FAQ alebo 20 zodpovedaných otázok

1

Po všetkých tých rokoch hrania sims-hráči vytvorili množstvo zaujímavých Simov, domov a iných objektov. Bude možné presunúť Simov z predošlej verzie do The Sims 3? A čo iné objekty, napr. domy a nábytok?

V The Sims 3 je veľmi veľa vylepšení a zmien, že v skutočnosti nie je možné presúvať veci alebo Simov z pôvodnej verzie. Úroveň detailov v The Sims 3 je taká vysoká, že akékoľvek presuny z predošlých hier by neboli uspokojivé.

2

Hráči The Sims si nazbierali peknú kôpku CD-čiek s datadiskami ku The Sims 2, ktoré po tom, ako vyjde The Sims 3, budú nanič. Aké datadisky sa chystajú ku The Sims 3? Môžeme očakávať zvieratá, ročné obdobia a mágiu v základnej hre? A čo minidatadisky, budú si musieť hráči The Sims znova kupovať nové?

V tejto chvíli sa sústredíme len na The Sims 3 a nebudeme sa zaoberať ničím iným, až kým nebude hotová. Veľký tím ľudí sa stará o to, aby sme vytvorili tú najlepšiu možnú hru.

3

Bolo položených už množstvo otázok o „živom susedstve“. Predtým rodiny vytvorené hráčmi trpezlivo čakali, kedy s nimi bude človek hrať, teraz sa ale zdá, že budú žiť po svojom. Predstavme si, že hráč vytvorí 2 rodiny: „Mary a Boba“ a „Johna Smitha“. Ak bude dlho hrať iba za Mary a Bobom, takmer zabudne, že vytvoril aj druhú rodinu. Je teda celkom možné, že keď si hráč spomenie a vráti sa ku Johnovi Smithovi, nikoho v dome nenájde, pretože John už prežil celý svoj život, zostarol a zomrel, a tak hráč nebude mať možnosť hrať aj s ním. Máte na to už nejaké riešenie?

V The Sims 3 je veľa nastavení. V príklade, ktorý ste uviedli, rodiny, ktoré nebudete ovládať, sa budú vyvíjať spolu s rodinou, ktorú ovládate. Avšak môžete kedykoľvek zmeniť rodinu, za ktorú hráte. Takisto môžete presunúť rodinu medzi uložené súbory, takže budete za rodinu hrať až do určitého momentu a potom ju znova uložíte. Tvorcovia príbehov to budú robiť často.

4

Už sme počuli, že v hre bude existovať tzv. „Božia ruka“, ktorá umožní presúvať Simov a iné objekty. Takisto bude možné nakŕmiť a umyť Simov len jediným kliknutím myši. Aké ďalšie zjednodušenia môžeme očakávať?

V hre neexistuje nástroj, ktorý by fungoval tak, ako ho opisujete. Avšak, hráči budú môcť urobiť niečo, čo voláme „presun naživo“. Jednoducho budete môcť presúvať niektoré objekty len kliknutím myši. V minulosti museli Simovia za sebou upratať všetko sami. Teraz budete môcť kliknúť na odpad a vyhodiť ho, alebo zobrať vec z podlahy a dať ju do „zásob“ Sima bez toho, aby ste museli prepínať režimy.

5

A ako to bude s robotmi, mimozemšťanmi, upírmi atď.? Budú už v základnej hre alebo budeme musieť čakať, kým sa objavia v datadiskoch?

Máme zopár es v rukáve…

6

Plánujete rozšíriť Simom slovnú zásobu, napr. že ich slová budú naozaj niečo znamenať? Alebo budú naďalej mrmlať simčinu ako v predošlých verziách hry?

Simovia stále hovoria simčinou. Snažili sme sa ich naučiť svetové jazyky, ale nepočúvajú nás.

7

Pred niekoľkými rokmi sa spustila hra The Sims Online, no už dlhšie o tomto projekte nie je počuť. Plánujete zahrnúť nejaké online časti do The Sims 3 napr. chaty a minihry, kde hráči môžu použiť svojich Simov ako avatáry?

Hráči budú mať takú slobodu v úprave vzhľadu svojej hry, aká tu ešte nebola. Tvorivý hráč bez technických a počítačových znalostí bude môcť zmeniť vzhľad takmer všetkého priamo v hre. Túto technológiu voláme Vytvor-si-štýl. V minulosti museli fanúšikovia The Sims robiť svoje výtvory mimo hry, a potom si ich vymieňať na internete. Chceli sme dať hráčom možnosti, aké majú naši umelci a tvorcovia. Proces získavania výtvorov na internete je jednoduchší než kedykoľvek predtým. Spúšťač The Sims 3 vám pomôže nainštalovať a používať vlastný obsah bez toho, aby ste sa museli hrabať v priečinkoch. Komunita The Sims je úplne nová, v rámci ktorej pribudlo aj zopár úžasných nástrojov vrátane tvorby videa na internete, takže hráči budú môcť vytvárať filmy z videí, ktoré urobili v hre.

