ŽIVOT V BYTE

::  späť  ::

Apartment Life alebo život v bytoch

Ako ste sa mohli dovtípiť už z názvu, tento datadisk je venovaný bytom. Hneď prvá je pocta tomu, koho meno nesie susedstvo a niektorí z vás už mohli spozorovať sochu, ktorá sa bude týčiť vo vašom obzore nad susedstvom. Toto je jedna z tých krajších dekorácií, ostatné budú rôzne staré predmety a odpadky. A to doslova. V novom susedstve Belladonna Cove (v preklade Bellin záliv) ako aj v ponuke hotových domov nájdete úžasné pozemky s bytmi. Tiež si môžete postaviť svoj vlastný od základov s novým cheatom, ktorý umožňuje meniť rezidenčný pozemok na pozemok s bytmi. K dispozícii budete mať nové bytové dvere, ktoré vám umožnia prideliť rodine daný byt. Zaujímavá je kópia farebných domov situovaných na kopci, ktoré sú špecifické pre San Francisco. V každom z domčekov môže bývať iná rodina.

Život v bytoch
Najprv rodinu presťahujete na pozemok, kliknete na dvere, a následne tak zistíte cenu prenájmu bytu, poprípade ho už aj obsadíte. Ostatné byty obývajú NPC postavami automaticky ako v datadisku Univerzita. Do paneláku môžete nasťahovať najviac 4 rodiny, hoci bytov môžete postaviť na jednom pozemku viac. To znamená, že ak sa nasťahujete do paneláku so 6 bytmi, 5 z nich obsadia náhodne NPC postavy. Tie potom môžete navštíviť, vybudovať si s nimi vzťahy alebo sa na nich neustále sťažovať, no nemôžete ich kontrolovať. Ako budete vstupovať na pozemok, budete môcť vyberať, za ktorú rodinu chcete hrať. Ak budete chcieť hrať s inou rodinou z pozemku, budete ho musieť najskôr opustiť, a potom sa vrátiť, aby ste tak s nimi mohli hrať. Vaše rodiny nájdete vždy v rovnakom stave, v akom ste ich naposledy uložili (menia sa iba úrovne vzťahov).

Neskôr vás príde navštíviť domovník, aby vás privítal a informoval, že mu môžete zavolať kedykoľvek, keď máte nejaký problém alebo potrebujete niečo opraviť. Ako vidíte, jednou z výhod domovníka je to, že sa stará o pokazené veci, ktoré tak nemusíte opravovať na vlastné náklady. Domovník pravidelne telefonuje a kontroluje všetkých nájomníkov na pozemku. Ak nájomné zabudnete zaplatiť, príde si ho osobne vyzdvihnúť. Účty sa totiž platia vždy v pondelky kliknutím na schránku.

Ako aj v datadisku Univerzita, tak aj tu budú susedia podobne skrytí. Ak im zaklopete na dvere, budete ich môcť navštíviť a vidieť ich nábytok. Na pozemku môžete stavať garáže, ale nemôžete robiť úpravy v byte alebo si postaviť nový byt. Tiež budete môcť zabúchať na stenu, ak budú susedia robiť príliš veľký hluk alebo ak smrdia.

Simovia budú mať tzv. panel reputácie (dobrého mena/povesti) založený na vzťahoch s ostatnými. Usporiadanie domovej párty vám môže pomôcť nadviazať dobré vzťahy so susedmi. Priateľské vzťahy zvyšujú vašu reputáciu, zatiaľ čo nevraživé ju znižujú. Ak je vaša reputácia zlá, domovník vám môže zvýšiť nájomné.

Môžete mať aj spolubývajúceho, ktorý vám pomôže s platením nájomného. Iba zavolajte alebo publikujte v novinách či na internete a čakajte kým nedostanete odpoveď od iného Sima. Predtým než sa so Simom rozhodnete žiť, môžete si prezrieť jeho osobný profil. Vášho spolubývajúceho nemôžete kontrolovať, no môžete sa uistiť, či je spokojný (cez tabuľku spokojnosti), alebo ho môžete požiadať, aby sa odsťahoval. Ak je váš spolubývajúci spokojný môžete z toho vyťažiť nejaké výhody. Nasťahujte si k sebe niekoho s veľkými vedomosťami za varenie a upratovanie a bude vám dobrým pomocníkom! Bohatí Simovia si zasa dokonca môžu najať komorníka.

Ak nemáte datadisk Maznáčikovia, určite si obľúbite výhody nových priateľských bytových psíkov, ktorí žijú v primerane veľkých ohradách. Títo malí „tajtrlíci“ potrebujú nakŕmiť, vyčistiť ohradu a aj trochu sa pohrať. Vedia opätovať lásku, náklonnosť aj zábavu všade tam, kde je málo miesta. Zatiaľ sú 4 rasy psíkov, ktoré si môžete adoptovať a následne im dať meno.

