Rozhovory s producentmi rozšírenia

V tomto (preloženom z angličtiny) rozhovore s producentmi prvého rozšírenia The Sims 4 Hurá do práce!, ktorý pre vás s radosťou prekladala Emerald, sa dozviete niekoľko pikošiek o troch interaktívnych kariérách a vlastnom podnikaní, alebo aj o budúcich možných zaujímavých plánoch v štúdiu The Sims.

Kariéra detektíva

? Bude sa dať kúpiť telefón, ktorý sme videli vo videu s detektívom? Bude tento telefón aj v hernej aktualizácii?
@ Telefón, ktorý ste videli vo videu s detektívom je špeciálny objekt, ktorý je spojený s recepciou na policajnej stanici a má špeciálne funkcie. Mimo toho s telefónmi nemáme žiadne nové plány.

Kariéra lekára

? Zaujímajú ma domáce prípady. Je to nejaký druh tretieho rozmeru domov Simov, kam sa bude dať ísť? Alebo budú lekári navštevovať rôzne domy Simov v komunite? Pýtam sa, pretože v hre nemám žiadnych NPC Simov žijúcich v domoch.
@ Privolaný k domácim prípadom budete až na vyššej úrovni lekárskej kariéry. Dom a Simovia v ňom sú generovaní hrou. Môže to byť aj zmes už existujúcich domov a domácností.

? Bude v lekárskej kariére normálna mzda? Bude dátum vydania dodatku Hurá do práce! rovnaký všade, alebo v UK vyjde neskôr ako v USA?
@ Áno! Lekár bude mať normálnu mzdu. Na konci každého dňa dostane zaplatené na základe pracovného výkonu, takže sa uistite, či plní všetky svoje ciele. Čo sa týka dátumu vydania, ten sme zatiaľ neoznámili.

? Môžu mať lekári domácu ordináciu alebo malú kliniku? Budú môcť liečiť Simov aj mimo nemocnicu?
@ Lekári nemôžu mať domácu ordináciu, no budú môcť chodiť k chorým Simom domov.

? Bude mať manžel alebo priateľ Simky možnosť byť pri pôrode v nemocnici?
@ Keď bude vaša Simka pripravená na pôrod, objaví sa možnosť „Porodiť dieťa v nemocnici“. Keď sa rozhodnete ísť do nemocnice objaví sa Sim, ktorý vás tam odvedie. Vy si môžete vybrať niekoho z domácnosti, kto pôjde s vami.

? Ako je možné, že chorí Simovia nemôžu ísť do nemocnice, aby ich tam liečili?
@ Chorí Simovia môžu zmierniť príznaky choroby inými spôsobmi, ako napríklad pitím čaju a pomarančového džúsu alebo odpočívaním. Tiež si môžu kúpiť lieky prostredníctvom počítača.

? So zavedením nemocníc sa vrátili aj choroby, môžu sa naši Simovia týmito ochoreniami nakaziť?
@ Simovia nemusia mať kariéru lekára, aby videli príznaky chorôb. Hociktorý Sim sa môže nakaziť chorobou, stáva sa to najmä počas fyzickej interakcie s ostatnými Simami. Budete schopní rozpoznať, či je váš Sim chorý prostredníctvom rôznych náladoviek, ktoré dostane, a toho, ako vyzerá v hre.

? Simovia teraz môžu rodiť deti, znamená to, že Simovia v susedstve teraz začnú mať deti?
@ Ako Simovia napredujú lekárskou kariérou, odomknú schopnosť navštíviť tehotné pacientky a porodiť ich deti. V nemocniciach sa objavujú aj tehotné NPC Simky, takže ich budete vidieť len tak sa pohybovať v hre. Ako hráč, ak je vaša Simka tehotná a pripravená porodiť, budete musieť vybrať interakciu porodiť v nemocnici.

