Report dojmov: Hrala som Domácich maznáčikov

Prezentácia dodatku The Sims 3 Domáci maznáčikovia, Bratislava, 10.10.2011

Najlepšia bratislavská akcia doteraz! Aj takýmto prívlastkom sa dá označiť uplynulá prezentácia dodatku The Sims 3 Domáci maznáčikovia. Zúčastnila sa na nej dvadsiatka fanúšikov a nechýbali ani GAMESIMS-áci. Ako obvykle sme sa po pár vetách na úvod mohli pustiť do hrania a objavovania noviniek, ktoré so sebou prináša zvierací dodatok. S Vikou a mojou sestrou sme už tradične vytvorili skupinku a spoločne sme skúmali čo nové nás v dodatku čaká. Vzhľadom na to, že pred pár dňami bolo vydané demo nástroja na tvorbu zvieratiek CAP a každý, komu sa žiadalo, si ho už mohol vyskúšať v pohodlí domova, tak sme sa modeláciou vlastného maznáčika nezaoberali a pustili sme sa rovno do hrania.

Komunitná akcia k The Sims 3 Domáci maznáčikovia v Bratislave (Foto-zdroj: EA Czech)» ďalšie fotky z akcie «

Na úvod musím pochváliť nové susedstvo, ktoré je nielen jedno z najväčších oficiálnych susedstiev, ale je aj veľmi pekné. Niektorí priaznivci ultramoderného života vo veľkomestách síce môžu protestovať, že v hre je už vidieckych susedstiev dosť, no tí, čo si pre koníky, psíkov, mačičky, divú zver a rôzne drobné tvory iné prostredie nevedia predstaviť (tak ako aj ja), budú určite spokojní. Susedstvo je dostatočne veľké a okrem množstva zaplnených a aj voľných pozemkov je v ňom i veľa prírody, v ktorej so svojimi Simami môžete pátrať po divo žijúcich zvieratách, a ak budete skutočne vytrvalí, možno natrafíte aj na jednorožca.

Cintorín zvieratSusedstvo je obohatené hneď o niekoľko celkom nových pozemkov, ktoré sú určené zvieratkám. Medzi najväčšie a zároveň celkom nové pozemky patria napríklad Mačacia džungľa, Psí park, Jazdiareň a Dostihová dráha. Mnohých hráčov zaujímal aj zvierací cintorín a duchovia zvieratiek. Cintorín pre zvieratká sa nachádza vo vyhradenej časti spolu s úplne novým cintorínom Simov – samostatne sa teda zvierací cintorín nenachádza. Na zvieracích duchov sme však počas hrania nemali šťastie. Vo verzii hry, ktorú sme mali k dispozícii, sa však bohužiaľ nenachádzal Zverimex. Aké možnosti nám tento bonusový obchod ponúkne, sa teda dozvedia iba tí, ktorí si kúpia limitovanú edíciu hry.

Väčšina z vás už na množstve fotiek z rôznych zahraničných prezentácií videla, že v hre je pomerne málo objektov, ktoré môžete kúpiť zvieratkám. Ďalšie nové objekty síce určite v budúcnosti budú v ponuke v Store, no v hre ich naozaj mohlo byť o trochu viac, napríklad už iba preto, aby každý psík v susedstve nemal rovnakú búdu.

Ako všetci dobre viete, v hre budú tri druhy ovládateľných zvieratiek a to psy, mačky a kone. Keďže ich budete môcť ovládať (presne tak isto ako Simov), budete im musieť plniť aj potreby. Každé zo spomenutých zvierat bude mať 6 potrieb, pričom 4 z nich – a to konkrétne hlad, potreba WC, energia a spoločenskosť – budú zhodné pre všetky zvieratká, ďalšie dve budú vždy iné. Kone budú mať potrebu tréningov a smäd, mačky potrebu škrabania a zábavy a psy zasa potrebu ničenia a zábavy.

