Preklad: Na prezentácii The Sims 3

S Benom Bellom na notebookuPrišli sme do hotela okolo desiatej. Po krátkom čakaní a rozhovore s niekoľkými členmi EA tímu pre styk s verejnosťou nás rýchlo dopravili na stretnutie s Benom Bellom, výkonným producentom The Sims 3. Samotné stretnutie bolo oveľa súkromnejšie než som si predstavoval. Bolo nás tam päť vrátane mňa. Kvôli menším technickým problémom sme sa nakoniec museli natlačiť okolo laptopu, čo bola neskôr výhoda, pretože sme sa mohli zblízka pozrieť na ovládanie hry namiesto toho, aby nám bola predvedená len na vzdialenej, aj keď väčšej obrazovke.

Prvé, čo nám Ben predviedol bolo nové, dovtedy ešte nenazvané, susedstvo. Je to naozaj jedna z najúžasnejších vecí, čo som videl. Umožňuje jednoducho prejsť iba pomocou myši z vtáčej perspektívy pohľadu na susedstvo priamo až do obývačky vašich Simov. Takisto nám ukázal, ako funguje susedstvo, keď ovládate jednu rodinu a ostatní Simovia zatiaľ žijú svoje každodenné životy. Povedal nám, že podľa neho takéto otvorené susedstvo v predošlých verziách The Sims naozaj chýbalo a že do novej verzie hry prinieslo skutočný pocit spolupatričnosti a veľkého sveta.

Potom nám ukázal svojich Simov detailnejšie. Hovoril o osobnostiach, ktoré boli naozaj výnimočné. Ukázal nám, ako sa rôzni Simovia v rámci rodiny správajú a komunikujú s ostatnými v závislosti od ich osobnosti a osobnostných čŕt. Predviedol nám napríklad Sima, ktorý mal osobnostnú črtu „leňoch.“ Znamenalo to, že jeho želania väčšinou zahŕňali pozeranie televízora.

The Sims 3The Sims 3The Sims 3

Pamätám si tiež, ako povedal, že tento Sim bol neporiadny. To bolo naozaj zaujímavé a aj zábavné naraz. Jeho jedinečné správanie spôsobovalo, že sa s obľubou sám od seba umýval špongiou na verejnosti a urážal ostatných Simov. Pamätám si jedno z jeho želaní „Hovoriť o ksichte iného Sima.“

► Potom Ben začal podrobnejšie hovoriť o želaniach Simov. Hovoril nám tiež o odmenách a ukázal nám niekoľko príkladov:

  • Oceľový mechúr – Znamená to, že váš Sim použije záchod len zriedka
  • Permanentne čistý – Úroveň hygieny nikdy neklesne.

► Taktiež spomenul niekoľko odmien na vyššej úrovni:

  • Liečenie plodnosti – Váš Sim bude môcť porodiť viac detí.
  • Teleport – Váš Sim sa bude môcť teleportovať z ktoréhokoľvek miesta na ktorékoľvek iné v rámci susedstva.
  • Zmena nálady – Váš Sim túto odmenu použije na iného Sima, aby zlepšil alebo zhoršil jeho náladu. Sim, na ktorého to Ben vyskúšal zomrel od vyčerpania. Haha!

Ben ďalej hovoril o kariérach. Hovoril, ako kariéra vášho Sima tiež ovplyvní to, čo bude robiť mimo práce. Ukázal nám to na príklade politickej kariéry. Sim bude musieť usporiadať párty, aby vyzbieral peniaze na kampaň, ak práve kandiduje a získal priateľov a voličov.

The Sims 3The Sims 3The Sims 3

Ďalšou bola kulinárska kariéra, kde váš zamestnávateľ môže od vás chcieť, aby ste vytvorili nové recepty. Takže budete musieť chodiť po susedstve a verejných pozemkoch a hľadať nové prísady a tiež experimentovať doma pri sporáku.

Ben nám potom predstavil staviteľské možnosti Sims 3. Povedal, že z tých má naozaj radosť a že hráči sa naozaj majú na čo tešiť. Jeden nový nástroj, ktorý nás všetkých prinútil zhíknuť, bolo naťahovanie stien. Opísal nám ho tak, že nám uviedol modelovú situáciu, o ktorej som presvedčený, že ju väčšina z nás pri hraní The Sims 2 zažila. Bolo to vtedy, keď sme museli prerobiť celú miestnosť, pretože už sme nemali kam dávať veci, ktoré naši Simovia potrebovali. Alebo keď sme miestnosť naopak urobili príliš veľkú a potrebovali sme ju zmenšiť. V The Sims 2 to znamenalo vybúrať steny, znovu ich postaviť, znovu nahodiť tapety a podlahu, svetlá, okná, atď. S týmto nástrojom môžete jednoducho kliknúť na stenu, podržať a natiahnuť ju do rozmerov, aké potrebujete. Všetky objekty na stene (ako napr. svetlá) sa posunú spolu so stenou a takisto sa doplnia aj chýbajúce dlaždice podlahy.