? Môžu Simovia prísť do nemocnice navštíviť svoju rodinu a na lekárske prehliadky, alebo budú musieť pracovať v lekárskej kariére.
@ Simovia, ktorí nepracujú v lekárskej kariére, nebudú môcť navštíviť nemocnicu. Jediní Simovia, ktorí budú môcť ísť do nemocnice a nepracujú v lekárskej kariére, sú tehotné Simky (a ich polovičky), ak sú pripravené rodiť. Ak váš Sim ochorie, lieky si môže objednať po telefóne, alebo cez počítač.

? Keď moja Simka pôjde rodiť, bude pri pôrode NPC lekár?
@ Áno, keď ide tehotná Simka rodiť, NPC lekár privedie na svet jej dieťa.

Vlastné podnikanie

? Možnosť vlastniť vlastný biznis sa vrátila a vyzerá to úžasne! Budú môcť Simovia vlastniť biznis doma?
@ Obchodné pozemky v The Sims 4 Hurá do práce! prikazujú, kde si Simovia môžu otvoriť biznis. Simovia môžu zostať v ich obchode a starať sa tu o svoje základné potreby tak dlho, ako budú chcieť, budú sa však musieť vrátiť domov kvôli niektorým herným činnostiam, ktoré sa týkajú ich domácnosti.

? Prečo ste sa rozhodli nezahrnúť do hry domáce podnikanie?
@ Aj keď nemôžete podnikať na vašom domácom pozemku, na vašom biznis pozemku budete môcť naplniť väčšinu potrieb vašich Simov. Sú niektoré veci, ktoré môžete spraviť iba na vašom domácom pozemku, no v miestnosti nad obchodom budú môcť vaši Simovia spať, jesť a robiť väčšinu iných vecí.

? Môžete uviesť príklad vecí, kvôli ktorým sa Simovia budú musieť vrátiť na ich domáci pozemok, pretože plánujem mať ako domov iba prázdny pozemok, takže sa chcem uistiť, že som si to všetko dobre premyslel.
@ Je tu niekoľko vecí ako napríklad platenie účtov, ktoré môžete robiť iba z vášho „domova“. Ostatní Simovia z vašej domácnosti sa tam tiež budú vždy vracať z práce a zo školy a na váš pozemok s obchodom neprídu sami od seba.

? S návratom pekární si tiež Simovia budú môcť otvoriť reštauráciu?
@ The Sims 4 Húrá do práce! sa zameriava na otvorenie obchodu, kde môžete predať čokoľvek čo vyrobíte v hre, od toaletného papiera po cupcake-y. Dôraz sa kladie skôr na predaj vecí, ako na poskytovanie služieb.

? Môžeme predať AKÚKOĽVEK vec?
@ Vaši Simovia môžu predať čokoľvek , čo vyrobia a tiež väčšinu vecí dostupných v nákupnom móde. Simovia, ktorí maľujú, môžu predať svoje obrazy. Simovia, ktorí si chcú otvoriť obchod, kde budú predávať iba nábytok, tak môžu urobiť tiež.

? Môžeme si voliť zamestnanecké uniformy?
@ Samozrejme! Je to jedna z mojich obľúbených vecí, čo sa týka obchodov v Hurá do práce!

? Budú Simovia za zakúpené veci platiť pri pokladni alebo si ich iba tak vezmú?
@ Simovia si veci iba tak nevezmú – pri nákupe im budú asistovať zamestnanci obchodu.

? Ako budú fungovať figuríny?
@ Môžete zostaviť outfity z oblečenia v hre a obliecť do nich dospelácke aj detské figuríny. Môžu mať priradených až 30 unikátnych outfitov, ktoré si zákazníci môžu vyskúšať a následne kúpiť.

