Generačné možnosti: Batoľatá a deti

Pri hraní dodatku The Sims 3 Hry osudu (česky Hrátky osudu) za batoľa alebo dieťa hrá hlavnú rolu predstavivosť, plnenie snov a hlavne zábava! V tomto základnom pohľade sa dozviete o nových možnostiach a predmetoch, vďaka ktorým sa hry malých Simov zmenia na niečo, čo dospelí svojimi očami nikdy neuvidia.

Imaginárni priatelia

Imaginárni priatelia sú jedným zo stredobodov fantastického sveta detských Simov!

The Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osudu

 • Pokiaľ si v editore Vytvor Sima vytvoríte rodinu, ktorej členom je aj batoľa, existuje možnosť, že sa v jeho inventári na začiatku hry objaví imaginárny priateľ. Po narodení dieťaťa v priebehu hry tiež existuje možnosť, že krátko potom poštou dorazí figúrka imaginárneho priateľa.
 • Aby figúrka imaginárneho priateľa ožila, musí jej dať batoľa meno a tráviť s ňou dostatok času hraním a spievaním. Až sa tak stane, figúrka magicky ožije krátko potom, čo batoľa dospeje do veku dieťaťa.
 • S oživenou figúrkou imaginárneho priateľa môže Sim-dieťa vykonávať všetky možné aktivity, ako sa skutočným Simom. Môžu spoločne napríklad skákať panáčika, zvádzať vankúšové bitky a budovať si vzájomný vzťah rovnako ako s akýmkoľvek iným Simom.
 • K dispozícii je niekoľko nových interakcií – deti budú môcť svojich imaginárnych priateľov požiadať o prinesenie desiaty, alebo aby po nich upratali. Nezabudnite však, že imaginárneho priateľa môže vidieť len vaše dieťa, takže keď ho v podobných situáciách budú sledovať iní Simovia, môžu si trochu ťukať na čelo.
 • Simovia, ktorí skvele ovládajú umenie prípravy nápojov, môžu s pomocou novej sady pre mladých chemikov jedného dňa vynájsť mocný nápoj, prostredníctvom ktorého sa imaginárny priateľ premení na skutočného a stane sa novým členom domácnosti!

Domčeky na stromoch

Deti Simov sa teraz môžu hrať v nových domčekoch na stromoch!

 • The Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduDetská klubovňa – Hoci je postavená z rôznych nepotrebných a odložených vecí a spojená z páru klincov, tento klasický domček má všetko, čo malí Simíkovia potrebujú k tomu, aby tu mohli prenocovať s kamarátom alebo bojovať s pirátmi.
 • Kozmická stanica – Tento technologický vyspelý domček vyzerá, akoby sa na strome dostavil z budúcnosti! Je ideálny pre deti, ktoré si rady z truhly kostýmov vytiahnu kombinézu kozmonauta a ktoré baví objavovanie nových svetov.
 • Princeznej chudobný zámok – Tento domček či skôr zámok, pochádza priamo z ríše snov a nechýba mu nič vrátane veží. A dokonca má aj padací most! Malí Simíkovia môžu zhora vládnuť svojmu kráľovstvu a čas od času „Zorganizovať skvelú hostinu” na oslavu jeho či jej vznešenosti.
 • Všetky tri domčeky na stromoch si Simovia-deti môžu ľubovoľne premenovať, obmedziť vstup len na Simov určitého pohlavia a dokonca poliať vodou nič netušiaceho Sima, ktorý ide práve okolo!

Truhla s kostýmami

Truhla s kostýmami umožňuje deťom hrať sa podľa ich snov s novými veselými kostýmami!

The Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osudu

 • Po kliknutí na truhlu si môžu vybrať z kostýmov tyranosaura rexa, kozmonauta a princa či princeznej.
 • Po oblečení kostýmu sa sprístupnia nové interakcie „Choď sem ako…” alebo „Hrať rolu”.
 • V kostýme kozmonauta budú deti hopkať, akoby sa prechádzali po povrchu mesiaca. Kostýmy princa alebo princeznej ich uvedú do roly vládcov kráľovského dvora. Tyranosaurí Simovia zasa budú vydávať strašné zvuky, ceriť zuby a strašiť celé okolie ako netvori z praveku!
 • V kostýme tyranosaura rexa získa Sim navyše aj schopnosť zničiť domček pre bábiky nič netušiacej majiteľky.

Športové kočíky

Dospelí môžu po novom voziť bábätka a batoľatá v športových kočíkoch.

The Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osudu

 • V nákupnom móde nájdete dva druhy kočíkov: The Twinbrook Roller a Air-Strol LX.
 • Dospelí si môžu uložiť kočíky do inventára a automaticky do nich bábätko či batoľa posadiť v situáciách, kedy by ich obvykle museli nosiť.
 • Pokiaľ je kočík na parcele hráča, môžete naň kliknúť a vyvolať interakciu „Ísť na prechádzku s…” alebo „Choď na obecnú parcelu s…”. Po zvolení interakcie si hráč môže vybrať akékoľvek bábätko alebo batoľa a vyraziť s ním von.

Nové hračky a vybavenie ihrísk

Dodatok The Sims 3 Hry osudu obsahuje hromady nových hračiek a vybavenie pre detské ihriská!

The Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osudu

 • Pieskovisko – Deti môžu stavať hrady z piesku, schovávať hračky alebo objavovať dávno stratené poklady. V móde nákupu sú k dispozícii celkom dve nové pieskoviská.
 • Skákanie panáčika – Dieťa sa na ňom môže pobaviť samo alebo spolu s kamarátmi.
 • Vybavenie ihrísk – Pomocou nových hojdačiek niekoľkých druhov, šmýkačiek a opičích dráh si môžete postaviť vlastné ihrisko snov!

Spomienky

Simovia si môžu zaznamenávať významné okamihy života do svojich denníčkov.

 • The Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduAk dôjde v živote Sima k dôležitej udalosti, bude do denníka zaznamenaná snímka obrazovky a jeho popis.
 • Na vytvorenie vlastného pamätihodného momentu môžete tiež použiť nové tlačidlo „Zachytiť tento moment”. Po výbere tejto možnosti bude hráč vyzvaný k vyfoteniu momentu a doplneniu vlastného popisu.
 • Vôbec prvýkrát si môžu hráči vymieňať spomienky Simov tak, že ich priamo z denníčkov budú nahrávať na portál TheSims3.com alebo facebookový účet!
10 498x otvorené

3 komentáre pre “Generačné možnosti: Batoľatá a deti”

 1. Domča píše:

  Chcela by som sa spýtať na Imaginárneho priateľa.Mám rodinu v ktorej som mala batoľa,ktoré toho imaginárneho priateľa malo v inventári.Keď vyrástlo na dieťa tak ten imaginárny priateľ vyrástol,ale ja som dala niečo podobné ako nech mi dá pokoj a on bol zasa v inventári.Teraz neviem ako mám urobiť,aby zasa vyrástol.Stále je len taká malá bábika.Hrám sa s ním aj všetko,ale nič nefunguje.Please help

 2. Maria píše:

  Ja Milujem Smikoch Su Taký Zlatý Tie Male Babatka Moja Rodina Sa Volá:Summer
  Mirko
  Lee
  Bonny
  Kika
  A Priezvisko Majú Herobrine1234567890!!!

 3. Janinka píše:

  Domča: pretiahni bábiku zo inventára a polož ho na zem. Tá bábika potom vyrastie

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.