Informácie zo včerajšieho živého vysielania

Ak ste náhodou nestihli živé vysielanie, môžete si ho pozrieť zo záznamu alebo si prečítajte nasledovné krátke zhrnutie všetkých zaujímavostí, ktoré vo vysielaní odzneli.

Všetci očakávali informácie o The Sims 4, no žiaľ sme sa nič nové nedozvedeli. Do štúdia síce ako hosť prišla výkonná producentka Rachel Franklinova, no s producentom Ryanom Vaughanom, ktorý vysielanie uvádzal a tiež súčasne pracuje na vývoji 4. série Simov, sa iba pár minút rozprávali o svojich začiatkoch a prvých skúsenostiach s hrou a prácou na vývoji hry. Jedinou zaujímavosťou, ktorá odznela bolo, že na vývoji hry pracuje cez 100 členný tím ľudí.

CD obal k The Sims 3 Údolie drakov

Rozhovor s producentkou Lisou Smithovou bol omnoho zaujímavejší. Lisa prišla predstaviť nové dračie susedstvo pre The Sims 3 s názvom Dragon Valley, resp. Údolie drakov, ktoré vychádza 30. mája 2013. Vo vysielaní sa tak objavil herný náhľad tohto nového susedstva a tiež odznelo aj niekoľko zaujímavých informácií. Jednou z nich bola aj odhalená možnosť vlastniť malého dráčika

V základnej verzii susedstva budú 3 druhy dráčikov:

Zelený drak – drak zeme
– Vie hľadať poklady, drahé kamene vám prinesie priamo k nohám
– Vie v okamihu pozbierať úrodu zo všetkých rastlín na pozemku
– Rozprávanie sa s ním zvyšuje úroveň schopnosti záhradníčenia u Simoch

Fialový drak – drak priateľstva
– Prinesie vám nového priateľa, s ktorým budete mať okamžite dobrý vzťah
– Každú oslavu premení na najlepšiu párty, s fialovým drakom už viac vaše oslavy nebudú nudné
– Rozprávanie sa s ním zvyšuje úroveň schopnosti charizmy u Simoch

Červený drak – drak nezbedník
– Rád podpaľuje ľudí ohnivými guľami alebo zem pod ich nohami, pri vrhaní ohnivých gúľ však často minie svoj cieľ
– Rozprávanie s a s ním zvyšuje úroveň schopnosti atletiky u Simoch

Draky vplývajú na Simov, aj keď ich iba držia na rukách – každý jeden pomaly znižuje niektorú z ich základných potrieb. Každý Sim môže mať súčasne v inventári iba jedného draka, no doma ich môže mať neobmedzený počet. K dispozícii sú aj interakcie medzi drakom, ktorého má Sim v inventári a ďalším, ktorého drží na ruke. Najviac však všetkých zrejme zaujímala odpoveď na otázku, čo sa stane s drakmi časom. Aj na túto otázku producentka odpovedala a nemusíte sa obávať ich zostarnutia či smrti, dráčiky zostanú navždy malé a sú nesmrteľné, takže budú vo vašej rodine žiť naveky.

Mnoho fanúšikov sa tiež zaujímalo o Elfov, no musím vás sklamať. Elfovia ako nová nadprirodzená bytosť do hry nepribudnú. Producenti sa iba pohrali s CAS a vytvorili obyčajných Simov, ktorí vyzerajú ako Elfovia.

Všeobecne susedstvo The Sims 3 Údolie drakov bude v nádychu stredovekej architektúry, o ktorom producentka prezradila, že je ako keby stratené v čase. Okrem susedstva vyjde aj samostatný pozemok, ktorý keď si kúpite, vám odomkne v hre štvrtý druh draka – a to čierneho draka – a tiež vám do hry pridá stojan na tréning lukostreľby, ktorá bude novou zručnosťou, rovnako aj husle, s ktorými vzídu dva nové druhy pesničiek – stredoveké a klasické.

To je z „live” vysielania všetko, ďalšie zaujímavosti zo sveta Simov a hlavne už o pripravovanej hre The Sims 4 vám producenti prinesú v ďalšom vysielaní, ktoré bude 18. júna 2013.

Môžete zanechať komentár nižšie. Spätné odkazy nie sú povolené.

7 komentárov pre “Informácie zo včerajšieho živého vysielania”

 1. Lelanka píše:

  Takhle je to mnohem lepší. Děkuju Gamesims 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Hodnotenie: +1 (z 1 hlas)
 2. Palino píše:

  Vôbec nechápem pointu vydania Dračieho údolia ako nového mesta. To je úplne mimo Sims 3, vôbec mi to do celej série nezapadá. Radšej by som to vydal ako mesto k Sims Medieval.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Hodnotenie: 0 (z 0 hlasov)
  • General píše:

   Lenze sims medieval vela ludi nema. Takze tam by nezarobili. Ako mne sa to celkom paci len uprimne hnusi sa mi ked zacne hra sama prelinat stredovek a novovek ako to ukazali aj na videu. Dracikom priovalala simika , bum dosla v oblecku doktora. Podla mna mali sa stim vyhrat a zamedzit prvky novoveku auta, telku atd. Ja osobne si to zaobstaram iba kvoli husliam a lukostrelbe. Osobne citim ze ten dracik bude zabugovany.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Hodnotenie: 0 (z 0 hlasov)
 3. Ňaňa píše:

  Mne sa nechce vyliahnúť dráčik mam 0 minút a nič môžem čakať aj 100 rokou a nič.Prečo?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Hodnotenie: 0 (z 0 hlasov)
  • Daniel píše:

   Jo to mě taky ne. Asi to bude nějaká chyba nebo tak nějak. 🙁 ale naštvalo mě to

   VA:F [1.9.22_1171]
   Hodnotenie: 0 (z 0 hlasov)
   • General píše:

    Ja som dracika neskusal, ale mne nefunguju husle, preto som na nete nasiel store fix. je to ilegalny matros takze to tu nebudem prezentovat, Potom uz slo na nich hrat ale iba ako zahraj milostnu serenadu ci ako to tam je a na 2 level uz slo hrat, ale na 3 uz to zase neslo . Uz mam 6 level a stale to nefunguje. A lukostrelba funguje normalne.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Hodnotenie: 0 (z 0 hlasov)
 4. k3231 píše:

  kde v obchode su husle a luk?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Hodnotenie: 0 (z 0 hlasov)

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.