ROČNÉ OBDOBIA

::  späť ::

5. datadisk s ročnými obdobiami

Po najočakávanejšom datadisku s domácimi miláčikmi bol už hádam posledným spoločným veľkým prianim fanúšikov hry The Sims 2 datadisk s ročnými obdobiami. Hoci tento datadisk nebol veľmi pravdepodobný, nakoľko počasie robilo problémy celkovo už pri vyvíjaní hry The Sims 2, a bolo tak zrušené (viac tu), spoločnosť EA sa predsa rozhodla tento titul uviesť možno aj vďaka rôznym prieskumom, ktoré ukázali, že počasie si fanúšikovia naozaj veľmi prajú v živote svojich Simov.
Piaty datadisk by sa teda mal volať In Season (v preklade "V ročnom období"). Naľavo si môžete všimnúť 1. obrázok jeho upútavky, ktorý bol odhalený datadiskom Pets.

V datadisku sa teda naozaj budú striedať všetky 4 ročné obdobia, s ktorými sa budú spájať aj rôzne prislúchajúce činnosti Simov (guľovačka, odhrabovanie listov, záhradkárstvo...). Z článku na upútavke a iných zahraničných článkov som zhrnul tieto zaujímavé informácie:

Simovia si vyjdú von a začnú robiť veci podmienené počasím - guľovačka v zime, rybárčenie vo vlastnom rybníku v lete, či osvieženie sa jarným dažďom.
Zabávajú sa s novými vonkajšími hrami okolo domu a pestujú rôzne druhy ovocia, niekedy aj s neočakávanými výsledkami.
S ročnými obdobiami pribudne aj nové oblečenie (letné, zimné...)

Datadisk by mal výjsť na jar v roku 2007. V polročnom intervali vydávania datadiskov by tak TS2 In Season mal výjsť niekedy v marci až v apríli 2007. Momentálne sa čaká na oficiálne oznámenie tohto datadisku, s ktorým by mohli výjsť prvé screeny, videá a články. Pracovníci v EA už aj nepriamo vypúšťajú nejaké tie informácie:

"Každý naozaj usilovne pracuje na ďalšom datadisku - obsahuje množstvo úžasných vecí, ktoré hru robia fantastickou, i keď je ešte veľa mesiacov do vydania!! Myslím, že každého potešia nové herné znaky, ktoré pribudnú Videl som aj úžasné nové oblečenie, ktorému sa vy všetci veľmi potešíte!"

Na záver som pridal 2 screeny, ktorými si môžete zaspomínať na počasie zo základnej hry The Sims 2, ktoré bolo zrušené. Možno takto nejako a ešte aj lepšie to bude vyzerať v piatom datadisku: