Stredovek Simov oficiálne potvrdený

Logo hry The Sims MedievalNový samostatne vyvíjaný stredoveký titul Simov The Sims Medieval je dneškom oficiálne potvrdený. Skončili tak všetky fámy a nedôverčivé poznámky ľudí:

„The Sims Medieval ponúka hráčom nový herný zážitok, ktorý – ako dúfame – si fanúšikovia Simov vrchovato užijú. Na svoje si prídu i priaznivci stratégií a hier hrdinov, pretože budú môcť vládnuť kráľovstvám a vyrážať na odvážne výpravy,“ uviedol Scott Evans, generálny manažér štúdia The Sims EA.

Vôbec po prvýkrát si hráči môžu vytvoriť vlastných hrdinov, vydávať sa na dobrodružné výpravy, vládnuť kráľovstvám, rozširovať ich a hrať za každého simského hrdinu v zemi. V príbehoch hráčov plných drámy, lásky, konfliktov a humoru sú možnosti prejavenia tvorivosti nekonečné.

The Sims MedievalThe Sims MedievalThe Sims Medieval

Môžete si vybudovať stredoveké kráľovstvo a na každom kroku ovplyvňovať životné kroky jeho obyvateľov – od kráľov a kráľovien cez rytierov a čarodejníkov až po kováčov a bardov. Hra bude obsahovať i radu možností rozprávania vlastných príbehov v podobe výprav za ukovaním legendárneho meča, usporiadania kráľovskej svadby k zaisteniu ochrany kráľovstva pred zlým černokňažníkom, či nájdenia prameňa mladosti. Každé dobrodružstvo sa pritom môže odvíjať úplne odlišne podľa toho, ako hráč so svojím hrdinom postupuje.

Škatuľa hry The Sims MedievalOsud kráľovstva je v rukách hráča. Vybuduje im cestu vnútorného rozvoja alebo dá prednosť veľmocenskej dominante a bude okupovať územia susedov? Vydá sa na cesty za slávou, alebo sa bude sústrediť na starostlivosť o blaho svojho ľudu? Voľba je len na ňom! Na začiatku každej novej hry si zvolí ambície svojej zeme, ktoré predurčia nové príbehy.

Všetko je vytvorené v atraktívnom stredovekom štýle s herným systémom na báze questov, predmetmi, ako sú meče, žezlá a tróny, príťažlivými postavami a výtvarne zaujímavým okolitým svetom. Hráči si môžu podľa svojich predstáv upravovať hrdinu, ktorého dostanú spoločne s kráľovstvom, a určiť jeho povahové vlastnosti a zásadné chyby. So svojimi postavami sa zblížia nielen na výpravách za dobrodružstvom, ale tiež pri plnení všedných úloh, ako je liečenie chorých, obchodovanie s cudzokrajným tovarom alebo kovanie zbrojí. Nech už pôjde o splodenie potomka alebo súboj na kráľovskom turnaji, to, čo sa Simom prihodí, záleží len na hráčovi. Romantická doba rytierov sa vracia v The Sims Medieval.

Hra vychádza v roku 2011 pre PC/MAC.

2 528x otvorené

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.