THE SIMS 2

::  späť ::

Čo nám Maxis nasľuboval "v dvojke"

Hneď môj prvý článok bude o tom, čo malo byť v hre importované a nie je. Totiž Maxis zo začiatku veľa nasľuboval, čo všetko bude nový Sims obsahovať, ale nie všetko z toho, čo nám povedali, bolo vložené do hry. Nemôžeme však nič Maxisu vyčítať, pretože hra už vyšla a je fakt vydarená a prepracovaná. Teraz vám ponúkam niekoľko bodov, v ktorých si možete prezrieť, čo všetko hra mohla obsahovať a žiaľ neobsahuje:

  • Asi najprelomovejšou zmenou malo byť počasie. Už nemal byť každý deň rovnako krásny a slnečný, ale naopak, deň sa mal zo dňa na deň meniť. To znamená, že jeden deň by bol zamračený, druhý upršaný a potom zase slnečný... Zaujímavou stránkou mali byť aj reakcie Simov na počasie a ich tzv. chcenie robiť veci podľa toho, aké je počasie. Napríklad za veľmi škaredého počasia sa Simovi nebude chcet robiť takmer nič a pod. Maxis sa však aj ospravedlnil. Tvrdil, že počasie museli odstrániť, lebo pri pršsaní, padal dážď aj v dome skrátka všade, ale tiež sľuboval, že uvidí, či sa s tým dá ešte niečo robiť.
  • Bolo tiež povedané, že jedna rodina môže vlastniť niekoľko domov, teda, že môže ísť napríklad na svoju chatu cez víkendy a pod. Čiže jedna rodina by mohla pokojne vlastniť aj dva, tri domy a chodiť si tam na oddych, v prípade na dlhšie bývanie aj žiť.
  • Ďalšia menej podstatnejšia novinka mala byť pôrod. Pôrod taký, aký si každý predstavoval. Po budúcu matku malo prísť tesne pred pôrodom auto, ktoré by ju odneslo do nemocnice. O krátku dobu neskôr by sa auto malo vrátiť už s aj s dieťaťom. Maxis to však myslel aj celkom dobre, pretože  by to nebolo veľmi záživné, keby sa matka vyparila a odrazu prišla už s deckom na rukách. Maxis potom vymyslel síce nerealný, ale aspoň celkom priateľnejší pôrod.
  • Dokonca v hre mali byť aj trojičky, ale potom si to všetko rozmysleli, lebo o trojičky by bola vraj veľká starosť.
  • Hra mala obsahovať aj také vlastnosti ako dať si na adopciu vlastné deti, alebo zahradník, slúžka alebo pokladník by vás mohol požiadať o ruku...
  • V hre mal byť dokonca aj doktor.

Starý obrázok, na ktorom je ešte vidieť dážď a už zuhoľnatenú osobu, ktorú náhodou trafil blesk:

Všetky tieto veci a určite aj iné, neboli v hre obsiahnuté. Niektoré z nich budú určite obsiahnuté až v nejakých budúcich datadiskoch, ale na to je ešte čas nejak o tom viac prepokladať. Však už v druhom alebo v treťom datadisku by mal byť u všetkých obľubený datadisk so zvieratkami.