Prekvapenia na obecných pozemkoch
Prechádzaním sa na obecných pozemkoch môžete natrafiť na množstvo zaujímavých vecí ako napríklad automaty, break-dance tanečníkov, Simov patriacich k rozdielnym spoločenským skupinám (môžu mať napríklad rovnaké oblečenie alebo pozdrav).

Doplnené interakcie
Simovia budú môcť čítať z obyčajných kníh z knižničiek o nových veciach (Ochrana proti požiaru, Manažment hnevu, Celoživotné šťastie, Fyziológia a Manželský Poradca). Tieto knihy im môžu napomôcť v ich každodennom živote. Ak váš telefón vyzváňa príliš často, môžete ho prepnúť do tichého režimu. Tiež pribudli nové pozdravy, skákanie cez švihadlo a množstvo nových interakcií s deťmi a batoľatami.

 

Novinkou je aj možnosť zdieľať s ostatnými rozličné gestá ako napríklad high five, čo je tlesknutie si dlaňami vo vzduchu (v realite napríklad na znak víťazstva), zmyselné objatie, oklamanie či vybabranie s niekým, bozk na obe líca alebo tuhý stisk ruky. Deti sa môžu navzájom rozhnevať rôznymi nezbednými kúskami a všetky vekové kategórie Simov teraz budú môcť tancovať klasický tanec, kedy jeden Sim stojí na nohách druhého. Simíci sa môžu hrať aj osamote a to s novým švihadlom, batoľatám zase pribudne interakcia objímania sa navzájom. Zaručujeme, že to bude nadmieru rozkošné!

Nákupný a staviaci mód
Staviaci mód je pri ubytovaní v podnájme nedostupný, takže nemôžete búrať steny a pristavovať ďalšie izby, ale môžete zmeniť vzhľad podláh a stien. Samozrejme môžete nakupovať toľko koľko sa do vášho obmedzeného priestoru vmestí. Nové vlastnosti nákupného a staviaceho módu prinesú do vašich domovov nevšedné prvky. Nový nábytok a doplnky (v klasickom aj modernom štýle) sú naozaj výborné. Sklápacia posteľ šetrí priestor, takže sa dá sklopiť k stene, keď sa práve nepoužíva. Odpadová šachta vám zase ušetrí čas, a vy tak nemusíte nosiť odpadky celú tú dlhú cestu dolu schodmi, ak náhodou bývate na vyššom poschodí. Nová schránka má priehradky pre každý byt, aj pripomienkovú schránku pre domovníka. Z ďalších objektov sú napríklad veľká televízia, nástenné obrazy, posteľ s baldachýnom, nový biliardový stôl, niekoľko druhov políc a veľa malých ozdobných predmetov. Novinkou je tiež veľká výbava preliezačiek a iných zariadení do detských ihrisiek.

Hlavné nové rysy sú v staviacom móde, konečne pribudlo točité schodisko plne funkčné pre Simov, zvieratká. Zaberajú len 2x2 štvorcovej siete, sú v 3 štýloch (sklenené, drevené a mramorové), pričom každý štýl má 3 farebné prevedenia. Dajú sa takisto umiestniť priamo nad seba, aby sa preklenulo viacero poschodí. Ďalšou novinkou sú stropy (s ktoroukoľvek textúrou podlahy), ozdobné potrubia a ventilačný systém. Tiež budete môcť posúvať hore a dole nástennými dekoráciami.

Uspokojujúcim prianím sú aj naozajstné vstavané skrine s posuvnými zrkadlovými dverami, ktoré môžete použiť ako klasické zrkadlo. Dajú sa vybudovať v dvoch typoch - s oblečením pre ženy alebo pre mužov - na ploche 2x1 v rozličných drevených prevedeniach. Taktiež objavíte aj "otvorené“ vešiaky na oblečenie umiestnené voľne v izbe.

Presuňme sa ale von, aby sme privoňali aj k nejakým novým veciam v exteriéri. Na obrázku môžete vidieť nové okná a dvere, ale oveľa zaujímavšie sú nové ozdobné strechy. Použitý tu je zelený prekladaný efekt, ale vyberať môžete z viacerých iných štýloch vrátane škridlíc, šindľov a ríms okolo celého domu. Sú v niekoľkých štýloch a farbách a dajú sa použiť z vonkajšej strany budovy alebo aj vo vnútri ako ozdoba na presahujúcich poschodiach.

ďalšia strana >>

Ďalšie zdroje: EdenStyleTheSimsResource
Obrázky: TheSimsResource, Simplaza.de, SimTimes.de
Preklad: Emerald