Všeobecné

? V nedávnom interview bolo povedané, že dodatok Hurá do práce! pridá nové susedstvo a nové prostredia k už existujúcim susedstvám. Môžem sa spýtať, čo presne znamenajú „nové prostredia“? Je to dosť mätúce.
@ Nové prostredia, ktoré boli spomenuté, sa viažu na nové aktívne kariéry a sú nimi vedecké laboratórium, nemocnica a policajná stanica. Nachádzajú sa v štvrtiach, ktoré budú pridané do už existujúcich svetov. The Sims 4 Hurá do práce! obsahuje aj celkom nové susedstvo Magnóliová promenáda, ktoré je vytvorené zo 4 pozemkov. Tri z nich ponúkajú nové obchody, kam môžu vaši Simovia zájsť a štvrtý pozemok je prázdny, takže na ňom môžete vytvoriť vlastný biznis alebo tam nasťahovať vašich Simov. Máte aj možnosť vytvoriť si pozemky s obchodmi v už existujúcich susedstvách alebo môžete presunúť existujúce pozemky do nového susedstva. Je to všetko iba na vás! Môžete dokonca bývať hneď vedľa pozemku s vašim obchodom.

? Bude trailer aj o mimozemšťanoch, alebo budú mimozemšťania pridaní do základnej hry?
@ Áno, bude aj „nadpozemský“ trailer o mimozemšťanoch.

? Môžete nám povedať, ako budú vlastnosti ovplyvňovať Simov v nových kariérách?
@ Tak ako vlastnosti ovplyvňujú Simov v každodennom živote, budú ovplyvňovať ich náladu aj v práci. Napríklad ak má váš Sim vlastnosť samotára, ale v práci sa musí rozprávať s kolegami, tak dostane náladovku „Nebezpečný cudzinec“ a bude sa cítiť nepohodlne. Bude to vytvárať milé možnosti pre rozprávanie príbehov.

? Budeme môcť vidieť bábätká a tehotné Simky z nemocnice aj v susedstve? Budeme môcť Simov, ktorí sa budú objavovať na kariérnych pozemkoch, vidieť aj v susedstve? Budeme kariérne pozemky vidieť na mape, no nebudú dostupné, až kým náš Sim nebude mať príslušnú kariéru alebo nebudeme mať tehotnú Simku?
@ Bábätká budete môcť v susedstve vidieť iba z vašej vlastnej domácnosti. Simovia v nemocnici sú generovaní pre každý pracovný deň, môžu to byť už existujúci Simovia, ale aj noví. Kariérne pozemky budú prístupné, ak si zvolíte niektorú z kariér, alebo ak sa rozhodnete rodiť v nemocnici.

? Verím, že v jednom momente niekto z EA uviedol, že hráči budú mať možnosť poslať Sima do práce v jednej z aktívnych kariér a nebudú ho tam musieť aj skutočne nasledovať, čiže s nimi v podstate môžeme zaobchádzať ako s bežnými kariérami, kam Sima nemôžeme nasledovať. Je to pravda a ak áno, budú Simovia skutočne napredovať a budú povyšovaní rovnakým tempom, ako by boli, keď s nimi hráč aktívne hrá, alebo ich budeme musieť stále ovládať, aby sme s nimi dosiahli pokrok.
@ Naozaj budete mať možnosť poslať hociktorého z vašich Simov v ktorejkoľvek kariére do práce samého na začiatku každého pracovného dňa. Miera pokroku v nových kariérach funguje odlišne od tých už existujúcich v základnej hre. Ak pošlete Sima do práce samého, získa malý pokrok, ale nebude napredovať zďaleka tak rýchlo, ako keď s ním pôjdete do práce vy.

? Predstavíte v tomto dodatku aj nejaké nové zberateľské kúsky?
@ Áno! Sú tu nové kamene, flóra aj fauna na zbieranie a sú mimo tohto sveta!

? Čo nové, čo ešte nevieme, nám môžete povedať o novom dodatku?
@ Veľmi sa tešíme z novej zručnosti – fotografovania. Pridali sme množstvo super nových filtrov, moderných vecí, ako je telefón s foťákom, možnosť vybrať si medzi horizontálne a vertikálne orientovaným záberom, objekt fotoštúdia, pomocou ktorého sa dajú robiť skupinové fotky a mnoho ďalšieho!