Nákupný režim bol naozaj pôsobivý. Ben povedal, že toto rozhranie ešte nie je úplne dokončené a väčšina obrázkov bola len pracovná verzia, takže vám naozaj neviem povedať, ako presne bude vyzerať. Jeho nákres však vyzeral skvele. Mám pocit, že užívateľské rozhranie The Sims 3 je oproti The Sims 2 obrovským zlepšením. V nákupnom režime si každý objekt môžete ľubovoľne upraviť pomocou nástroja na to určeného. Môžete meniť vzory, farby, textúry akéhokoľvek upraviteľného objektu v hre. Ben povedal, že takto môžete upravovať drvivú väčšinu povrchov v hre. Taktiež, keď už raz budete spokojní s tým, ako objekt vyzerá, môžete jednoducho označiť všetky vami zvolené vzory a presunúť ich na objekt, ktorý sa automaticky zmení podľa nastavení. Myslím, že pre nás všetkých bude táto pomôcka veľmi užitočná, hlavne ak budeme chcieť urobiť domy našich Simov výnimočné a odlišné jeden od druhého. Tiež nám povedal, že si hráči budú môcť vymieňať svoje vlastné štýly a objekty s ostatnými vďaka novej The Sims 3 zmenárni, o ktorej sa ešte zmienim neskôr.

Ben sa potom vrátil do susedstva. Neprezradil toho veľa o príbehoch Simov v novom susedstve. Povedal len, že susedstvo v The Sims 3 akoby predchádzalo The Sims (1), akoby to bol predpríbeh príbehu, ktorý už poznáme. Povedal, že tam nechýbajú Gothovci v ich mladšej verzii rovnako ako ďalšie známe mená a tváre, ale pribudli aj mnohé nové postavy.

Ben nám potom ukázal režim tvorby Simov. Nákres a nástroje nám boli celkom známe. Črty trocha zmenili umiestnenie a aj spôsob, ako sa s nimi pracuje. Jeden z nás si všimol aj zelený odtieň kože na extra paneli tvorby Simov. Ben veľa neprezradil, či môžeme čakať aj mimozemšťanov, ale povedal, že môžeme očakávať „stvorenia“ tohto druhu. Katalóg s oblečením nebol ešte podľa Bena úplný, pretože hra ešte nie je dokončená a podľa jeho slov ešte zopár mesiacov nebude. Avšak vysvetlil nám, že každý kus oblečenia bude prispôsobiteľný podobne ako to bude s objektami v domoch. To by malo byť super pre tých hráčov, ktorí majú obľúbených len 8 či 10 kusov oblečenia a viacerí Simovia u nich nosia to isté. Panel čŕt tiež vyzeral dobre. Jednoducho si vyberiete 5 čŕt zo zoznamu. Je tam tiež možnosť náhodného výberu čŕt pre tých hráčov, ktorí sa len hrajú s výrobou Simov alebo tých, ktorí chcú získať nejakú zaujímavú kombináciu čŕt, ktorú by si normálne nevybrali.

The Sims 3The Sims 3

Ben potom hovoril o domoch. Jeden z nás sa spýtal, či si Simovia stále budú môcť kúpiť už zariadené domy, čo bola samozrejme pravda. Simovia si budú môcť vybrať zariadenú aj nezariadenú verziu každého domu v závislosti od ich rozpočtu.

To už sme sa blížili ku koncu stretnutia a mohli sme položiť nejaké otázky. Niekto sa spýtal na úroveň náročnosti a či náročnosť ovplyvní život Sima iba miestne alebo v rámci celého susedstva. Ben vysvetlil, že náročnosť sa môže líšiť od rodiny k rodine, takže hráči môžu mať dobre vychádzajúce rodiny rovnako ako tie menej. Ďalšia otázka sa týkala tehotenstva a ako funguje, keďže sa ešte nespomínalo na žiadnom stretnutí podobnom tomu nášmu. Ben povedal, že sa vlastne ešte nerozhodli, ako dlho potrvá tehotenstvo v hre. Potom som položil svoju otázku, či pôrod bude stále prebiehať rovnako (teda krik a potom dieťa spadne z neba mame do náruče), alebo či do toho bude zapletená nejaká nemocnica. Povedal, že nemocnice hrajú úlohu pri pôrode dieťaťa, čo boli dosť vzrušujúce správy. Tiež spomenul, že budeme môcť prispôsobiť dĺžku života Sima. To znamená, že všetky fázy života budú môcť byť dlhšie alebo kratšie v závislosti od vášho výberu.

Potom nás krátko oboznámil s novou The Sims 3 zmenárňou, o ktorej povedal, že je ňou tiež veľmi nadšený. Stránka vyzerá fantasticky a má množstvo interaktívnych možností, do ktorých sa môžu online hráči zahryznúť a spoločne vytvárať, upravovať obrázkové či video príbehy. Ben hovoril o popularite výroby filmov medzi hráčmi The Sims 2 a množstve skvelých videí, ktoré už vznikli. Takže vysvetlil, aké dôležité bolo pre nich pokúsiť sa dať výrobcom videí nové možnosti a povzbudiť viac hráčov, aby sa dali na výrobu klipov z ich hry. Vyzeralo to naozaj dobre a ja sa na to určite pozriem.

Potom, ako sme skončili a poďakovali sa Benovi, nás znova dopravili na ďalší program plný hier a zábavy. Viezol som sa v taxíku s Benom, takže sme si mohli pokecať súkromnejšie, čo bolo ozaj milé. Celkovo to bol fantastický deň a týmto chcem poďakovať všetkým, ktorí sa na tom zúčastnili, bol to skutočne nezabudnuteľný zážitok.

Dúfam, že tento článok je istou útechou pre tých, ktorí sa na stretnutie nedostali. Možno sa dostanete na nasledujúci The Sims 3 Event.

Zdroj z článku k prezentácii v Anglicku s Benom Bellom: ElectronicArts.co.uk
Preklad: Kalypso

2 392x otvorené

1 komentár :) pre “Preklad: Na prezentácii The Sims 3”

  1. frettttka222 píše:

    super obrázky ale aj text

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.