Profily povolaní

Datadisk The Sims 3 Povolanie snov je zameraný hlavne na 8 úplne nových povolaní a jedno síce pôvodné, ale omnoho viac prepracovanejšie oproti základnej hre, je ním lekár. Určite vás hneď niekoľko zaujalo už teraz. Viac informácií o nich sa dočítate v tomto prehľade jednotlivých profilov:

Tatér

The Sims 3 Povolanie snovUž od praveku si ľudia zdobia telo kamienkami a farbami, príveskami a náhrdelníkmi, ale tiež nakreslenými ornamentmi. Dnes si každý môže ozdobiť svoje telo napríklad v tetovacom salóne. Pokiaľ si človek vyberie nejaký ornament alebo obrázok, ktorým by sa na svojom tele chcel chváliť celý život, zaskočí k tatérovi a ten na koži vytetuje, čo si len zákazník bude priať. Chcete kotvu na biceps ako námorníci? Kvetinku na chrbát, ktorá rozkvitne vždy, keď nebude schovaná pod mikinou? Žiadny problém, tatér nakreslí, čo budeš chcieť. A rovnakú radosť môžeš robiť i ostatným, stačí len vedieť kresliť a nebáť sa ľudí. Ako tatéra ťa iste bude najviac baviť, keď si fajn baba príde nechať urobiť motýľa na lýtko. Odmenou ti bude jej úsmev, ktorý sa od tej doby objaví na jej tvári vždy, keď sa na svojho motýľa pozrie. Bude hrdá na to, že stretla takého umelca, ako si práve ty. A rovnakú radosť urobíš i motorkárovi, ktorý si príde nechať vytetovať ohyzdnú lebku cez chrbát. Chce to, tak to má – a preto mu vytetuješ tu najstrašidelnejšiu a najšialenejšiu lebku, akú kto kedy videl. Potom mu ešte strelíš do kože na zadok pár pírsingov, aby si na teba každý deň stokrát spomenul a ty budeš vedieť, že svoju kreatívnu a zábavnú prácu robíš dobre.

Architekt

The Sims 3 Povolanie snovVezmi ceruzu a papier a nakresli domček jedným ťahom. Že ti to príde primitívne? Tak sa staň architektom! Vezmi svoj nabúchaný notebook a hurá do terénu, mesto ťa potrebuje. Rozhľadni sa okolo seba, otvor notebook a kresli. Zdá sa ti, že postávanie na priechode trvá zbytočne dlho? Navrhni ponad ulicu lavičku pre chodcov. Nepáči sa ti medzera medzi domami zarastená burinou a zahádzaná odpadkami? Navrhni tam kaviareň, nech máš nabudúce kam ísť s kamarátmi zo susedstva. A potom si všimneš nástenky, kde vedenie mesta zháňa architekta na nové kino v centre. Tak to si predsa nemôžeš nechať ujsť! Prihlásiš sa do súťaže a predstavíš svetu kino, aké ešte nevidel. Žiadnu šedivú škatuľu s bielymi dvermi, ale hravú, farebnú a elegantnú budovu, pred ktorou sa budú fotiť všetci japonskí turisti. Potom si ťa objednajú na úpravu parku. Už dosť škaredým zákutiam, kde sa cítia dobre iba potkany a iná háveď. Je čas pre nové kamenné chodníky, moderné drevené lavičky alebo napríklad lampy z recyklovaných materiálov vrhajúce jemné svetlo medzi exotickými stromami. Vďaka tebe už mestá nebudú jednotvárne panely stien, okien a dverí, ale kúzelné miesto pre pohodový život.

Detektív

The Sims 3 Povolanie snovUž od úsvitu veku sa rodili nielen správni a féroví ľudia, ale tiež kriminálnici. Vrahovia, zlodeji a podvodníci sa snažia získať prospech z toho, že na ostatných páchajú rôzne zločiny. Preto sú tu detektívi voči kriminalistom, aby nás chránili a bránili gaunerom v páchaní ďalšieho zla. Sherlock Holmes nebol ani prvý, ani poslední. Pred ním i po ňom tu bolo mnoho detektívov a pokiaľ máš fištrón, nenecháš sa len tak zastrašiť a nebojíš sa za dobro spoločnosti nasadiť vlastný život, môžeš sa stať detektívom i ty! Najprv si to vyskúšaj. Napríklad keď tvojej mladšej sestre zmizne najobľúbenejší plyšák, môžeš sa vydať po chlpatých stopách a vyčuchať podliaka, ktorý berie malým deťom hračky. Alebo keď zmizne z chladničky tvoj obľúbený jogurt, môžeš držať hliadku pred záchodom, aby si záhade prišiel na chlp. A pokiaľ sa ti podarí vyšetriť i takú podivnosť, akou je záhadné zmiznutie tvojho dedka, môžeš smelo nastúpiť na profesionálnu dráhu detektíva. Budeš si musieť osvojiť všelijaké techniky, ako je detekcia odtlačkov prstov alebo výsluch podozrivých osôb, ale tvoje odhodlanie brániť záujmy spokojnej spoločnosti bude pre teba dobrou motiváciou. Tak nasaď kockovanú čiapku, objednaj na internete lupy všetkých veľkostí a tvarov a daj sa do práce! Ľudstvo ťa potrebuje.

