Producent Ryan Vaughan odhaľuje prvé detaily o Ročných obdobiach

České logo dodatku The Sims 3 Ročné obdobia / Roční obdobíEA práve oznámila ďalší dodatok, The Sims 3 Ročné obdobia. Pokiaľ ste to sami neuhádli, tento dodatok pridá do sveta Simov toľko žiadané ročné obdobia. Teraz budú mať vaši Simovia možnosť spoznať meniace sa počasie a taktiež zúčastniť sa rôznych slávností, ktoré sa viažu na ročné obdobia. Producent The Sims 3 Ryan Vaughan má pocit, že dodatok pridá do sveta Simov nový hlbší rozmer a hovorí:

Aj keď mám veľmi rád leto, skutočnosť, že každý deň v The Sims 3 má úplne rovnaké počasie, odoberá reálnosti otvoreného sveta. Všetko sa však kompletne zmení s príchodom dodatku The Sims 3 Ročné obdobia. Prirodzený priebeh ročných období a výskyt počasia prinesie do hry nový náboj nielen do realistického otvoreného susedstva, ale tiež do samotného hrania hry. Vaši Simovia si budú môcť počas horúcich letných dní zaplávať v mori, na jeseň zbierať jablká, vyskúšať si svoje snowboardingové schopnosti na rampe alebo privítať jar s farebnými dáždnikmi a prechádzkou v daždi! So všetkými novými aktivitami, ktoré budú zamestnávať Simov počas celého roka, a s novou kategóriu vonkajšieho oblečenia v CAS, ročné obdobia a počasie ponúknu hráčom úplne nové herné možnosti…

Počasie bude mať priamy vplyv aj na zdravie vašich Simov, ktorí sa spália, keď budú na slnku, počas búrky ich môže zasiahnuť blesk alebo môžu prechladnúť či dokonca zamrznúť. Vaši Simovia sa samozrejme môžu obliecť zodpovedajúco k počasiu vďaka novým módnym kúskom ako zimné oblečenie, pršiplášť či Halloweenske kostýmy. Tiež môžete vašim Simom dať nové povahové vlastnosti, ako napríklad „Miluje horúčavy“ alebo „Miluje chladné počasie“, čo ich vybaví odolnosťou voči rôznych teplotným extrémom.

Ročné obdobia máte stále pod kontrolou. Vaughan hovorí: „Dĺžka ročného obdobia – ako aj samotná prítomnosť ročných období – je plne nastaviteľná hráčmi“ dodal ešte, že hra bude obsahovať nové menu, v ktorom sa to všetko bude dať nastaviť.

Niektoré činnosti budú dostupné iba počas konkrétnych ročných období. Vaughan to objasnil takto: „Napríklad guľovačka uprostred leta jednoducho nedáva zmysel. Preto bude guľovačka v lete nahradená hádzaním balónov s vodou. Pre každý druh počasia je tu k dispozícii veľa nových funkcií a obsahu.“ Keď IGN položilo otázku, či budú mať ročné obdobia vplyv na novú aktivitu Simov zaplávať si v mori, Vaughan povedal „Plávanie v mori bude možné počas celého roka, hoci Sim, ktorý sa rozhodne okúpať sa v obzvlášť chladný deň, dostane náladovku Člen klubu ľadových medveďov, ktorá mu dá dočasnú imunitu voči chladu.“

Zrejme v snahe vyhovieť čo najväčšiemu množstvu hráčov, sviatky v The Sims 3 Ročné obdobia nebudú pomenované tak, ako je tomu v reálnom svete. „Svet The Sims je veľmi podobný tomu nášmu, no má pár celkom zábavných až vtipných rozdielov. Simovia môžu ísť ‘trick-or-treat’ (americká tradícia, kedy na Halloween chodia deti v maskách od domu k domu a dostávajú sladkosti) na Strašidelný deň alebo usporiadať párty s vymieňaním darčekov na Deň snehových vločiek. Stará dobrá súťaž v jedení hot-dogov na Deň zábavy sa stane jedna z mojich najobľúbenejších,“ hovorí Vaughan.

Medzi ďalšie nové funkcie patrí UFO aj s možnosťou únosu mimozemšťanmi a súprava ľadového nábytku. V nákupnom móde nájdete rôzne veci ako barové stoličky či sedačky z ľadu. Vaši Simovia budú mať aj nové celoživotné priania spojené s prítomnosťou rôznych sezónnych činností.

Zdroj: IGN

2 125x otvorené

1 komentár :) pre “Producent Ryan Vaughan odhaľuje prvé detaily o Ročných obdobiach”

  1. Jajika píše:

    konečne viem odkiaľ vzali v cestovnej horúče Vaughanovu hrobku

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.