Predstavenie č. 5: Komentáre s vlastným gravatarom

Po dlhšej dobe prichádzam s ďalším predstavením tejto stránky – povieme si teraz konkrétne o možnosti písania komentárov s vlastným avatarom, či teda presnejšie gravatarom. Ide o menší obrázok, ktorý sa môže zobrazovať vedľa každého vášho komentára pri novinkách na našich stránkach. Zbavte sa konečne jednotvárnych šedých ikoniek pri komentároch! Dajte vedieť ostatným, kto ste! Ako na to? Návod je v celku veľmi jednoduchý a pozostáva z týchto 4 krokov:

  1. Zaregistrujete sa na stránke http://sk.gravatar.com/.
  2. Pri registrácii uveďte e-mail, ktorý zvyčajne píšete pri vkladaní komentárov na našich stránkach.
  3. Po registrácii na svojom novovytvorenom účte uploadujte svoju fotku, ktorú si želáte mať ako gravatar. Môžete si vytvoriť aj viacero gravatarov pre rôzne e-maily, alebo časom zmeniť obrázok a pod.
  4. Hotovo! Ak ste nejaký komentár na našich stránkach napísali už predtým, váš pôvodný defualtný obrázok gravatara pri ňom by sa mal práve zmeniť na nový, ktorý ste pred chvíľou uploadovali (pochopiteľne ak ste pri starých komentároch používali e-mail, cez ktorý ste sa práve registrovali).

Pozn.: Gravatary sa vám budú zobrazovať aj na iných webových stránkach poháňaných WordPressom, do ktorých rovnako prispievate svojimi komentármi.

Tak smelo do komentovania už s vlastnými gravatarmi! (-8

Predstavenie č. 4: Putovná kronika dúhovej nástenky

Putovná kronika dúhovej nástenkyIste si ešte pamätáte na dávnejšie predstavenia stránok GAMESIMS hneď po rozsiahlych dizajnových zmenách. Zameriavali sa na bližšie popisy k jednotlivým novým častiam alebo funkciám stránky. Teraz vám však po štvrté predstavíme niečo úplne nové a unikátne, ktoré dokonca zaujalo aj samotnú českú pobočku EA z posledného čísla GS magazínu. Pripravte sa, pretože prichádza Putovná kronika dúhovej nástenky!

Možno ste si už aj vy stihli kliknúť v poslednej dobe na Dúhovú nástenku v logu, ktorá vás zaviedla na úplne nový článok s podrobným popisom nášho nového projektu. Ak nie, načo ešte čakáte?! (o:

Úplne každý spoľahlivý človek z vás sa môže do projektu zapojiť a kroniku následne držať aj vo vlastných rukách, potom do nej niečo nové pridať. Nezáleží ani na tom, či ste zo Slovenska, Čiech alebo inej krajiny. Totiž hneď prvý človek, ku ktorému kronika poputuje, je Maggi známa z fóra a redakcie GS magazínu. A tá momentálne žije v Amerike. Od nej kniha poputuje ďalej tomu, koho si zo zaregistrovaných vyberie. Takto to bude pokračovať, pokiaľ sa kronika úplne nezaplní. No a zvyšok… Zvyšok už necháme na Dúhovú nástenku.

Putovnú kroniku založila Emerald, u ktorej sa momentálne práve aj nachádza, Dúhovú nástenku zasa ja, čím vzniklo toto veľmi zaujímavé spojenie, ktoré našu komunitu posunie úplne inam. Stále nechápete? Prečítajte si úvodné predstavenie tohto projektu kliknutím na Dúhovú nástenku. Už čoskoro pre vás na tomto mieste rozbehneme aj registráciu. Potom už bude len na vás, či sa takisto zapojíte a podporíte myšlienku:

NIEČO NAPÍŠ, POŠLI ĎALEJ A NEZABUDNI SA DNES SMIAŤ!

Predstavenie č. 3: Uviaznutí v dúhe

GAMESIMS Fórum - Uviaznutí v dúhePokračujem radou predstavení, pričom tentokrát vás trochu oboznámim so slovenskou komunitou k hrám The Sims.

Túto komunitu tvoria Uviaznutí v dúhe, je to fórum stránok GAMESIMS.sk, ktoré sa už vyše roka môže pyšne označovať za najaktívnejšie fórum k sérii hier The Sims na Slovensku a aj v Českej republike. Dokonca nebyť katastrofálnych výpadkov v minulosti a iných opatrení, ktoré si vyžiadali úplne novú databázu, by dnes fórum napočítalo až vyše 170 000 príspevkov, čím by sa označovalo aj za najrozsiahlejšie fórum k týmto hrám vo vyššie spomenutých krajinách. Akokoľvek, už teraz má fórum veľké predpoklady tento druhý naj-prívlastok čestne získať.

Možno tento okamih budem hovoriť trochu subjektívne, ale podľa mňa si GAMESIMS fórum od svojich začiatkoch môže stále tvrdiť, že v ňom prúdi odjakživa priateľská a pohodová atmosféra, ktorá v sebe zhlukuje stále zaujímavších a originálnejších ľudí, usmerňuje členov, rozvíja ich obzory a formuje názory. Popritom je to však naďalej fórum o hrách The Sims a zábave, kde sa ľudia chodia predovšetkým odviazať. Mnohí členovia si dnes bez tohto fóra nevedia predstaviť deň, čo je pre mňa veľmi neobyčajná vec, a preto sa dnes snažím fórum robiť čo najlepším.