? Budú sa dať robiť fotky mobilom?
@ Samozrejme!

? Môžete nám prosím povedať niečo viac o novej zručnosti, ktorou je fotografovanie? Budeme si môcť fotky zavesiť na steny? Budeme môcť maľovať portréty na základe fotografie? V interakcii „Spraviť si spoločnú fotku“ sa po novom objaví v inventári skutočná fotka?
@ Áno, môžete si fotografie zavesiť na steny a fotoaparát môžete používať pri portrétoch. A áno, interakcia „Spraviť si spoločnú fotku“ umiestni túto fotku do inventára, no iba vtedy, ak bude zadaná hráčom.

Mimo témy

? Keď oznámite nový dodatok, ako ďaleko ste s jeho vývojom? Stále ho dolaďujete a pridávate nové veci, alebo je to už iba o opravovaní chýb?
@ Neviem, ako veľa vieš o vývoji počítačov, ale na rozdiel od vývoja konzol my môžeme pracovať na vývoji softvéru až do posledných minút, ale niekoľko posledných týždňov je už iba o ladení a odstraňovaní chýb. Na vývoji dodatku je veľa práce, takže dizajn a väčšina hlavných znakov je pevne stanovená už pred oznámením dodatku, ale vždy máme nejaký priestor na vylepšenia a pridávame ďalší obsah, ak to dáva zmysel. Je to neustály proces skúmania a hodnotenia návrhov, testovania ich funkčnosti a vplyvu na celkový systém. To je pravdepodobne viac, než si chcel vedieť.

? Bolo by jednoduché zaviesť strešné okná? Zdá sa, že rovnaký nástroj, ktorým sa stavajú miestnosti (špeciálne tie bez stien) by mohol fungovať aj na vytvorenie priehľadných podláh. Nie som vývojár, takže to možno v skutočnosti funguje celkom odlišne a v tom prípade, mohli by ste vysvetliť, prečo je to komplikovanejšie, ako to vyzerá?
@ Strešné okná na rovnom povrchu by neboli až tak náročné (aj keď veci sú vždy zložitejšie, ako sa zdá – záležitosti okolo svetla/tieňov s priehľadnosťou napríklad), ale strešné okná, ktoré by sa nachádzali na povrchu strechy by museli byť prispôsobené aj pre oblé strechy. Stavebný tím hovorí o strešných oknách ako o niečom, čo by v konečnom dôsledku chceli spraviť. Neexistuje žiadna záruka, kedy by sa tak mohlo stať, ale zhodli sme sa, že by to bolo skutočne skvelé.

? V rovnakom duchu by sa mohol jeden domnievať, že transparentné strechy by mohli byť v budúcnosti tiež pridané? Myslím si, že strešné okná (ako nový objekt, ktorý by mohol byť pridaný na uváženú strechu) by boli zložitejšie na vytvorenie, ako priehľadný typ strechy. Plus priehľadná strecha v TS4 systéme tvorenia striech, by poskytla nekonečné možnosti pre hráčov – staviteľov.
@ Radi vravíme, že nič nie je nemožné, takže ide predovšetkým o úvahu o tom, koľko by daná funkcia zabrala času a aká dôležitá je v pomere k ostatným, ktoré chceme pridať do hry. Samozrejme, niektoré veci by zabrali tak veľa času, že aj keď nie sú technicky nemožné, stanú sa pre nás veľmi nepraktickými, keď ich porovnáme s ostatnými funkciami, ktoré zvažujeme. Ako už bolo povedané, milujeme nový strešný systém a tešíme sa, že ho spravíme ešte lepším počas budúceho života hry.

