„Tretí Simovia“ prichádzajú na konzoly

The Sims 3 na konzolách - CD obalyMnohonásobne ocenený herný systém a technológia komerčne najúspešnejšej série EA dosiahne vo verzii pre konzoly a prenosné zariadenia nové maximá prostredníctvom úplne nových špecifických funkcií a vlastností

Vydavateľstvo EA Play spoločnosti Electronic Arts oznámilo, že kritikami vysoko hodnotená séria The Sims™ 3 je v súčasnosti vo vývoji vo verziách pre počítačový zábavný systém PLAYSTATION®3, videoherný a zábavný systém Xbox 360®, Wii™ a Nintendo DS™, a ich uvedenie na trh je plánovaný na tohtoročnú jeseň. Príchod The Sims 3 na platformu PC/Mac privítali minulý rok v lete milióny fanúšikov, ktorých obrovský záujem posunul hru na prvú priečku rebríčka najúspešnejších premiér titulov pre PC v histórii spoločnosti EA a zároveň sa stali najpredávanejším titulom pre PC roku 2009. V mnohých ohľadoch revolučná séria The Sims si i naďalej udržuje stálu dynamiku a pre svoju obrovskú a stále rastúcu komunitu priaznivcov zostáva i naďalej globálne kultúrnym stredobodom.

„Prinášame hráčom doposiaľ najlepšiu hru pre konzoly a prenosné zariadenia v rámci série The Sims a veľmi nás teší, že im môžeme ponúknuť jedinečný zážitok na ich obľúbenej platforme,“ vysvetľuje Sam Player, výkonný producent EA. „Základom je opäť originálny systém povahových vlastností, životom pulzujúce prostredie štvrti, kde Simovia bývajú, celoživotné prianie a nekonečné možnosti prispôsobení, ktoré sme upravili na mieru každej z platforiem The Sims 3. Doplnili sme ich takisto o výnimočné funkcie a vlastnosti umožňujúce ešte lepšie ovládanie, uplatnenie kreativity a prepojenie.“

The Sims 3 - KonzolyThe Sims 3 - KonzolyThe Sims 3 - KonzolyThe Sims 3 - Konzoly

V The Sims 3 pre konzoly a prenosné zariadenia si hráči môžu vytvoriť Simov s jedinečnými povahovými vlastnosťami, plniť, či ignorovať ich túžby a ovládať ich životy uprostred štvrtí, kde sa neustále niečo deje. Okrem toho v nich nájdu úplne nové funkcie a vlastnosti, prostredníctvom ktorých budú môcť ešte viac zasahovať do behu životov svojich postavičiek. Napríklad budú môcť odomknúť a uplatniť na Simov takzvané „Sily karmy“ a začať ich nimi okamžite ovládať. Môžu im tak dopomôcť k tomu, aby „mali šťastie“, obdariť ich „okamžitou krásou“ alebo na nich uvaliť kliatbu v podobe „fatálneho zlyhania“. Je ale potrebné, aby tieto sily používali s rozmyslom – ktorého rozhodnutie môže mať všelijaké následky – karma totiž môže napríklad zapôsobiť tak, akoby to ani nečakali.

PlayStation 3, Xbox 360

Obsiahly a veľmi atraktívny herný systém je podporovaný na platformách PlayStation 3 a Xbox 360 priamo integrovaným systémom Výmeny, ktorý hráčom dovoľuje stretávať sa ešte bližšie s navrhovaním, tvorbou, zdieľaním vlastných kreácií a sťahovaním obsahu od ďalších hráčov zo všetkých kútov sveta bez toho, aby museli hru opustiť.* Za plnenia krátkodobých a dlhodobých úloh je možné navyše získavať odmeny a trofeje a deliť sa o tieto úspechy s priateľmi po pripojení na Facebook*.

Wii

Exkluzívne vo verzii pre Wii sa hráči dočkajú úplne nového mesta na pláži s originálnymi obyvateľmi a ich vlastnosťami, kariérami a celoživotnými prianiami. Vôbec po prvýkrát v The Sims 3 tu bude možné stretnúť kamarátov v súťaži „Life Moments“ (v preklade Životné momenty) o ceny. Nechýba ani niekoľko dobrodružných výprav za objavovaním mesta a jeho tajomstva.

Nintendo DS

Vôbec po prvýkrát na Nintendo DS budú hráči môcť použiť stylus k postaveniu domčekov pre Simov. K dispozícii budú mať nástroje, rôzne druhy stien a podláh, budú môcť upravovať prakticky všetko od dekoratívnych predmetov až po vzory povrchov. Pomocou stylusu môžu v doposiaľ najvýkonnejšom editore Vytvor Sima pre prenosné zariadenia formovať tváre postavičiek, vyberať účesy, oblečenie a určovať povahové vlastnosti. Mód príbehu im potom umožní ovládať niekoľko simských rodín naraz a byť u výnimočných momentoch ich životov. Vôbec po prvýkrát si môžu hráči na Nintendo DS vychutnať kompletný simulátor života, viesť svojich Simov ku splneniu viac alebo menej náročných úloh a následne odomykať doplnkové predmety, budovy a pamätihodnosti.

„Hry série The Sims patria i naďalej medzi jedny z najúspešnejších, pretože oslovujú hráčov všetkých vekových i schopnostných kategórií, podnecujú ich predstavivosť, sú jednoducho hrateľné a obsahujú jemný humor, ktorý je virtuálnemu svetu The Sims zaujímavo osobitý,“ uviedol Scott Evans, generálny manažér štúdia The Sims. „Práve na týchto základoch staviame a pridávame k nim nové funkcie a vlastnosti, ktoré prinášajú bohatý, prepracovaný a uspokojivý zážitok z hrania. Na hru, na ktorej náš tím aktuálne pracuje, som veľmi hrdý a spoločne s ním sa už nemôžem dočkať, ako sa spoločne s novými prvkami, ako sú napríklad Sily karmy, dostane k našim fanúšikom.“

* Pre hranie je potrebné pripojenie k internetu, účet EA Online a registrácia prostredníctvom jednorázového sériového kódu, ktorý je súčasťou každej novozakúpenej plnej predajnej kópie The Sims 3 pre Xbox 360 alebo PlayStation 3. Požadované je vlastníctvo účtu na PlayStation®Network/Xbox LIVE®, na ktoré sa môžu vzťahovať ďalšie oddelené poplatky. Niektoré funkcie a vlastnosti nemusia byť u PlayStation Network alebo Xbox LIVE podporované.

1 321x otvorené

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.