Lovec duchov

The Sims 3 Povolanie snovMáš pocit, že sa na teba niekto pozerá, ale keď sa otočíš, nikoho nevidíš? Takisto sa ti zdá, že akonáhle pohneš hlavou, zbadáš na samotnom okraji zorného poľa podivné tiene? Nezdá sa ti, že niektoré tvoje veci záhadne miznú a neskôr sa objavujú na inom mieste? Nečuduj sa, nie sme tu sami! Všade okolo nás sú duchovia, démoni a ďalšie bytosti, ktoré ľuďom zlepšujú alebo strpčujú život. Obzvlášť proti zlým duchom je potrebné bojovať! Existuje veľa možností, ako na to. Niekto doma kreslí pentagramy a zapaľuje sviečky, niekto behá po domoch s virguľou, ďalší zasa odriekavajú záhadné duchovné formuly. Staň sa lovcom duchov a nájdi svoju vlastnú metódu, ako sa duchov zbaviť! Chce to len trochu trpezlivosti a tréningu a uvidíš, že to potom pôjde ľahko. Najskôr musíš s duchmi nadviazať komunikáciu, aby si sa dozvedel, prečo sa potulujú po svete a škodia. Väčšinou zistíš, že im skôr niekto ukrivdil alebo ublížil. Keď im pomôžeš, iste sa dajú prehovoriť k tomu, aby neobťažovali živých ľudí. Poznáš to, niečo za niečo. Ale hlavne im nesmieš klamať, inak sa ti škaredo pomstia. A pokiaľ narazíš na nejakého démona, nezostane ti nič iné, než ho poslať pekne naspäť do pekiel. Zo starých grimoárov sa dozvieš ako na to. Tak zober odvahu a hurá do toho!

Hasič

The Sims 3 Povolanie snovNajprv sa hovorilo hasičom požiarnici, akoby snáď oheň zakladali a nie ho hasili. Dnes už máme v názvosloví jasno a nemusíme sa obávať zavolať si v prípade potreby o ich pomoc. Lenže ani hasič nie je úplne presný výraz, pretože toto povolanie nemá za úlohu iba hasenie požiarov. Hasiči zachraňujú ľudí pri povodniach, dopravných nehodách a zaisťujú technickú pomoc i pri ďalších katastrofách. Keď napríklad vyleješ barel nafty do rieky (samozrejme omylom), nevolaj Greenpeace ani Deti zeme, ale vytoč 150 a ohlas udalosť priamo hasičom. Dočkáš sa rýchleho príjazdu svalnatých chlapíkov navlečených v modro-žltých kombinézach, ktorí sa bleskovo pustia do práce. A môžeš volať i o polnoci, pretože hasiči majú službu 24 hodín denne. Pokiaľ sa chceš sám stáť hasičom, musíš si najprv natrénovať poriadnu kondičku. Žiadneho pecivála v hasičskej zbrojnici chcieť nebudú, naopak ti hneď naparia množstvo fyzicky náročnej práce. Pokiaľ by si chcel azda pomáhať pri rôznych haváriách iba ako dobrovoľník vo svojom voľnom čase alebo keď sa práve k nejakej tragédii dostaneš, môžeš sa stať členom zboru dobrovoľných hasičov. Potom ťa neminie ani praktizovanie požiarneho športu ako je behanie s hadicou, lezenie po kolmých stenách alebo hádzanie očkom po blondínach v hľadisku. Hasič je jednoducho zosobnenie hrdinu.

Sochár

The Sims 3 Povolanie snovV štyroch rokoch tľapkáš v piesku bábovničky, v ôsmich staviaš z piesku hrady. V dvanástich zostavuješ mosty zo zápaliek a v šestnástich tvaruješ hlinu do podoby hrnčeka. V dvadsiatich vyrezávaš sošky z dreva alebo ich formuješ z ílu. Tak nám netvrď, že nie si sochár! Máš neposedné prsty, vždy sa s niečím hráš a keď vidíš nejaký materiál, hneď si predstavuješ, čo by sa z neho dalo vytvoriť. V balvane pri ceste vidíš škriatka vo bútľavom kmeni tancujúcej víly. Tvoja kreativita nepozná medze a každý nápad je pre teba výzvou. Sedieť za stolom alebo váľať sa pri televízií nie je nič pre teba. Omnoho lepšie sa cítiš v dielni alebo ateliéri, pretože chceš tvoriť. Láka ťa vdýchnuť do kameňa, hliny alebo dreva svoje myšlienky. Preto berieš do ruky veci, ktoré vďaka svojmu talentu pretváraš na niečo, čo svet ešte nevidel. A ľudia okolo teba nezostávajú nezaujatí. Tvoja práca im robí radosť, baví ich a inšpiruje. Majú k tvojmu umeniu prirodzený rešpekt a najradšej by si tvoje výtvory vystavili doma v obývačke. Modelky vystávajú pred tvojimi dverami frontu, výstavy tvojich sôch navštevujú študenti umeleckých škôl, topíš sa v sláve… Ale tebe je vlastne všetko jedno. Najviac pre teba znamená, keď sa môžeš niekam v pokoji zavrieť a pretvárať svoje vízie na realitu.

