Desatoro o povolaniach

Skombinovaním niekoľkých preložených článkov (z nemčiny i z angličtiny) vám ponúkame na čítanie toto článkové desatoro k dodatku The Sims™ 3 Povolanie snov. Desatoro vám už z názvu prezrádza, že pôjde o súpis 10. bodov, no trochu vo väčšom rozsahu, ako ste na body u nás obvykle zvyknutí. Tento článok odhaľuje hromadu nových a naozaj často pútavých faktov – za spomenutie možno stojí napríklad také zemetrasenie, ktoré môže vaše mesto postihnúť. Tak hor sa do čítania!

1

Upravené o nové funkcie datadiskom The Sims 3 Povolanie snov budú tiež niektoré existujúce kariéry. Pribudnú navyše aj kariéry odvíjajúce sa od zručností – takže rybár, vynálezca, spisovateľ a iní sa teraz budú môcť zaregistrovať na radnici ako nezávisle zarábajúci. Okrem toho bude v meste galéria, kde si môžete obrazy alebo objavy ako napríklad drahé kamene vymeniť za peniaze.

2

Ďalej je tu realitný systém, ktorý zahŕňa budovy na mestských pozemkoch, ktoré je možné kúpiť a upraviť. Hráč si môže jeden z týchto mestských pozemkov kúpiť, podľa svojej chuti ho zmeniť, vylepšiť a zabezpečiť si tak dlhodobý zdroj príjmov. V porovnaní s datadiskom Vo svete podnikania z The Sims 2 je to iba zlomok toho, čo ponúkajú Povolania snov. Nové rozšírenie nie je iba o otvorení a prevádzkovaní vlastného obchodu a práve tým sa zaoberajú rôzne nové kariéry.

3

Nové povolanie doktora založené na medicínskej kariére prináša nové výzvy, ktoré budú Simovia plniť mimo nemocnice. Patrí k nim napríklad bezplatné lekárske ošetrenie, očkovanie a dávkovanie zlých liekov obyvateľom.

4

Detektív napríklad zaisťuje všetky dostupné dôkazy často i nemorálnym spôsobom. Je schopný Simov podplatiť alebo zbiť, vlámať sa do cudzích domov a kradnúť tam veci, len aby získal všetky dôkazy a vyriešil prípady.

5

Vynálezca znáša materiál na vlastné smetisko, kde je niekedy potrebné veľké kopy smetia jednoducho vyhodiť do vzduchu. Zo šrotu vie vynálezca vytvoriť nové objekty ako napríklad hygienický koberec, ktorý zvyšuje potreby Simov, keď po ňom kráčajú. Môže tiež vyrobiť hračky, stroje času alebo robotov. Sochári na to, aby vytvárali svoje diela, nepotrebujú celé smetiská. Všetko čo potrebujú, je blok hliny, dreva, ľadu alebo kovu.

6

Architekta si môže najať rodina, ktorá potrebuje napríklad novú izbu pre svoje dieťa. Tieto a iné profesie so sebou prinášajú množstvo nových možností a prác, ktoré sú zamerané na osobné potreby rodín a susedstva.

7

Hasiči potrebujú rozvíjať vzťahy a starať sa o vybavenie, kým sú na hasičskej stanici. Keď sa však rozozvučí alarm, musia sa dostať k požiaru, odpratať hromady sutín, odniesť deti do bezpečia, zatvoriť prívody plynu, zahasiť oheň a byť hrdinami. Vaše mesto sa môže stať obeťou malých požiarov, veľkých pekelných ohnísk a tiež zemetrasení.

8

Stylistu si môžu zavolať susedia, aby im poskytol módne poradenstvo a spravil im čiastočnú alebo úplnú zmenu vzhľadu. Môžete sa rozhodnúť, či bude Sim vyzerať skutočne dobre alebo jednoducho hrozne. Hra tým ponúka hlavne deviantným hráčom veľkú silu, no i schopnosť dať celému mestu nový vzhľad je fantastická. A dobre to vynáša!

9

Použitím tetovacieho kresla v hre (alebo v miestnom salóne) môžu vaši Simovia tetovať svojich susedov tak fantastickými, ako aj spornými obrázkami a samozrejme za peniaze. Tetovací systém je nový, neskutočne silný kreatívny nástroj pre našich hráčov. Môžete aplikovať niekoľko tetovaní dokopy v piatich vrstvách, zmeniť ich veľkosť, farbu a taktiež nastaviť ich priehľadnosť. Hráči môžu tiež nahrať svoje tetovania vo Výmene a podeliť sa tak o ne s ostatnými, čo dáva našej komunite nový rozmer.

10

Producent hry The Sims 3 taktiež spomenul nové funkcie mimo povolaní. Doteraz nebolo možné robiť žiadne, či už malé alebo veľké zmeny v susedstve, bez toho, aby ste použili nástroj Vytvor svet. S Povolaniami snov môžete upravovať mesto, môžete robiť aj veľké zmeny v susedstve, ako je napríklad umiestňovanie nových dekorácií či posúvanie celých pozemkov. Do budovacieho režimu sa vrátila funkcia, ktorá umožní dať rôznym častiam strechy odlišný sklon. Taktiež sa stretnete so stĺpmi. Pribudnú aj nové objekty ako motorky a trampolíny.

Zdroje: GameSpot.com, Deutsch TheSims3.com
Preklad: Emerald

2 622x otvorené

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.