Predstavujeme víly a zombíkov

Víly s oranžovými krídlami? Rozhodne!

Keď som si vyberal, na akej nadprirodzenej bytosti budem pracovať, nebolo to ťažké. Ako asi všetci viete, víly sú v The Sims úplne nové. Chcem tým povedať: jasne, vlkolaci a čarodejnice sú rozhodne super, ale keď sme sa rozhodli priviesť do hry aj víly, otvorili sa nám tým úplne nové možnosti. A práve možnosť vytvoriť niečo skutočne jedinečné a zábavné pre hráčov bolo to, čo ma najviac lákalo.

Hneď po inštalácii dodatku The Sims 3 Obludárium si môžete začať vytvárať Sima, ktorý sa vám bude páčiť. Môžete sa rozhodnúť pre vílu a začať si ju prispôsobovať úpravou typu a farby krídel. Chcete, aby vaša víla mala špicaté uši a zlatú pleť? Žiadny problém, môžete to zariadiť! Ak nechcete začínať úplne od nuly, môžete využiť nejakého zo svojich Simov, s ktorými už hráte. Nemajte obavy, mysleli sme na to a pripravili sme spôsoby, ktorými môžete priamo v hre zmeniť svojho Sima na vílu.

The Sims 3 Obludárium

Vytvorte si vílu

Už od začiatku nám bolo jasné, že víly budú mať radi neplechu. Veď to predsa majú v povahe! Preto sme navrhovali a kuli plány, aby sme prišli na to, akými spôsobmi by mohli nič netušiacich Simov napáliť. Na základe legiend, rozprávok a trochy kreativity nášho dizajnérskeho tímu sme vytvorili skvelú kombináciu akcií, ktoré Simov najprv rozptýlia a následne udržia v pohotovosti. Výsledkom je, že víly majú k dispozícii celý rad trikov a pascí, ktoré môžu využívať. Aj tak si ale musia dávať pozor! Niektorí Simovia totiž síce môžu vyzerať, že nie sú v obraze, ale sú pritom natešení z toho, čo sa stane. V takomto prípade sa môže vílam stať, že okúsia trochu vlastnej medicíny. Medzi zaujímavé vílie triky patrí Spodná bielizeň, ktorá prinúti iného Sima prezliecť sa do oblečenia na spanie, alebo Vnútorná krása, pri ktorej víla použije vílí prášok na premenu vzhľadu Sima, aby tak vyskúšala jeho skutočný charakter. Nemajte však obavy, nebude to na stálo… teda ak váš Sim preukáže, že má dobré srdce.

The Sims 3 Obludárium

Neplechy víl

Akonáhle sme boli hotoví s tým veselým, chceli sme pokračovať v niečom, čo bude užitočné. Predstavte si klasickú víliu krstnú mamu, ktorá dokáže ostatným Simom uľaviť si alebo pomôcť vyniknúť v určitých veciach. Ak si chcete založiť rodinu, ale nechcete tráviť celé dni pilovaním zručností, potom potrebujete vílu. Víly totiž dokážu vytvárať jedinečné aury, ktoré majú účinok ako na vílu, tak i na okolitých Simov. Upokojujúca aura napríklad vylepší ich náladu a aura kreativity zlepší ich hudobné zručnosti. Keď budú víly používať svoje aury, rýchlo si uvedomíte, že toto nie sú tie maličké víly, o ktorých ste počuli rozprávať, keď ste boli malí. Sú totiž oveľa lepšie!

The Sims 3 Obludárium

Využitie aury víl

Keď si odmyslíme triky, pasce a aury, aj bez nich majú víly celý rad jedinečných spôsobov, ako môžu komunikovať so Simami a svetom okolo seba. Víly tak môžu napríklad Hravo otravovať iných Simov, alebo sa hrať na naháňačku s vlkolakom, s ktorým sa spriatelili. Tiež sme vytvorili niekoľko ďalších objektov, ako je napríklad vílí domček, kam sa môžu víly uchýliť a uspokojiť tam svoje každodenné potreby. Ak si vaša víla potrebuje oddýchnuť, alebo to trochu roztočiť, vždy môže u seba doma usporiadať víliu oslavu pre kamarátov.

The Sims 3 Obludárium

Komunikácia víl so Simami

Čím viac víly využívajú vílie schopnosti, tým sú silnejšie a tiež si vďaka tomu sprístupňujú nové zručnosti. Tak napríklad: už sa vám niekedy stalo, že ste niečo opravovali a tá najmenšia a najdôležitejšia súčiastka vám zapadla do miniatúrneho miestečka, kam jednoducho nemôžete dosiahnuť? V tej chvíli ste si určite priali: „Kiež by moje ruky boli o máličko menšie! Potom by som tam dosiahol!” Teraz si už nič také priať nemusíte, pretože akonáhle získate novú úroveň, sprístupníte si víliu opravu, ktorá vám umožní zmenšiť sa a opravovať v takejto forme rozbité predmety. Nastražte teda nejaké pasce, predveďte pár vílích trikov, pomôžte okolitým Simom víliou aurou a ako odmenu získajte nové báječné interakcie. Tak čo vy na to? Mne sa to páči!

