Čo ste možno o Medieval nevedeli

Čo je The Sims Medieval?

The Sims Medieval je nová samostatná hra vyvinutá oceneným štúdiom The Sims, ktorá ponúka nové nastavenia, čerstvý vzhľad a nový vzrušujúci súbor funkcií a herných prvkov.

The Sims Medieval vám umožní vyskúšať si obdobie stredoveku so Simom, ktorého si vytvoríte a následne ho budete ovládať. Máte na výber kráľov, kráľovné, rytierov, čarodejníkov, špiónov, kováčov, obchodníkov, muzikantov a mnohých ďalších. Môžete vytvoriť hrdinov, vybrať si misie, vybudovať kráľovstvo a vytvoriť príbehy plné drámy, romantiky, konfliktov a humoru.

Čo je charakteristické pre The Sims Medieval?
 • Hra je vytvorená pomocou technológií a prvkov novej generácie:
  • Svet Simov plný príbehov, dobrodružstiev, romantiky, drámy a humoru,
  • vylepšená grafika, osvetlenie a hrateľnosť sveta i postáv.
 • Bohaté nastavenia stredovekej drámy:The Sims Medieval
  • Vyskúšajte príbehy tejto doby plné drámy, fantázií, konfliktov, humoru, romantiky a intríg.
 • Hrdinovia:
  • Vytvorte Sima-hrdinu, zlepšujte jeho schopnosti a pošlite ho splniť niektorú z misií.
 • Misie:
  • Vytvorte príbeh vášho kráľovstva, ktorý bude dobrý alebo zlý, krutý alebo prívetivý, romantický alebo vojnový.
 • Budovanie kráľovstva:
  • Začnite na prázdnom poli a vybudujte kráľovstvo, rozhodujte o jeho cieľoch a pracujte na naplnení jeho osudu.
 • Poďme trochu do hĺbky:
  • The Sims Medieval ponúka odmeny za dosahovanie cieľov a plnenie misií.
  • The Sims Medieval vám umožní hrať za ktoréhokoľvek hrdinu v kráľovstve a nie iba za jednu domácnosť.
  • V hre je čarodejnícky systém a tak sa váš čarodejník môže naučiť množstvo silných kúziel.
  • V hre je aj remeselný systém, ktorý umožňuje kováčovi vyrábať zbrane rôznej kvality a lekárovi vytvárať lieky na rôzne choroby.
  • V hre je taktiež systém diplomacie pomocou ktorého budete môcť zjednávať v obchodovaní a taktiež vyhlásiť vojnu okolitým kráľovstvám.
  • Objekty, ktoré budú vaši Simovia používať, budú profesionálne orientované objekty ako kováčska dielňa a nákova, operačný stôl alebo rošt s hrncom umiestnený nad ohniskom.
  • Budovy sú vytvorené na mieru pre každú profesiu od panovníckej veľkej siene v zámku, cez hostinec pre muzikanta až po čarodejnícku vežu.
  • Umelecký štýl, ktorý nájdete v hre, je maliarstvo s ručne vyrobenými pomôckami tak, aby presne zapadali do stredovekého prostredia.
  • A áno, v hre je aj rybárčenie.
Táto hra sa zdá byť nová a odlišná od The Sims. Prečo tá zmena?

Vzhľadom na to, že hra je posadená do stredoveku, potrebovali sme vytvoriť celkom nový umelecký štýl, nové prvky, nové príbehy a nové možnosti interakcií so Simom.

Začnime s umením. Svet, ktorý sme vytvorili, je štylizovanejší a maľovanejší. Je tiež trochu náladovejší a dramatickejší. Zatiaľčo hra The Sims 3 je vytvorená tak, aby reprezentovala moderný život. Chceli sme, aby stredoveká verzia hry bola dramatickejšia, romantickejšia a trochu fantastickejšia. Vytvorili sme preto ilustrovanejší vzhľad s textúrami, ktoré pôsobia ako ručne maľované, a objektami a oblečením, ktoré zasa pôsobia ako ručne vyrobené.

The Sims MedievalThe Sims MedievalThe Sims MedievalThe Sims Medieval

Nechceli sme v hre predmety, ktoré sa do nej nehodia, či už pre svoj vzhľad alebo funkciu. Hra je zameraná na profesiu Sima-hrdinu a taktiež aj jeho všetky objekty – od trónu monarchu až po kováčsku dielňu. Objekty zo súčasnej The Sims 3 hry by neboli vhodné kvôli svojmu umeleckému štýlu a mnohé z nich by sa ani nehodili do daného obdobia.

Simovia sa sami o sebe správajú a vyzerajú typicky vzhľadom na stredoveké prostredie. A to nielen preto, že ich oblečenie vyzerá ako ručne vyrábané, ale aj ich osobnostné črty sú dostatočne prispôsobené obdobiu, v ktorom sa môžete stretnúť s galantným či krutým dobrodruhom alebo zbabelcom. Stredovekí Simovia majú dve osobnostné črty a jednu zásadnú chybu. Môžete ich však poslať splniť misiu, na konci ktorej sa ich zásadná chyba zmení na legendárnu vlastnosť.