8

Aké druhy nových aktivít ste naplánovali pre The Sims 3?

Simovia budú môcť robiť veci, ktoré predtým nemohli napr. jazdiť na bicykli, posilňovať v telocvični, ísť na pláž, najesť sa v bistre a oveľa viac…

9

Čo bolo v hre vylepšené a čo je úplne nové? Môžete vysvetliť, ako fungujú nové hranice susedstva? Aké druhy aktivít sa Simom ponúknu?

Prvá vec, ktorú si hráči v The Sims 3 všimnú, bude svet okolo nich. Čo vidíte, môžete navštíviť. V minulosti museli hráči zostať na maličkých pozemkoch. Teraz sú tu nové hranice. Technológia je neuveriteľná, pretože teraz vám môžeme ukázať aj ten najmenší detail vášho domu napr. lupienky kvetov. O niekoľko sekúnd už môžete vidieť tú najmenšiu pehu na tvári Sima na druhom konci mesta. To všetko sa deje v reálnom čase. Ako vývojári sme dosiahli neuveriteľnú vec: podarilo sa nám zachytiť realitu. Teraz sa už môžeme sústrediť len na štýl a vytváranie neprerušovaných zážitkov, takže hráči sa budú môcť úplne ponoriť do deja hry.

10

Ako (ak vôbec) sa vyvinula možnosť prispôsobiť si hru? Ako to budú môcť hráči použiť pri hraní?

Chystáme sa dať hráčom kontrolu nad celým vzhľadom hry, tak ako ju majú naši umelci a tvorcovia priamo v hre. Nová technológia Vytvor-si-štýl vám umožní vytvoriť si čokoľvek, na čo si len pomyslíte, a v hre je tiež nástroj, ktorý umožňuje zmeniť vzhľad akéhokoľvek povrchu v hre vrátane oblečenia vášho Sima.

11

Môžeme očakávať návrat našich obľúbených The Sims rodín, ktoré medzitým vyrastú, tak ako to bolo v prípade The Sims 1 a 2?

Áno, v The Sims 3 nájdete veľa obľúbených vecí z predošlých verzií The Sims.

12

Ako hráčske ohlasy ovplyvnili zmeny, ktoré ste zahrnuli do The Sims 3?

Všetci sme fanúšikovia The Sims, a veľa členov nášho tímu pracovalo aj na The Sims 1 a 2, takže hráčske ohlasy sú súčasťou nášho tímu. Veľa času sme tiež strávili komunikáciou s hráčmi The Sims na celom svete. Myslím, že bez hráčskej komunity by hra nebola tým, čím je. Hráči vždy chceli viac kontaktov a interakcií v rámci susedstva. Ak sa nad tým zamyslíte, The Sims je najdetailnejším obrazom každodenného života vo virtuálnom svete, ale polovica tohto života chýbala. V The Sims 3 vám umožníme skúmať tú druhú polovicu života, ktorá sa odohráva, kým nie ste doma.

13

Ako fungujú nové osobnosti?

Vytvorili sme vyše 70 rôznych osobnostných čŕt, z ktorých si hráči môžu vybrať. Vyberiete si črtu pomenovanú bežným slovom, ktorým by ste označili niekoho, koho poznáte a z ktorého ľahko možno rozpoznať, čo bude Sim s takouto črtou v hre robiť. Na črtách je zaujímavé predovšetkým to, že dokážu zmeniť hru od základov. Uvidíte rôzne správania, interakcie, výhody a ciele podľa toho, aké črty ste Simovi vybrali. Aby sme uviedli niekoľko extrémnejších príkladov, váš Sim môže byť šialený, zlomyseľný, kleptoman, paranoický, odvážny, neznášajúci deti, geniálny, atď.

14

Akým výzvam ste čelili pri tvorbe The Sims 3?

Predovšetkým to bolo dolaďovanie samostatného správania Simov žijúcich v meste tak, aby pripomínalo skutočný život. Postupom času Simovia v meste rastú a vyvíjajú sa, a chce to veľa dolaďovania, aby všetko fungovalo tak, ako má. Myslím, že ľudia sú zvyknutí vidieť vo svete hier množstvo postáv, ale nikdy nevideli taký virtuálny svet, kde by správanie postáv bolo motivované jedinečnými osobnostnými črtami, ako je to v The Sims 3. Takisto pracujeme aj na technológii Vytvor-si-štýl, o ktorej sme hovorili už skôr.

15

Je nám jasné, že v hre nájdeme živé susedstvo bez načítavania pozemkov, ale nebude tam však už viac susedstiev. Povedzte nám niečo o tom, prečo ste sa tak rozhodli. Ako to ovplyvní hru, keď ju do rúk dostanú hráči?