The Sims 3 Obludárium

Opravy v domácnosti – maličkosť

Aj keď vílam sa ich sila postupne zvyšuje, nie je neobmedzená a niečo stojí. Víly majú ukazovateľ mágie, ktorému musia venovať pozornosť, aby mohli trvalo používať svoje schopnosti. Akonáhle sa kompletne vyčerpá, nezostane vyčerpaný trvalo. Ich sila sa bude pomaly sama regenerovať, prípadne si ju môžu okamžite doplniť pomocou alchymického elixíru. Víly si tiež môžu svoju silu rýchlo doplniť, keď sa premenia do svojej naozajstnej formy a budú vykonávať svoje jedinečné interakcie.

Predstavili sme si víly a teraz sa presunieme na úplne opačný koniec spektra, aby sme si porozprávali o našich milovníkoch zábavy, ktorí neznášajú rastliny a tak trochu nevedia, čo so životom. Porozprávame sa o zombíkoch!

Zombíci – Čo sú zač, prečo sú tu a prečo tak túžia po mojej šedej kôre mozgovej?

Ako asi väčšina z vás vie, zombíci majú neustále chuť na mozgy. Počul som, že niektorí Simovia si ich občas dajú ako delikatesu, ale zombíci ich jednoducho jedia neustále. Tiež to vyzerá, že sa nemôžu zaobísť bez toho, aby neroztrhali rastliny na úplne maličké kúsky. Myslím, že to tak nejako súvisí s ich nenávisťou ku všetkému, čo žije. Občas síce môžu vyzerať tak trochu mŕtvolne, ale je to len dočasné. V niektorých prípadoch sa dokonca zombíci mrtvolnosti zbavia úplne a rozbehnú sa plnou rýchlosťou! Tiež je nutné spomenúť, že občas sa zombíci zhromažďujú vo veľkých počtoch na jednom mieste a správajú sa ako blázni. Skoro ako by bol zase rok 1982. Aj keď na prvý pohľad nevyzerajú veľmi schopní spoločenského života, dokážu vykonávať väčšinu bežných úkonov, pričom ich postupný rozklad tkanív v posmrtnom živote nijako zvlášť neobmedzuje.

The Sims 3 Obludárium

Zombíci

Zombíci sa môžu vo svete objaviť najrôznejšími spôsobmi. Ak ste ambicióznym alchymistom, môžete pripraviť špeciálny elixír, ktorý premení vás alebo iných Simov na jedného z týchto nemŕtvych. Možno ste šikovná čarodejnica, ktorá sa chystá využiť svoje báječné kúzla, aby jedného z týchto desivých záhrobných duchov vyvolala. Stačí vám len nájsť náhrobný kameň alebo urnu, zoslať náročné kúzlo a hľa… zrazu sa pred vami objaví zmutované zlovoľné stvorenie. Treťou cestou k objaveniu zombíkov je trpezlivosť. Keď na nočnej oblohe zažiari spln, mali by ste zatĺcť okenice a opevniť svoju záhradu. Zombíci sa totiž v mesačnom svetle vyžívajú a je dobre známe, že vyliezajú zo zeme, aby si opálili svoje bledé nemŕtve tváre.

The Sims 3 Obludárium

Vyliezanie zombíkov zo zeme

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa týchto príšer zbaviť. Prvý a zrejme najbáječnejší spôsob je chrániť svoj domov pomocou hráškostrelu z Plants vs. Zombies. Ak si ich pár zaobstaráte, nebudete sa musieť báť o svoj domov ani záhradu. Fungujú skvele ako prvolíniová obrana! Hráškostrel z Plants vs. Zombies nájdete iba v Limitovanej edícii hry, ktorú môžete získať predobjednaním. Druhý spôsob spočíta vo vyliečení ich kliatby pomocou liečivého alebo poriadne liečivého elixíru. Ten dokáže zmeniť ich chute tak, aby sa mohli nasýtiť aj iným, spoločensky prijateľnejším spôsobom. Tretia metóda vyžaduje hrsť vílieho prášku. Ten je naozaj silný a mali by ste ho používať opatrne. Ak to totiž preženiete, mohlo by sa stať aj nevídané! Ako vidíte, existujú rôzne cesty, ako sa týchto nepozvaných zombíkovských hostí zbaviť, ale k dispozícii máte aj „extrémnejšie spôsoby“. Tie už ale necháme na vašej predstavivosti.

The Sims 3 Obludárium

Vyliečenie od kliatby

Ako vidíte, pokiaľ ide o víly a zombíkov, máte veľa možností. Práca na vílach ma naozaj bavila a dúfam, že si užijete všetky nadprirodzené bytosti, ktoré sme pre nadchádzajúci dodatok pripravili. Nenechajte si ujsť ani ďalšie informácie o dodatku The Sims 3 Obludárium, ktoré sa čoskoro objavia!

Argus Hulin, pomocný produkčný

3 641x otvorené

2 komentáre pre “Predstavujeme víly a zombíkov”

  1. Alex píše:

    Hele ja by chtela vedet jak to funguje bo som to chcela skusit ale neviem jak stiahnut

    • Alexa píše:

      Choď na českú stránku ulož to.cz a tam si nájdi obludárium. Potom si ho stiahni, ale aby si mohol pokračovať potrebuješ crack do ktorého to potom dáš.

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.