The Sims MedievalThe Sims MedievalThe Sims MedievalThe Sims Medieval

A nakoniec sme chceli, aby aj samotné kráľovstvo hralo v príbehu nejakú rolu. Chceli sme, aby si hráči mohli vybudovať vlastné kráľovstvo a sami rozhodovali o jeho budúcnosti. To bol základ pre funkciu „Ciele kráľovstva“, ktorá hovorí už sama za seba. Vy sami si zvolíte dlhodobý cieľ vášho kráľovstva. Môže byť akýkoľvek – od nahromadenia bohatstva, cez ovládnutie susedných zemí až po rozvoj väčšiny budov a hrdinov v nich. Nakoniec rozhodnete aj o tom, ako cieľ nadobudnete, napríklad privádzaním nových hrdinov a stavaním budov pre nich. Ako hra bude napredovať, stanú sa z nich špeciálne postavy v stredovekom svete.

Ktoré prvky ste prevzali z The Sims 3?

The Sims Medieval je postavený na The Sims 3 technológii a tak ponúka niektoré neuveriteľné prvky. Napríklad máme Simov s ich vlastnými malými mysľami a motiváciou, miestnosť na tvorbu postavičiek CAS, prispôsobiteľné interiéry, bohatý systém položiek, systém tvorby a zberu, systém vzťahov a ešte omnoho viac.

Viete opísať typickú misiu?

V hre je veľmi veľa misií s množstvami obdôb a rôznych príbehov! Je ťažké povedať, čo je typické.

Vo všeobecnosti však systém misií pracuje takto:

 • Na začiatku hry vyberiete pre kráľovstvo cieľ. Povedzme, že napríklad chcete, aby vaše kráľovstvo bolo najbohatšie v histórii celého sveta. Tento cieľ vyprodukuje a odomkne misie, ktoré by vám mali pomôcť na ceste k jeho naplneniu.
 • Možno budete rýchlo postupovať k cieľu, no zrazu kráľ ochorie, čo zapríčiní spomalenie vašich príjmov. V tom momente sa môžete rozhodnúť splniť ďalšiu misiu, aby ste ho vyliečili.
 • Budete si môcť vybrať aj tím, s ktorým misiu naplníte. Následne si môžete vybrať vodcu tímu a podpornú skupinu. Tento výber je veľmi dôležitý, pretože misia môže byť splnená rôznymi spôsobmi. Je iba na vás, či budete chcieť na vyliečenie kráľa použiť čarodejníka, lekára alebo kňaza.
 • Ak váš Sim raz začne misiu, bude musieť čeliť rôznym výzvam – vyrobiť predmety, zapojiť sa do súboja, podnietiť ľudí k modlitbám alebo nájsť vzácnu knihu kúziel. Zároveň však budete musieť plniť aj bežné povinnosti vášho Sima. Napríklad lekár musí každý deň liečiť chorých a kováč musí vyrábať meče.
 • Ak sa vám misiu podarí doviesť do úspechu, dostanete body, ktoré potom môžete použiť na rozvoj vášho kráľovstva. S takýmto rozvojom – napríklad ak postavíte čarodejnícku vežu – dostanete aj nového Sima-hrdinu. Tento hrdina môže byť následne použitý pri plnení nových misií. Napríklad ak ďalšia misia, ktorú si zvolíte, bude „Potrestať osobu, ktorá sa pokúsila otráviť kráľa“, tak čarodejník (nový Sim-hrdina z čarodejníckej veže) sa môže stať vodcom tímu alebo jeho členom.
 • Vy vytvárate hrdinov a vyberáte pre nich misie. Plnením misií zarábate body, ktoré neskôr použijete na rozšírenie kráľovstva. Ak rozšírite kráľovstvo postavením novej budovy, odomknete aj nového hrdinu, čo vám odomkne aj ďalšie nové misie. Takto to pokračuje a vaše kráľovstvo rastie, čím sa približuje k naplneniu hlavného cieľa vášho kráľovstva. A potom začnete odznova s novým cieľom, s novými misiami a s novými úspechmi.
Odhliadnuc od stredoveku, aké sú najväčšie rozdiely medzi hrateľnosťou The Sims 3 a Medieval?

The Sims Medieval je stále hra o vytváraní, rozvíjaní a kontrolovaní ľudí, o príbehu, o dobrodružstvách, romantike, humore. Avšak pri umiestňovaní Simov do nového prostredia sme vytvorili aj nový umelecký štýl a prvky, ktoré zmenia a rozšíria možnosti hry.

The Sims MedievalThe Sims MedievalThe Sims MedievalThe Sims Medieval

Celkovo sa zameranie hry, ktoré je stále sústredené na Simov, trochu posunulo aj na kráľovstvo ako celok: môžete kontrolovať hrdinov v celom kráľovstve a nie iba v jednej domácnosti. Plnenie misií (príbehy orientované na určitý cieľ, ktoré si vytvárate a upravujete) zarába pre vaše kráľovstvo body, ktoré potom použijete na rozšírenie kráľovstva (staviate nové budovy a tvoríte nových hrdinov). Zbierate úspechy za vaše schopnosti cez plnenie misií a cieľov kráľovstva, ktoré postupujú od jednej hry k ďalšej.

The Sims Medieval prenesie hráčov do dramatického obdobia a umožní im preskúmať príbehy, ktoré nie sú dostupné v žiadnej inej hre, ani v The Sims 3.

Zdroj: TheSimsMedieval.com
Preklad: Emerald

3 811x otvorené

2 komentáre pre “Čo ste možno o Medieval nevedeli”

 1. nika píše:

  The Sims Medieval ma totálne fascinujé mam ho už aj sťiahnutý ale nemám heslo ked ho chcem rozbaliť…Vedel by mi niekto poradiť aké heslo tam ide???Potom sa mi tu prosím ozvite a poradte mi s heslom na The Sims Medieval!!!

 2. Jeany píše:

  Nika to čo si si stiahla neni The sims 3 Medieval ,lebo ten ešte nevyšiel.

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.