Medzi Simami a zvieratkami sú aj ďalšie podobnosti. Aj keď zvieratká nemajú celoživotné priania, majú bežné priania s čím súvisia aj body celoživotných prianí, ktoré sa zbierajú aj zvieratám. Za body im tak ako u Simov môžete odomknúť rôzne odmeny ako napríklad Milované zviera, Alfa maznáčik, Úprava správania, Bezodná miska pre maznáčikov

Celoživotné priania zvieratCeloživotné priania zvierat - pokračovanie

Zvieratká budú mať tri životné etapy (o štandardnej dĺžke jednotlivých etáp sme informovali už v minulosti), novým zistením je však fakt, že tak ako je to možné u Simov (vďaka dodatku Hry osudu) aj zvieratkám budete môcť upravovať dĺžku jednotlivých etáp, a tak si sami môžete zvoliť, či chcete, aby váš maznáčik žil najdlhšie ako mláďa, dospelé zviera či ako staré zviera a pod. Čo sa mi v priebehu prezentácie nepodarilo zistiť, je spôsob, ako prebiehajú narodeniny u zvieratiek. Či teda zvieracie narodeniny vyzerajú rovnako ako narodeniny Simov, alebo či ich sprevádza iná animácia, je stále záhadou. Pozrite si teda aspoň fotku ako Simka kŕmi žriebätko z fľaše, keďže narodeniny sme nevideli.

Kŕmenie žriebätka

Mačacie interakcieOvládateľné zvieratká disponujú aj vlastnou vôľou, ktorej mieru je tak ako v prípade Simov možné upraviť v nastaveniach hry. Čo sa týka interakcií medzi zvieratkami a Simami, tak je ich štandardné množstvo. Zaujímavosťou a pozitívom je však to, že Sim má iné interakcie s koňom, iné s mačkou a iné so psom. Mačku aj psa môže napríklad učiť loviť, psíka môže učiť rôzne povely ako napríklad „Sadni“ a pri mačke som objavila interakcie pochváliť/pokarhať za rôzne veci (podobné pochvaly boli aj v The Sims 2).

Vyskúšali sme niekoľko interakcií so zvieratkami a taktiež interakcií zvieratiek s rôznymi predmetmi a medzi sebou navzájom, ktoré boli veľmi zaujímavé, ale to si naozaj musíte vyskúšať sami, aby ste si dokonale užili ten moment, ako sa vám pekná chlpatá mačička váľa po koberci v predsieni, po tom čo ste jej prikázali interakciu „Hrať sa“ a následne jej o pár minút na to prikázali, aby ten koberec „Škriabala“.

Psík zase môže strážiť dom vašich Simov, kým budú preč, či dokáže aj odohnať zlodeja sme nevideli, no pokiaľ bude mať váš ochranca tie správne vlastnosti, určite nestiahne chvost a neujde ani pred obávaným zlodejom. Veľmi pekné sú hlavne interakcie ako Simovia zvieratká hladkajú a objímajú, správajú sa k nim skutočne veľmi jemne a citlivo.

Ako mnohých ostatných aj nás okrem troch spomínaných zvieratiek lákali aj tie voľne žijúce, ktoré si Simovia môžu chytiť a doma dať do terária či klietky. Pri prehľadávaní rôznych pozemkov, trávnatých plôch i malých lesíkov sme museli mať oči na stopkách, aby sme zvieratká zbadali. Nakoniec sa nám podarilo chytiť vranu, potom sme mali šťastie aj na modro-žltého papagája Ara a na zeleného Pytóna.

Terária a klietkyVranaPapagáj na pleci

Všetky tieto a množstvo ďalších zvieratiek, ktoré už boli dávnejšie odhalené, si môžu vaši Simovia s trochou šťastia chytiť a zaniesť domov. Počas hry sme sa nezdržiavali odkladaním zvieratiek do klietok a tak sa stávalo, že Simka si kedykoľvek „vybrala“ vranu alebo papagája z inventára a posadila si ho na rameno, následne s ním chodila po susedstve, s papagájom na pleci dokonca hladkala aj iné zvieratká ako koňa či medvedíka čistotného. Keby mala drevenú nohu a pásku cez oko, vyzerala by ako pirátka z hry The Sims Medieval: Pirates and Nobles.

Divá zverOkrem ovládateľných zvieratiek a zvieratiek, ktoré si môžu vaši Simovia chytiť sú v hre aj zvieratká, ktoré síce váš Sim môže pohladkať, no nemôže si ich zdomácniť. Medzi takéto zvieratká patria napríklad medvedíky čistotné, jelene a pravdepodobne aj skunky. S medvedíkom čistotným aj jeleňom sa nám podarilo stretnúť v lese a viac než pohladkať sme ich nemohli. V lese sme dokonca našli aj sokola, ktorý sa prechádzal po zemi, no s ním nebola žiadna interakcia, pôsobil ako tie holuby čo sa prechádzajú po námestiach (holuby ako dekorácia pribudli s dodatkom Po zotmení).

Nájsť zvieratká nám najskôr robilo veľký problém, lebo sme nevedeli, kde ich máme hľadať a z akej vzdialenosti ich budeme vedieť rozpoznať. Neskôr sme však prišli na to, že pri náhľade na susedstvo, sú zvieratká pohybujúce sa po ňom označené malým čiernym tieňom v tvare kruhu. Stačilo sa teda na pár sekúnd z diaľky zadívať na susedstvo a hneď ste vedeli, kde je nejaké zvieratko.

Ku koncu prezentácie sme sa pustili do hľadania legendárneho, tajomstvami opradeného jednorožca. Hľadanie nám však zo začiatku pripomínalo hľadanie ihly v kope sena. Nielen, že sme nevedeli kde máme hľadať, ale ani v akú dennú dobu. Z promo fotiek a rôznych informácií bolo síce jasné, že jednorožca určite nestretneme v centre mesta pred radnicou, no nové susedstvo je také veľké a nachádza sa v ňom toľko rôznych zákutí a miest, o ktorých by ste povedali, že sú jednoznačným miestom, ktoré by sa jednorožcovi mohlo páčiť.

Nakoniec nám nezostalo nič iné, ako blúdiť hore dolu po susedstve a každé z možných miest očakávaného stretnutia preskúmať. Najskôr sme počas dňa narazili na malej zanedbane pôsobiacej pláži pri rieke na stádo asi šiestich či siedmich divých koní, ktorých sme chvíľu pozorovali, a potom sme sa vydali ďalej pozdĺž rieky až sme prišli k starému mlynu. Stále bol však deň a tomu, že by sa práve na tomto mieste mal objaviť jednorožec nič nenasvedčovalo. Po diskusii s ostatnými GAMESIMS-ákmi sme usúdili, že jednorožec sa asi objaví skôr v noci ako cez deň. Keďže na mestečko padol súmrak skôr, než sme sa nazdali, v hľadaní sme piati pri jednom počítači pokračovali ďalej. Tentokrát to už netrvalo dlho a pri jednom z jazierok sme objavili krásneho žiariaceho jednorožca:

Jednorožec

Prezentácia sa už bohužiaľ nielen chýlila ku koncu, ale bola oficiálne ukončená a všetci už odišli, no nám sa to po chvíli podarilo a asi ako jediní sme toto tajomné zviera našli a videli na vlastné oči. V hre je toho na objavovanie ešte neskutočne veľa, no pre krátkosť času som rada, že sme stihli vypátrať divé zvieratá vrátane jednorožca. Na preskúmanie viacerých vecí je potrebných aj niekoľko desiatok vyhratých simských dní, aby ste dosiahli, čo chcete, no na také jazdenie na koni, učenie zvieratiek loviť, kopanie pokladov so psíkom a ostatné zaujímavé novinky, ktoré dodatok prináša, budeme mať dostatok času až po uvedení hry do predaja dňa 21. 10. 2011.

Na koniec, no vôbec nie v poslednom rade, sa chcem veľmi poďakovať Tomášovi a Mirekovi z českej pobočky EA Games, ktorí opäť pripravili prezentáciu aj pre slovenských fanúšikov. Ani na bratislavskej prezentácii Domácich maznáčikov nechýbal súťažný kvíz o dodatky, minidodatky a Simpointy. Každý zúčastnený navyše dostal tričko s logom Domácich maznáčikov. Pre mňa však bolo opäť hlavnou motiváciou prísť na akciu a vyskúšať si hru ešte pred jej vydaním. Ako som už spomenula na začiatku, akcia sa vydarila a môžem povedať, že každý, kto odmietol pozvanie, mohol ľutovať.

Emerald

3 372x otvorené

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.