Živý chat: Horúce novinky, ohlásené nové projekty!

Ak ste zmeškali oficiálny chat, ktorý sa konal iba včera, práve teraz vám z neho prinášame kompletný súhrn horúcich informácií a noviniek! Producenti hier bližšie porozprávali o dodatku The Sims 3 Ročné obdobia, prezradili nám z neho niekoľko skvelých noviniek, takisto oznámili vývoj nového minidodatku The Sims 3 7­0s, 80s & 90s Stuff Pack, susedstva Monte Vista, virtuálneho magazínu a možno že aj nepriamo naznačili tému pre 9. dodatok!

The Sims 3 Ročné obdobia - UFOThe Sims 3 Ročné obdobia - Kameň počasiaUkážka nového susedstva Monte VistaLogo novej kolekcie The Sims 3 70s, 80s & 90s Stuff Pack

Ako prvá bola v rámci prezentácie zodpovedaná otázka, či bude počasie aj v iných mestách. Keďže to mnohým fanúšikom stále vŕtalo v hlave, tvorcovia hry sa možno aj preto rozhodli odprezentovať počasie v prostredí susedstva Moonlight Falls, ktoré je súčasťou dodatku The Sims 3 Obludárium. Mestečko ponorené do hustej jesennej hmly vyzeralo ešte strašidelnejšie, než ho poznáme, a to bol iba začiatok celej prezentácie.

» Celý článok «

Najväčším lákadlom tohto dodatku hneď po samotnom počasí sú určite mimozemšťania, ktorí sa do The Sims 3 dostávajú až v poradí 8. dodatku. Mimozemšťania boli až dodnes zahalení rúškom tajomstva a okrem ich pár ukážok na obrázkoch či vo videách sme nemali žiadne bližšie informácie. Na ich predstavenia sa však naozaj oplatilo počkať, pretože oproti The Sims 2 sa dočkali mnohých vylepšení – už to nie sú iba takí obyčajní zelení Simovia. Mimozemšťania dostali od tvorcov silu, ktorú môžu využívať vo svoj prospech, no na úkor ostatných Simov. Keďže viac nepociťujú únavu – a táto potreba bola u nich nahradená Silou mozgu (Brain Power) – zmenil sa aj spôsob uspokojovania tejto potreby. Mimozemšťania získavajú silu od ostatných Simov pomocou mentálnej telepatie, ktorá je doposiaľ nevídanou novinkou. Títo noví zelení obyvatelia mestečiek sú pre svojich susedov skôr postrachom ako príjemnou rodinkou od vedľa  Mimozemšťania môžu vlastniť aj plné funkčné UFO, do ktorého môžu kdekoľvek nasadnúť a akoby lusknutím prstov sa presunúť na iné miesto. Okrem poletovania nad mestom a rýchleho spôsobu dopravy môžu zo svojho lietajúceho taniera aj riadne postrašiť ostatných Simov prostredníctvom spŕšky laserových lúčov, ktoré zošlú zo svojho taniera. V súvislosti s mimozemšťanmi nesmie chýbať ani únos obyčajných Simov, na margo ktorého sa producenti vyjadrili, že záhadné otehotnenie počas únosu bude aj súčasťou The Sims 3…

Reč bola aj o festivaloch a oslavách, ktoré budú tematicky prispôsobené jednotlivým ročným obdobiam. Počas každého ročného obdobia budú mať Simovia možnosť usporiadať charakteristickú oslavu. Napríklad na jeseň budú môcť usporiadať fiestu, na ktorú každý hosť prinesie nejaké doma vopred-uvarené jedlo. Festivaly na špeciálnych verejných pozemkoch sa tiež budú meniť podľa ročného obdobia. Na jesennom festivale sa môžu Simovia napríklad zúčastniť súťaží v jedení koláčov a lovení jabĺk ústami alebo si dať v špeciálnom stánku namaľovať na líce tekvicu či iný jesenný motív. Počas prezentácie bola spomenutá aj ďalšia novinka a to Festivalové lístky (Festival Tickets), ktoré zrejme budú Simovia získavať za víťazstvá v súťažiach a následne si ich budú môcť v konkrétnych stánkoch vymeniť za špeciálne odmeny, ktoré sa inak nebudú dať získať. V rámci prezentácie bol ukázaný iba jesenný festival, no spomenuté boli aj charakteristické súťaže a novinky súvisiace s ostatnými obdobiami. Na jar nájdete na festivalových pozemkoch Bozkávací stánok (Kissing Booth), v ktorom sa budú môcť nechať vaši Simovia pobozkať alebo naopak v ňom budú môcť rozdávať bozky za simoleony.

