THE SIMS 2

::  späť ::

Vývoj hry The Sims

Hra The Sims je geniálna séria, ktorá má neuveriteľných deväť datadiskov. Teraz môžete naliadnúť aj vy do vývoja jednej z naslávnejších hier sveta, ktorá sa neustále vynovuje a tým aj vylepšuje. Takže začneme pekne po poradí prvou hrou:

 

The Sims  - Historicky prvá Sim hra, (ak opomenieme SimCity, ale to vežmi s The Sims nesúvisí) ktorá lámala rekordy predajnosti až do vydania plnohodnotného druhého pokračovania. Aj so všetkými datadiskami sa jej predalo okolo 5 400 000. Táto hra bola prvá svojho žánru, ktorá uspela a vybudovala si pevnú základňu fanúšikov.

 

The Sims Livin Large - Prvý datadisk k The Sims. V podstate úplne rovnaká hra ako The Sims, len s tým rozdielom že má o trochu viac nových objektov (posteľ na milovanie…) a vylepšemú kariéru. Takisto je obohatená o nové okamžiky, ktoré v The Sims neboli.

 

The Sims House Party - House Party obsahuje prvky, ktoré sú vsadené aj do The Sims 2. Zatiaľ čo v The Sims 2 si môžete urobiť malý domáci večierok, v The Sims House Party si môžete urobiť poriadne divokú párty. Objednajte si čašníkov , DJ-a a pekne to roztočte. Okrem iného máte nové stavacie prvky a objekty (reproduktory, mixovaciu sadu alebo vylepšený barový pult).

 

The Sims Hot Date - Povedzme si hneď na rovinu: Kto nechce začínať s reálnym vzťahom, nech si obriadi k The Sims aj datadisk The Sims Hot Date. Alebo k The Sims 2 Nightlife (pravdaže, keď vyjde :-)). Jednoducho výsť do parku, na večeru pri sviečkach alebo na romantickú prechádzku určite každého dojme.

 

The Sims Vacation - Je čas vyraziť si na prázdniny. Chcete ísť na lyžovačku, alebo radšej na dovolenku k moru? Pokojne. Zahrajte si pri pláži volejbal, postavte si hrad z piesku, alebo si vyprovokujte nezabudnuteľnú guľovačku. Ale nezabudnite si zaobstarať financie. Ani v The Sims nie je dovolenka zadarmo!

 

The Sims Unleashed - Najobľúbenejší datadisk k The Sims. Vyrazte si do mesta, zaobstarajte si domáce zvieratko, jeho výbavu, zaplaťte si potom trénera, čím mu zabezbečíte súťaž krásy, učte ho novým vlastnostiam, trénujte... Keby som to mal všetko vymenovávať, asi by ste sa v živote nepohli od obrazovky.

 

The Sims Superstar - Nie je veľmi obľúbený? To vôbec nie je pravda, tento datadisk vám pomôže zistiť náročnosť slávy. Stanete sa hviezdou modelingovou, filmonou alebo hudobnou. Obklopte sa zamestnancami, vystupujte v televízii a zariaďte si svoju vilu. Jednoducho si vyskúšajte život hviezdy na vlastnej koži.

 

The Sims Deluxe Edition - V podstate je to The Sims 2 s trochu menej hracími prvkami a horšej grafike. Jedná sa v ňom o datadisk Livin' Large, ktorá obsahuje aj program Sims Creator v jednom.

 

The Sims Double Deluxe Edition - Platí to isté ako u predchádzajúceho datadisku. Naviac obsahuje aj datadisk House Party.

 

The Sims Online - Asi najmenej oblúbená Sim hra. Jednak z dôvodu nutnosti platiť každý mesiac poplatok 9,90 dolárov, aby ste si vôbec mohli po sieti zahrať Simov a z druhého dôvodu, hra je hrozne nepriehľadná a nedá sa poriadne hrať. 

 

The Sims Makin' Magic (Abrakadabra) - V tomto datadisku pribudlo asi sto nových objektov. Máte možnosť vyvolávať duchov alebo prebúdzať mŕtvych. V novom meste pribudlo množstvo atrakcií vo forme kolotočov, strašidelných zámkov. V tomto datadisku sa naučíte najmä čarovať! Mimochodom je to posledný datadisk zo série The Sims. A ako jediný z datadiskov prvej série Simov je aj oficiálne v češtine. 

 

The Sims 2 - Druhé plnohodnotné pokračovanie Sim hier. V podstate prvý diel s veľmi pekným 3D enginom a novými vymoženosťami. Napríklad, taká príkladná zmena je "obstáravanie" dieťaťa: Buď adopcia alebo "normálny" spôsob, čiže už žiadne nudné bozky. Hra v podstate obsahuje aj datadisk a lámala rekordy v predajnosti rovnako ako jej staršia sestra.

 

The Sims 2 University - Prví datadisk k The Sims 2. Váš teenager má možnosť ísť na univerzitu. Viac v kategórii Univerzita.

 

The Sims 2 Nightlife - inovácia datadisku Hot Date. Viac v kategórii Nočný život.