O úlohach stredovekých hrdinov

Stredovek bol dobou plnou dobrodružstiev a intríg, a preto je i The Sims Medieval plný hrdinských úloh (anglicky quests), ktoré čakajú len na to, kým si ich vaši Simovia nevezmú do rúk a nepokúsia sa ich doviesť do úspešného cieľa – od vyprovokovania inkvizície až po naaranžovanie politicky výhodnej svadby.

Základy

Informácie, ktoré potrebujete ku sledovaniu a správnemu riadeniu svojich Simov pri plnení ich úloh, môžete sledovať na paneli úloh. Tu vidíte, kto má robiť akú úlohu, čo má urobiť (to je ešte rozdelené na jednotlivé kroky) a ako si pri tom vedie. Niekedy majú vaši Simovia niekoľko možností, ako určité úlohy vyriešiť – smer, ktorý vyberiete, samozrejme ovplyvní dopad úloh na kráľovstvo, tak vyberajte rozumne!

The Sims Medieval

Tu sa zobrazujú všetci Simovia, ktorí sa podieľajú na aktuálnej úlohe; kliknutím na portrét určitého Sima ho vyberiete, ďalším kliknutím sa na neho upriami kamera a kliknutím pravým tlačidlom myši bude Simove kroky nasledovať kamera.

The Sims Medieval

Napravo od neho sa zobrazuje konkrétny krok úlohy, ktorý má Sim splniť, aby pokročil ďalej; pri nabehnutí myšou na neho sa zobrazí presnejší popis úlohy. Niekedy sa úloha zobrazí ako malá „?“ – to znamená, že sa otvorí okno, v ktorom si budete môcť vybrať, akým spôsobom chcete úlohu riešiť. Naľavo je tiež ukazovateľ vášho výkonu pri plnení úlohy – lepší výkon, lepšie odmeny!

Výber úlohy

Začínate výberom úloh z Knihy úloh v móde kráľovstva. S úlohami sa môžete vskutku pekne vyhrať mnohými rôznorodými spôsobmi – všetko záleží na tom, aký „prístup k veci“ má vaše kráľovstvo a tiež aké voľby ste učinili v priebehu hry. To všetko takisto predurčuje, akých hrdinov budete potrebovať na splnenie úloh.

 

The Sims Medieval

Tu to všetko začína – mód kráľovstva – vyberáte si prvú úlohu a potom ďalšiu. Keď nabehnete myšou na úlohu, objavia sa vám ďalšie informácie o nej a keď na ňu kliknete, tak sa objaví jeho kompletný popis. Potom vyberiete „prístup“, akým chcete danú úlohu riešiť. Tu tiež nájdete hrdinov, ktorých budete potrebovať – z toho plynie, že niektoré prístupy, ako je možné úlohu riešiť, budú odomknuté až po tom, čo budete mať potrebných hrdinov.

The Sims Medieval

A konečne, vyberiete Vodcu úlohy – hrdinu, ktorý sa bude podieľať na plnení úlohy najväčším dielom. Potom už len stačí úlohu začať. Niekedy tiež môžete vyberať ešte ďalších hrdinov, ktorých budete v priebehu hry ovládať. Všetky tieto rozhodnutia sú zaznamenávané v Knihe úloh.

Všetky vaše rozhodnutia zaznamenáva Kniha úloh, ktorá vám na konci ukáže zhrnutie všetkých vašich činov. Keď zabudnete niektoré menšie detaily aktuálnej úlohy, môžete si ich skontrolovať taktiež v tejto knihe. Úlohy v nej môžete tiež ukončiť – ale pozor, nevrátia sa vám žiadne Quest Pointy (body za úlohy), ktoré ste pri plnení úlohy utratili.

Ako zvládnuť úlohu

Ako sa vašim Simom darí plniť úlohu? To vám zodpovie niekoľko ukazovateľov. Prvý je pohár a vedľa neho malý meter. Tento pohár a meter ukazujú, ako si momentálne vediete – či na bronzovú, striebornú alebo zlatú medailu – a tiež, ako sa vám darí konkrétna úloha. Čím úspešnejšia a lepšia je vaša medaila, tým viac budete odmeňovaní po splnení úlohy – keď úloha končí, tieto ukazovatele predurčujú vašu odmenu.

The Sims Medieval

Ukazovateľ zobrazuje, ako si vediete – bronzová, strieborná, zlatá medaila ovplyvňuje odmeny po dokončení úlohy. Farba výplne ukazovateľa sa zhoduje s vaším ohodnotením. Keď nad ukazovateľom nabehnete myšou, objaví sa vám viac podrobností. Je tu takisto znázornená vaša tendencia v postupe. Môže byť rastúca alebo klesajúca. To naznačujú šípky napravo – v tomto prípade červené, čiže výkon klesá.

Avšak váš výkon neovplyvňuje iba odmeny – keď váš výkon klesne pod hranicu bronzovej medaily, váš hrdina bude odvlečený do mučidla! Takže pamätajte, že dlhšie zanedbávanie úloh znižuje váš výkon a môže viesť i k jeho samovoľnému ukončeniu.

Statočne vystúpte a čeľte dobrodružstvu!

Tak to boli základy úloh v The Sims Medieval. Teraz už nezostáva nič iné len zobrať svoju guráž a vyslať Simov na historické dobrodružstvo do stredoveku!

2 884x otvorené

4 komentáre pre “O úlohach stredovekých hrdinov”

 1. Kikica píše:

  Bude to aj v cestine?

 2. vika píše:

  to by aj mna zaujimalo 😉

 3. Tomak píše:

  Od EA Czech som ešte oficiálne stanovisko nedostal. Podľa môjho názoru si však myslím, že to v češtine nebude.

 4. Nikto píše:

  jak sa daju ulohy potom po skončení potvrdit ???

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.