V hre bude iba jedno susedstvo, ale bude úžasné. Niekoľko posledných rokov sme pracovali výhradne na tomto jednom susedstve – Údolie zapadajúceho slnka. Je väčšie a detailnejšie než hocičo, čo sme doteraz vytvorili. Chceli sme vytvoriť niečo, čo by ľudí úplne dostalo a pracovať na tom viac než v minulosti. Po tom, ako v meste vyrastie jedna generácia, už žiadne dve mestá nebudú rovnaké. Ako sme spomínali, každý Sim bude mať samostatné správanie, takže uvidíte Simov rásť, chodiť do školy, zamilovať sa, sobášiť sa, chodiť do práce, sťahovať sa, zakladať rodiny, zostarnúť a zomrieť. Budete mať tiež možnosť vymeniť všetkých Simov v hre, takže budete môcť nanovo zaplniť mesto kýmkoľvek chcete – sebou, vašimi priateľmi, postavami zo svojho obľúbeného seriálu, obľúbenou kapelou alebo športovým tímom, každým, koho si len zmyslíte… Je to na vás.

16

Je známe, že každý Sim bude mať sny, ktoré mu môžeme plniť ako súčasť celoživotných snov. Aké celoživotné sny budeme môcť nájsť v hre a čo sa stane, ak ich dosiahneme? A čo ak nie?

Tak ako ľudia, aj Simovia majú priania. Niektoré z týchto prianí sú ozaj veľké a voláme ich celoživotné priania. Celoživotným prianím môže byť prianie stať sa rockovou hviezdou, mať obrovskú rodinu, zbohatnúť alebo stať sa astronautom. Na ceste za splnením celoživotného sna budú mať Simovia malé priania. Ak im ich budete plniť, budete získavať body, za ktoré si budete môcť kúpiť špeciálne črty a odmeny, ktoré sú vo všeobecnosti úžasné a ohromne zábavné. V hre nemôžete prehrať, ale môžete spôsobiť niekoľko naozaj zábavných situácií, ak chcete svojmu Simovi znepríjemniť život.

17

Koľko námahy bude treba vynaložiť na dosiahnutie vrcholu danej kariéry? Existujú nejaké skratky, ako sa tam dostať?

Ak budete mať šťastie pri riešení situácií v práci, váš Sim sa počas života môže vypracovať na vrchol nielen jednej kariéry, ale bude to chcieť veľa tvrdej práce a váš Sim bude musieť mať správne osobnostné črty. Workoholici budú šťastní, ak budú tráviť celé dni v práci, takže to by bol ten správny smer, ktorým sa uberať. Určite existujú nejaké skratky a váš Sim z času na čas získa príležitosť, ako urýchliť svoj postup v práci.

18

V The Sims 3 sa objaví množstvo morálnych volieb s otvoreným koncom, ako napr. zhrabnúť príspevky na volebnú kampaň počas politickej kariéry. Uveďte nám viac príkladov takýchto morálnych volieb závisiacich od kariéry. Aké sú následky takýchto rozhodnutí?

Hra je plná morálnych volieb. Niektoré sa hráčom ukážu ako pracovné príležitosti. O tejto téme, ale nechceme veľa prezrádzať. Takéto morálne voľby v hre vychádzajú z reálneho života, a tu sa hra stáva naozaj zaujímavou. Veľa hráčov využije hru na skúmanie morálnych otázok vo vlastnom živote. Je to tak trocha simulátor toho „…čo by bolo, keby…“. Napr. si váš Sim zvolí milovať sa na pracovisku, ale ak ich prichytia, potom obaja Simovia ujdú z kancelárie úplne nahí. To môže byť situácia, akú by ste v reálnom živote nechceli zažiť!

19

Tak ako v The Sims 2, aj v The Sims 3 sa budú dať usporadúvať party. Aké rôzne druhy osláv možno usporiadať v závislosti na kariére Sima?

V hre je niekoľko nových typov party, ale tiež nové super miesta, kde ich môžete usporiadať. Ak chcete zavolať svojich priateľov na pláž a usporiadať poobede grilovačku, môžete. Prineste gitaru, zapnite rádio, zavolajte priateľov a oddychujte. Ak ste politik na vzostupe, môžete usporiadať party na výber príspevkov na kampaň.

20

Prezraďte nám, na čom v hre v súčasnosti pracujete?

Veľa času trávime hraním a vylepšovaním otvoreného, živého susedstva a všetkého, čo sa v ňom odohráva. V The Sims 3 otvárame druhú časť každodenného života, ktorú chceli hráči vždy preskúmať. Čo sa deje, keď práve netrčíte doma? Bolo to pre nás veľkou výzvou, ale sme spokojní s výsledkom, ktorý sme dosiahli.

Zdroj: InfiniteSims.com
Preklad: Kalypso

3 967x otvorené

2 komentáre pre “FAQ alebo 20 zodpovedaných otázok”

  1. Mária Štrpková píše:

    ako si urobit nove mesto?

  2. No ... píše:

    No.

    Mail je neplatny a mam ttojku Simikov

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.