Vynálezca

The Sims 3 Povolanie snovPrečo cestovať autobusom? Sadneš k stolu a navrhneš vznášadlo. Je to predsa jednoduché ako facka. Spojíš toto s tamtým, vyvŕtaš pár dier, pripojíš motor zo starej babety, trysku z vysávača namontuješ obrátene, pripojíš gyroskop, elektromagnet a fŕŕŕ… Teraz ťa už autobusy nezaujímajú. Dorazíš do školy alebo do práce a tam uvidíš, ako tvojej kolegyne zo stola neustále padajú ceruzky. Navrhnúť multifunkčný stojan na písacie potreby je pre teba hračka. Nebaví ťa pripojovať elektrické prístroje káblom do zásuvky? Spomenieš si na svojho predchodcu Nikolu Teslu, domyslíš jeho teóriu o prenose energie vzduchom a rázom ti celé ľudstvo bude ďakovať. Ako vynálezca sa nemusíš obmedzovať všednou realitou okolo seba. Tvoje sny a odhodlanie sú silnejšie. Teraz môžeš dokázať všetkým hlupákom, prečo si namiesto mrhania času v uliciach navštevoval knižnicu a prečo si si ako malý prial na Vianoce súpravu Malý biochemik. A že ťa niekto náhodou s nejakým vynálezom predbehne? Aspoň budeš mať motiváciu urobiť to ešte lepšie a všetci budú iba neveriacky čumieť.

Módna návrhárka

The Sims 3 Povolanie snovNebolo by fajn mať nadanie a možnosť navrhovať si oblečenie sama? Tvoje utorkové plavky ti pripadajú staromódne, tak si navrhneš na stredu nové. Krajčírky ti ich ušijú s radosťou, že môžu robiť originálne a neokukané kúsky. Už žiadny New Yorker alebo Kenvelo, ale tvoja vlastná značka a tvoje vlastné handry, ktoré nemá nikto iný. Ostatní ti budú iba závidieť. Budú chcieť to, čo máš ty. Nebude dlho trvať a už budú pred tvojimi dvermi vystávať frontu filmové herečky, topmodelky alebo bohatí arabskí šejkovia. Lucie Bíla sa vykašle na Liběnu Rochovú a objedná si večernú róbu od teba. Leoš Mareš odloží svoje podvliekačky a oblečie si extravagantný jutový mech s tvojou ceduľkou na zadku. Budeš si vyberať tie najkrajšie látky a kresliť na nich kriedou vlastné vízie o tom, ako vyzerá coolový výstrih alebo lem sukne. Celý módny svet sa bude točiť okolo teba a bedlivo sledovať každý tvoj krok. Vezmeš si na seba sieťovaný top a na druhý deň ho budú mať všetci. Zabudneš si sukňu a druhý deň budú všetci dole bez. Ale iba ty jediná budeš vždy o ten krok vpred.

Lekár

The Sims 3 Povolanie snovNemáš rád návštevy u zubára? Nie si sám. Stačí si len predstaviť všetky tie výhražne vyzerajúce nástroje a hneď každého prejde chuť vôbec ešte niekedy otvoriť ústa. Alebo si spomeň na to, ako ti lekár drhol odreninu kefou, aby z nej dostal špinu namiesto toho, aby ju pofúkal a pomastil nejakým zázračným liekom proti bolesti. Či máme doktorov radi alebo nie, sú pre nás nenahraditeľní. Každý deň liečia naše bolesti alebo dokonca zachraňujú životy. Bez lekárov sa ľudstvo nikdy nezaobišlo a vďaka pokroku v medicíne sa podarilo zažehnať množstvu chorôb. Na počesť gréckeho lekára Hippokrata, ktorý sa už skoro pred dva a pol tisícmi rokov stal zakladateľom súčasnej medicíny, skladá každý lekár Hippokratovu prísahu. Prísaha vás zaväzuje k tomu, aby ste jednali vždy v prospech svojho pacienta a pomáhali svojimi znalosťami všetkým ľuďom. Pokiaľ sa vydáš na cestu lekára, čaká ťa mnoho rokov učenia. Nielen na vysokej škole, ale po celý život. Každý doktor sa musí stále učiť nové veci a vylepšovať svoje umenie. Pokiaľ sa staneš lekárom, budeš to ty, kto drží všetky tie hrôzostrašné nástroje v ruke. Budeš to ty, kto sa bude smiať uplakancom, čo volajú mamku, len čo zbadajú človeka v bielom plášti. Lenže ty sa nenecháš odradiť, pretože vieš, ako ostatným pomôcť. Preto si ťa budú všetci vážiť.

4 120x otvorené

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.