Prehľad všetkých hrdinov v Medieval

Či už sa zúčastňujú súbojov, vyrábajú jedovaté elixíry, aby sa zbavili rivalov, alebo používajú pijavice na liečenie chorých, vaši hrdinovia budú určovať smer kráľovstva. Od dekrétov, ktoré vydáva kráľ až po piesne a hry miestneho barda,  činnosti vašich hrdinov formujú skúsenosti a život všetkých Simov v kráľovstve.

Kto sú hrdinovia?

Hrdinovia sú Simovia, ktorých môžete kontrolovať. Celkovo je ich desať – kráľ, bard, kováč, jakobínsky kňaz, peteránsky kňaz, rytier, obchodník, lekár, špehúň a čarodejník. Začínate s kráľom a s plnením úloh získavate body surovín – Resource Points – ktoré potom môžete minúť na umiestnenie novej budovy a nového hrdinu. Každý hrdina má špeciálnu vlastnosť,  používa charakteristické objekty a sídli v budove prislúchajúcej jeho povolaniu. Hrdinovia si rôznymi spôsobmi zarábajú peniaze, hoci všetci ich takisto môžu získať napríklad aj za predaj rýb alebo divo rastúcich kvetov.

Všetkých desať typov hrdinov je popísaných nižšie. Jedna dôležitá poznámka je fakt, že každý hrdina môže byť muž aj žena – rozhodnutie je iba na vás.

Bard

The Sims Medieval - BardS láskou k umeniu a životu trávi bard všeobecne väčšinu svojho času v krčme. Hrá serenády na svojej lutne, skladá  básne, píše a hrá divadelné hry. Keď sa práve nevenuje svojmu remeslu, tak hľadá skúsenosti a čerpá inšpiráciu od ostatných Simov po celom svete.

The Sims Medieval - KováčKováč

Tento hrdina kuje oceľ, ktorá je chrbticou vášho kráľovstva. Aj keď väčšinou vyrába, brnenia, meče a ostatné zbrane, taktiež môže ťažiť rudu a predávať ju na trhu ako aj ostatné svoje výrobky.

Jakobínsky kňaz

The Sims Medieval - Jakobínsky kňazDodržiava prísny morálny kódex, ale občas ho poruší a použije svoju moc, aby ostatní Simovia plnili jeho príkazy. Jakobínsky kňaz žije v honosnej katedrále obklopený luxusom. Kvôli svojim odvážnym vyhláseniam a trestom za hriechy je často uctievaný, ale aj obávaný.

Rytier

The Sims Medieval - RytierTak ako jeho dokonale naostrený meč je aj rytier zrodený pre vojnu. Keď práve nebojuje v bitkách, pripravuje sa na ďalšiu výpravu na cvičisku. Vďaka svojmu vynikajúcemu bojovému umeniu je tiež veľmi šikovný lovec (a nerobí mu problém ani vydierať simoleony od ostatných).

The Sims Medieval - ObchodníkObchodník

Cestuje všade po celom svete, aby získal ten najkvalitnejší a najneobvyklejší tovar – obchodník poskytne Simom vo vašej ríši všetko, čo chcú za priaznivú cenu

Kráľ

The Sims Medieval - KráľČi už je zhovievavý alebo desivý, celé kráľovstvo je v jeho rukách. Jeho údel je náročný, pretože každá jeho voľba má dopad na celé kráľovstvo. A nielen to. Musí si nájsť čas aj na počúvanie prosieb poddaných, navrhovanie vyhlášok, posielanie zločincov a opovážlivcov na mučidlá – alebo do Súdnej jamy – a trénovanie svojich bojových schopností, aby zaistil, že obstojí v boji.

The Sims Medieval - Peteránsky kňazPeteránsky kňaz

Je rozhodne prívetivejší ako jeho jakobínsky „brat“ a hlavne je pyšný na to, že je veľmi striedmy – bol by teda pyšný, keby pýcha nebola hriech. Káže súcit, snaží sa pomáhať ostatným a trávi čas písaním.

Lekár

The Sims Medieval - LekárPodmienky v časoch stredoveku sú ideálne na šírenie nákaz, a preto je rola lekára veľmi dôležitá. Používa širokú škálu liečebných postupov – aplikuje pijavice, vyrába liečebné toniká a občas aj operuje, keď nie je bezpečnejšia alternatíva. Vo svojom voľnom čase chodí po poliach kráľovstva a hľadá bylinky, ktoré by mohol predať alebo pridať do svojich liekov.

Špehúň

The Sims Medieval - ŠpehúňNie je ani tak tajomný ako skôr diskrétny. Má širokú sieť informátorov, ktorých používa pri svojich manipuláciách. Či už vyrába jed, okráda ostatných Simov alebo za dverami poslúcha cudzie rozhovory, vždy myslí o dva kroky dopredu.

Čarodejník

The Sims Medieval - ČarodejníkNarodil sa so špeciálnymi schopnosťami. Jeho sila rastie so štúdiom tajomných umení, ktoré prevádza osamote vo svojej veži, kde taktiež vyrába elixíry, najrôznejšie kúzelnícke predmety a nacvičuje nové kúzla. Ostatní obyvatelia sa radujú, keď raz za čas vyjde von a zošle na mesto kúzla hojnosti.

2 969x otvorené

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.