Fórum je tak už nejaký ten rok v novej verzii phpBB3, má prehľadnú štruktúru a jednoduché desatoro pravidiel. Ľudia v ňom píšu pekné príbehy o Simoch, chvália sa vlastnými výtvormi, diskutujú o nových herných rozšíreniach, radia si a v neposlednej rade s obľubou píšu aj zo svojho života vo Voľnej diskusii. V týchto dňoch sa tiež vo fóre dokončuje populárne nové logo lietajúcich hlavičiek v dúhe s jeho najvýznamnejšími členmi. Posledný mesiac sa navyše udiali aj radikálne zmeny vo vedení pre čo najlepšie zefektívnenie riadenia fóra, pričom došlo k výmene starých moderátorov za troch nových, medzi ktorými je po prvýkrát aj Češka (viac o riadení fóra v kategórii Kontakt).

Dnes je fórum tradične úspešné práve vďaka pravidelným členom a možno teraz čaká i na vás, ktorí by sa takisto radi dotkli dúhy a uviazli v nej spolu s ostatnými…

Predstavenie č. 2: Magazín

Nové číslo GS magazínuUž na starých stránkach sa pasívne v novinkách občas šuškalo o špeciálnom magazíne vytváranom pre GAMESIMS, ktorý vznikol spontánne v hlave Emerald a stále novými číslami naberal veľmi rýchlo popularitu aj za hranicami fóra. Možno to bolo práve vďaka rozhovorom s členmi fóra či z tímu GS, alebo exkluzívnymi prekladmi, ktoré ste na stránkach inak nemohli nájsť, a možno to bolo i neskoršími bonusovými darčekmi.

Novými stránkami magazín získal ešte väčší priestor v prestížnom hlavnom menu, a tak sa sprístupnil už aj tým, ktorí ho ešte dovtedy nepoznali. Dnes spolu s novým dizajnom na GAMESIMS nabral úplne nový obal aj magazín v už 8. čísle (vo fóre ste ho už mali možnosť čítať niekoľko dni dozadu), ktoré opäť prináša niečo nové a pútavé vrátane darčekov. O ďalších nových číslách vám informačne v novinkách bude avizovať už samotná Emerald. Viac informácií o magazíne a starších číslach nájdete v príslušnej kategórii na hlavnom menu.

Predstavenie č. 1: Otázky

Určite ste už mnohí z vás „preleteli“ obsahy niektorých nových kategórií na novom hlavnom zlatistom paneli stránky hneď pod logom.Otázky k The Sims hrám Jednou však už zo známych kategórii v ňom sú Otázky. V porovnaní s predošlou verziou stránky je táto kategória úplne pozmenená s hlavným zameraním na čo najlepšiu pomoc smerujúcu individuálne k vám. Riešenie všetkých otázok a problémov týkajúcich sa hier The Sims snáď už nebude mať žiadne obmedzenia. Odteraz si totiž môžete vyberať až z 3 spôsobov, pomocou ktorých sa budete pýtať:

E-mail
Fórum
Facebook

Na otázky s garanciou odpovede vám prevažne reaguje stále ochotná Emerald. Verím, že vám naša pomoc bude dostačujúca.

Miesto Simov za dúhou

A niekoľko mesačné tajomstvo je von… (o: Nájdite aj vy to bezstarostné miesto Simov za dúhou! Stránky GAMESIMS prešli konečne radikálnou zmenou kódu a dizajnu v tom najpozitívnejšom smere – bolo už aj načase. Musím však najprv podotknúť, že stránka je viditeľne stále v prestavbe, priebežne bude dizajn upravovaný a doplňovaný o ešte niekoľko noviniek (funkčnosť zobrazenia stránky pracuje optimálne najmä v prehliadavači Mozilla Firefox). O jej predčasné spustenie sa postaralo najmä oznámenie druhého dodatku k The Sims 3, ktoré už kvôli vám nemohlo byť dlhšie odkladané. Niekoľko nových funkcií stránky, s ktorými sa môžete zoznámiť už teraz:

  • Každú novinku teraz môžete komentovať,
  • môžete odoberať novinky zo sveta Simov už pomocou RSS,
  • vzniklo nové menu pod logom, ktoré obsahuje aj niekoľko nových kategórií (kliknutím na kategóriu The Sims 2 sa napríklad dostanete na starú verziu webu s jej obsahom),
  • ľavé menu obsahuje už len informačné časti k The Sims 3 a jej dodatkom,
  • dávnejšie spomínaná dúhová nástenka (v ľavej časti loga) sa bude pravidelne meniť s novými odkazmi, ktoré môžete dobrovoľne nasledovať (viac informácií neskôr).

Ostatné nové vlastnosti stránky budú predstavené čoskoro. Dúfam, že sa vám na začiatok nový dizajn páči, pretože som ho navrhoval iba pre vás. (o: Snáď ma aj pochopíte a odpustite mi toľké odklady zverejnenia a teraz aj túto nehotovú formu dizajnu.

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.