Na nové aktivity sa už teraz môžu tešiť aj športoví nadšenci. Okrem už mnohokrát spomínaného plávania v mori pribudne aj nová zdatnosť a to skákanie do bazéna, čo napovedá, že jedným z množstva nových objektov bude aj spomínaná skákacia doska, ktorá doteraz v The Sims 3 chýbala. Medzi ďalšie nové športy patrí futbal, snowboardovanie na rampe a korčuľovanie.

Skúsení hráči určite dobre predpovedali, že v šatníku Simov pribudne nový druh oblečenia a to vonkajšie oblečenie, čo bolo dnes zo strany producentov potvrdené. Toto oblečenie bude mať aj špeciálnu funkciu a to chrániť Simov pred nepriaznivými vplyvmi počasia. V hre bude teda dôležité dbať na obmieňanie oblečenia Simov, aby boli vždy pripravení čeliť aktuálnemu počasiu. Ak Sim nebude oblečený primerane k počasiu a ročnému obdobiu ľahko môže prísť k podchladeniu či prehriatiu.

Ďalšou špeciálnou novinkou, ktorá bola počas živého chatu s vývojármi hry predstavená, je Kameň počasia (Weather Stone). Tento nový špeciálny objekt bude však dostupný iba pre tých hráčov, ktorí budú mať súčasne nainštalovaný dodatok Obludárium spolu s Ročnými obdobiami. Kameň sa bude v hre objavovať náhodne na ľubovoľnom mieste v susedstve. Pre jeho jednoduchšie vypátranie bude hneď po svojom zjavení sa označený na mape. Tento kameň budú môcť využívať iba špeciálne bytosti (upíri, vlkolaci, víly a zombíci) a bude slúžiť na privolávanie nového druhu počasia. Počas prezentácie bol tento kameň použitý vlkolakom, ktorý pomocou neho privolal Loveckú búrku (Hunter Storm), ktorej špeciálnym znakom je nadmerný výskyt rôznych zberateľských prvkov (už po chvíli sa v okolí Kameňa počasia objavili tri vzácne kamene).

Počas chatu bolo odhalených aj mnoho ďalších noviniek, ktoré nesúvisia s dodatkom The Sims 3 Ročné obdobia. Ako prvá určite stojí za zmienku ďalšia kolekcia tentokrát s retro tematikou, ktorá dostala oficiálny anglický názov The Sims 3 7­0s, 80s & 90s Stuff Pack (v českom oficiálnom preklade Styl 70., 80. a 90. let) a vyjsť by mala v januári 2013. Táto kolekcia bola odhalená veľmi zaujímavým spôsobom a to prostredníctvom scénky v dobových kostýmoch, ktoré charakterizovali spomenuté minulé desaťročia. Hráčom sa teraz do rúk dostanú módne štýly minulých desaťročí a ich Simovia sa môžu začať tešiť na oblečenie a nábytok z časov, kedy vládlo disko, trvalá blond či hudba grunge. Do sveta Simov sa vrátia populárne módne kreácie, účesy a retroveci z nedávnej minulosti.

Vôbec po prvýkrát bolo spomenuté aj ďalšie nové susedstvo, ktoré opäť raz rozšíri ponuku svetov Store na TheSims3.com. Susedstvo s názvom Monte Vista bude stelesnením talianskeho vidieka s kamenným mestečkom na vrchole kopca obkoleseným hradbami. Zaujímavým predmetom, ktorý pribudne s týmto susedstvom, je pec na drevo, v ktorej si vaši Simovia budú môcť upiecť tradičné talianske pokrmy ako pizzu, calzone či lasagne. V tomto svete sú popri doposiaľ nepoznaných miest aj úplne noví Simovia a desiatky exkluzívnych predmetov a odevov.

Treťou úplnou novinkou bolo oznámenie nového virtuálneho The Sims 3 Magazínu, ktorý bude dostupný prostredníctvom iPadov a tabletov s operačným systémom Android.

A nakoniec tá najväčšia zaujímavosť a to ďalšia kostýmová scénka z predposlednej minúty chatu, kedy sa na pódiu objavil maskot v obleku tigra a študent v talári, ktorí po krátkom hlučnom upozornení na seba odišli na čo producent Ryan Vaughan reagoval slovami – „I think those guys belong back in university or something like that.“. Čo v preklade znamená – „Myslím, že títo chlapíci patria naspäť na univerzitu alebo tak nejak.“. Keďže pár minút pred tým bola na základe podobnej scénky oznámená nová kolekcia je otázne, či toto vystúpenie malo predpovedať aj príchod 9. dodatku, v ktorom sa Simovia majú opäť raz dostať na univerzitnú pôdu. Alebo sa nás naopak snažili dokonale zmiasť? Ohľadom 9. dodatku totiž už vyšli nejaké špekulácie, že by sa mohol týkať práve univerzitného prostredia, ako tomu bolo naposledy v dvojke v dodatku The Sims 2 Univerzita.

Môžete zanechať komentár nižšie. Spätné odkazy nie sú povolené.

9 komentárov pre “Živý chat: Horúce novinky, ohlásené nové projekty!”

 1. Palino píše:

  Všetko úžasné správy, ďakujem za tento článok, je fakt skvelý a teším sa úplne na všetko, najprv samozrejme na Ročné obdobia a v novej kolekcii sa teším hlavne na tú pec, bude to fakt pecka !!! 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Hodnotenie: 0 (z 0 hlasov)
 2. Blondie píše:

  No keby ako 9 dodatok ohlásili Univerzitu tak to by bolo super! 🙂 Ešte keby urobili ako v The Sims 2 Open for Business tak to by bolo skvelé 🙂 A na The Sims 3 7­0s, 80s & 90s Stuff Pack sa strááášne moc teším !:)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Hodnotenie: 0 (z 0 hlasov)
 3. žaba 1234 píše:

  Supeeeer!!!!!!!!!!!
  The Sims 3 ešte pokračuje 😀
  no tak to som zvedavá na 9. dodatok.
  A najlepšie na tom je že to bude o univerzite.
  Už sa nemožem dočkat!!!!!!!!! 😀

  VA:F [1.9.22_1171]
  Hodnotenie: 0 (z 0 hlasov)
 4. k3231 píše:

  kedy sa bude dat stiahnut ten magazin do androida ?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Hodnotenie: 0 (z 0 hlasov)
 5. owixin píše:

  magazín už na stiahnutie je, dnes som si ho už prezeral

  VA:F [1.9.22_1171]
  Hodnotenie: 0 (z 0 hlasov)
 6. Alexia32100 píše:

  a kde sa bude dať stiahnuť?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Hodnotenie: 0 (z 0 hlasov)
 7. owixin píše:

  v obchode Google play 😀

  VA:F [1.9.22_1171]
  Hodnotenie: 0 (z 0 hlasov)
 8. Alexia32100 píše:

  na android myslíš?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Hodnotenie: 0 (z 0 hlasov)
 9. marsi píše:

  Ja chcem poriadny datadisk Open For Business, nie nejakú náhradu v podobe Ambitions. Tie sú síce skvelé, ale chýba mi to domáce podnikanie a celkovo ten prepracovaný systém… Môj najobľúbenejší dodatok so Simsov celkovo! Chcem ho späääť! 😀

  VA:F [1.9.22_1171]
  Hodnotenie: 0 (z 0 hlasov)

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.