ROČNÉ OBDOBIA

::  späť ::

Oficiálny chat k Ročným obdobiam

Pomaly sa blíži vydanie 5. datadisku s atraktívnym názvom The Sims 2 Ročné obdobia. Avšak ešte predtým, ako k vydaniu dôjde, si môžete prečítať zopár nových vychytáviek, o ktorých ste predtým nevedeli, po niektorých možno aj podnietia k netrpezlivejšiemu čakaniu. Z preloženého oficiálneho chatu teda vyšli von tieto zaujímavosti:


Prvoradé hlavné znaky:


Spolu so životom Simov sa budú meniť aj ročné obdobia, každé z nich bude trvať 5 simských dní. Pre každé susedstvo si budete môcť nastaviť rozdielne obdobia. Napr. leto, leto, leto a zimu, pričom systém inteligentne spojí obdobia, ktoré ste skombinovali tak, aby presun z leta a na zimu nebol veľmi náhly.
Cyklus ročných období sa nedá zastaviť (môžete si iba v susedstve nastaviť 4x jar alebo leto, jeseň, zimu, pričom počasie sa v danom období i tak bude meniť). Susedstvo bude mať vždy také počasie ako pozemok, ktorý ste práve opustili.

Simovia môžu zomrieť na podchladenie, či na úpal. Takisto ich môže trafiť blesk, ak nebudú opatrní. Viac bleskov počas búrky priťahuje najmä veľký počet stromov. Simovia môžu byť zasiahnutí bleskom kdekoľvek vonku, v bazéne, vo výrivke... Nebezpečné je pre nich tiež krupobytie, kedy by Simovia nemali pobehovať po dvore.

Pri pestovaní vás hra bude informovať, či je vaša rastlina šťastná alebo nie, čo s nimi máte urobiť a či sa uzdravujú alebo chorľavejú. Pestovať môžete na pôde rajčiny, fazuľu, jahody, uhorky, baklažány, papriku a na stromoch pomaranče, jablká a citróny. Ovocie môžete oberať aj na jar. Budú tam však nejaké straty na kvalite ovocia a nebude také veľkéako by bolo na jeseň. Ovocie a zelenina najvyššej úrovní má priaznivé účinky pre Simov - jedlo (iskrivé) z neho ich zasytí viac ako obyčajne. V súvislosti s pestovaním vznikla aj nová služba pri telefonovaní - Klub záhradkárov.

Zelený Sim je Rastlinný Sim, ktorý na život potrebuje slnečné žiarenie. Ak sa dobre nestaráte o záhradníčenie, váš Sim dostane tohto zeleného Sima. Táto nová zvláštna postava sa bude dať skombinovať s inými doterajšími ako napr. s upírom. Hrať za takúto skombinovanú postavu naozaj nie je ľahké. V hre je solárna lampa pre takéto citlivé typy. Tá ich nespáli. Rastlinná Simka môže počať dieťa 2 spôsobmi - normálnym otehotnením, alebo fúkaním semienok z púpavy.

Svetlušky, ktoré môžete chytať počas horúcich letných dní a jesenných večerov, môžete použiť ako svetlo vo vašom dome. V súvislosti s nimi pribudne aj nový cheat (kód) na to, aby vám zostali navždy živé, pretože vyrábajú naozaj pekné svetlo.

Ryby sa v rybníkoch postupne obnovujú, neexistuje, že by v ňom nebola ani jedna ryba. Môžete nimi nakŕmiť aj vaše zvieratko. Mačka sa môže dokonca pokúsiť zjesť rybu, ktorú necháte vonku voľne bez dozoru. Deti môžu takisto loviť ryby. Rybníky v chladnejšej zime zamŕzajú.

Do guľovačky sa môže zapojiť až 8 Simov, pričom spolu sa môžu guľovať deti, teenageri, dospelí a starí ludia. V snehu budú Simovia zanechávať stopy. Ak máte postavený dom bez strechy, v zime vám doňho nasneží (Simovia to nemajú radi). Sneh môže napadnúť tak do výšky kolien, pri stenách sa môžu vytvárať záveje, zasnežený môže byť každý objekt v hre. Zvieratá si teplotu regulujú samy, nepotrebujú preto žiadne špecialné požiadavky. V zime bazény nezamŕzajú, lebo sú vyhrievané.

Tučniak môže k vám zájsť v zime a na jeseň, je veľmi zaujatý voči rybám. Ak uvidí rybu tak ju zje, pokúša sa rozprávať so snehuliakmi, ktorých postavíte. Ak sa vám podarí chytiť ho, tak sa nechá pohladkáť po hlave. Nedá sa ho však adoptovať, ani inak osvojiť, je to slobodná bytosť.

Pribudnú nové jedlá ako chutné džúsy, horúca čokoláda a pár jedál z rýb. Kazivosľ jedla môžete teraz oddiaľovať tým, že ho odložíte do chladničky. Nič však nie je nekonečné a po dlhšom odklade sa vám jedlo i tak pokazí.


Ďalšie nové znaky:

  • Susedia vás budú navštevovať vždy v aktuálnom sezónnom oblečení, nemôže sa preto stať, že v zime prídu v kratkom tričku.
  • Simovia môžu mať dom postavený celý zo skla s využitím nových nástrojov sklenníka a normálne v ňom žiť.
  • Pribudnú nové rovnaké interakcie k batoľatám a zvieratám. Môžu sa hrať v snehu, jesť ho, hrať sa s motýľmi a svetluškami.
  • V jeseni z paliem nebudú opadávať listy tak, ako v skutočnosti.
  • Letné prázdniny deti nebudú mať, ale zato dočasné kalamitné počas zimy áno!
  • Počas leta prší menej ako na jar.
  • Vynovené bazény, ktoré môžete stavať i do oblukov, obsahujú už aj vlny pri narušení hladiny.
  • Všetky účty teraz môžete zaplatiť naraz


Objekty, ktoré ešte pribudnú:


Zimné čiapky, chrániče na uši, aktuálne účesy, sezónne oblečenia, nové hudobné stanice (JAM BAND a novodobá), aspiračný objekt, nové prvky pri stavaní bazénov, sklenníky, podlahy a tapety...

Preklad: emerald