? Keďže je možné vytvoriť ¼ podlahových dlaždíc v tvare trojuholníka s CTRL-F, myslíte, že je možné zaviesť vytvorenie ¼ podlahových dlaždíc v tvare štvorca s novou klávesovou skratkou? Mohlo by to vynahradiť nedostatok možností pri niektorých druhoch podláh.
@ Toto je jedna z vecí, ktoré znejú jednoducho, ale v skutočnosti sú oveľa zložitejšie, než by sa mohlo zdať. Má to čo dočinenia s našou veľkosťou mriežky. Ak by sme mali menšiu mriežku, mohlo by to byť jednoduchšie zaviesť, ale menšia mriežka by zvýšila detailnosť pozemkov a tým by sa zvýšili nároky na výkon počítača a tiež veľkosť súborov (v podstate by to spôsobilo veľa problémov s výkonom). Tiež, z užívateľskej stránky veci, by sme museli vymyslieť spôsob ako by trojuholníkové ¼ dlaždice fungovali správne keď by boli vedľa štvorcových ¼ dlaždíc alebo vedľa diagonálnej steny. Pre tak jednoducho znejúci nápad by to bolo prekvapujúco veľké množstvo práce, aby sme si boli istí, že to môžeme priniesť do hry aj vo vhodnej úrovni kvality.

? Niektoré objekty majú skvelý výber farieb, prečo všetky objekty nezdieľajú rovnaký základný výber farieb?
@ Posuniem to nášmu umeleckému tímu. 😀

? Povedzme, že som začal zariaďovať dom a kúpil som si kreslo. To kreslo sa mi páči, keď si prezerám mód stavby a mód nákupu, ale neviem akého je štýlu a chcem pokračovať v dekorovaní v rovnakom štýle, čo môžem spraviť? Neviem nájsť spôsob, ako zistiť druh štýlu daného objektu. Je to nejaký tajný trik? Ušetrilo by to množstvo času, ak je to možné, keďže prejsť každý štýl, aby som zistil, kde sa kreslo nachádza, trvá skutočne dlho, bude to čím ďalej viac potrebné s ďalšími hernými rozšíreniami a balíčkami.
@ Je to vždy boj vložiť veľké množstvo informácií do herných užívateľských panelov bez toho, aby boli príliš prepchaté. Vyzerá to ako užitočná pripomienka. Pozriem sa na to, čo sa s tým dá spraviť.

? Postavil som si perfektnú kuchyňu využitím pokročilého systému na stavbu kuchynských liniek, potom som sa však presťahoval a nechal si svoj nábytok. Prečo sa všetky časti kuchynskej linky resetli do predvoleného základného tvaru? Kvôli tomu musím opäť nakúpiť špecificky tvarované časti linky a minúť na to peniaze.
@ Ďakujem za upozornenie na tento problém. Nebol to zámer, aby si si musel kúpiť nové časti linky (a tým prísť o nejaké peniaze), ak chceš získať špecificky tvarované časti po tom, čo ich dáš do inventára.

? Nerozumiem veľmi rozdielu medzi dvoma druhmi dekoratívnych predmetov v hre. Strávim veľa času hľadaním tých, ktoré potrebujem, pretože v ich usporiadaní nevidím logiku. Prosím pomôžte hráčom spraviť neporiadok v domoch ich Simov.
@ Pri tom množstve objektov, ktoré sú v hre, je dosť ťažké roztriediť ich tak, aby to dávalo zmysel úplne každému. Často dávame na subjektívne rozhodnutie osoby, ktorá predmet pridáva do hry. Ako hovorím, zdá sa mi, že sekcia „rôzne“ sa používa príliš často. Zámerom bolo, že by sa mala používať na veci, ktoré sa skutočne nehodia do žiadnej inej kategórie, ale súhlasím, že veľa vecí z nej by sa hodilo aj do kategórie „drobnosti“.

? Budete niečo robiť aj s nedostatočným vývojom príbehu v hre?
@ Zaoberáme sa vývojom príbehu a tým, ako ho môžeme vylepšiť. Pridali sme veľa vylepšení a nových funkcií. Zatiaľ však nemôžeme všetko prezradiť, no zaoberáme sa tým.

Zdroje: SimsVIP, TheSimScraper
Preklad: Emerald

2 201x otvorené

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.