OTÁZKY

Kategória obsahuje menší súhrn vašich najčastejších otázok z hry The Sims 2. Svoje problémy s ďalšími otázkami ohľadom hry The Sims 2 a jej datadiskov píšte naďalej buď do poradni, ktorú nájdete vo fóre, alebo na mailový kontakt Emerald. Odpoveď by ste mali obdržať približne do 24 hodín (zvyčajne skôr najmä vo fóre). Tak neváhajte a skúste sa niečo spýtať hneď aj teraz! Radi pomôžeme.

Vaše najčastejšie otázky

1. Čo mám robiť, aby som mal dvojčatá??
Už v dávnejšom chate na oficiálnej stránke som videl takúto otázku. Popravde na ňu veľmi poriadne ani neodpovedali, ale snáď vám tá odpoveď aspoň trocha pomôže a zvýši šancu narodenia dvojčat :). Napísali tam jednu krátku stručnú vetu, že zvýšenie pôrodu dvojčat može pomôcť jedno jedlo. Aké? To si máme asi domyslieť, alebo si to nejako vyskúšať so všetkými dostupnými jedlami v hre. Mne sa podarilo "spraviť" dvojčatá asi 4-5krát a neviem či to bolo kvôli určitému jedlu, ale pokúšal som sa spraviť, čo najviac jedál. Ďalšími ľahšími možnosťami je skúsiť patch, alebo vyskúšať nový cheat, ktorý je platný už od datadisku Open For Business. Od tohto datadiska funguje aj jedlo - tvarohový koláč - ako pomôcka na narodenie dvojičiek. Koláč stačí zjesť pred pokusom o dieťa, čo vás môže priviesť k dvojčatám.

2. Akú kariéru si mám vybrať, aby po mňa do práce chodila helikoptéra?
Musíte si vybrať kariéru armáda. Helikoptéra po vás ešte nebude chodiť, budete potrebovať niekoľko postupov, kým sa na to dopracujete (asi 6-7). Potrebujete byť veľkoadmirál.

3. Prečo mi nejde stavací mód (stavba stien, podlah, okien, dverí...)?
Je zrejmé, že nemáte originálku, ale pirátsku verziu. V takomto prípade si potrebujete zakúpiť originálnu verziu hry. Táto stránka ilegálnosti nepodporuje!

4. Keď si stiahnem nejaký predmet a kliknem naňho, tak mi napíše: "Dvojitým kliknutím na obsah vlastného balíčka sa program nainštaluje." Keď to urobím, tak sa to napíše znovu. Čo mám robiť?
Popravde to píše každému. Stačí, keď tento súbor prekopírujte do nasledovného adresára: Dokumenty/EA Games/The Sims 2/Downloads a všetko vám už bude fungovať. Môžete potom skúsiť zapnúť hru a pozrieť sa na predmet, či ho už máte. Treba ho však dôkladne všade vyhľadať v hre.

5. Ako mám presťahovať rodinu z jedného susedstva do druhého?
Je viac spôsobov, ako rodinu presťahovať. Napr.: V susedsve kliknite na hlavnom paneli ikonu domu, objaví sa vám ponuka, kde by ste mali mať naľavo ikonu rodiny s takou šípkou, kliknite na ňu. Potom kliknite na dom, ktorý chcete vysťahovať a po chvíli zistíte, že sa vám rodine presunie do ponuky nenasťahovaných rodín. Choďte teraz do iného susedstva a tam by ste mali mať túto nenasťahvanú rodinu v ponuke. Môžete si teraz vybrať, aký dom sa vám páči v novom susedstve. Druhá možnosť je, že presuniete celú rodinu aj s parcelou vášho domu do ponuky ostatných domov. Postup je rovnaký, pričom nekliknete na ikonu rodiny so šípkou, ale domu so šípkou.

6. Kde môžem nájsť Bellu Gothovú?
Bella sa podľa všetkych zdrojov nachádza v susedstve menom Podivín (Strangetown). Ak ju chcete nájsť musíte sa do Podivína nasťahovať (nemusíte sa tam nasťahovať s rodinou Goth) a pri troche šťastia ju možno uvidíte ako návštevníčku vášho domu. Ak Bellu stretnete, tak s ňou môžete robiť všetko ako s obyčajným návštevníkom. Viac tu.

7. Ako si može Sim počas hry zmeniť štýl oblečenia? Totiž v skrini v danom štýle oblečenia (športovný, spoločenský...) je len jeden typ šiat.
V prvom rade si musíte uvedomiť to, že The Sims 2 nie je The Sims 1. Už nemáte v šatníku všetky možné šaty hry, ako to bolo v The Sims 1. Teraz na šaty musíte zájsť do mesta! Najprv je potrebné zavolať taxík telefónom, aby ste šli do obchodu. S autom sa dostanete do susedstva, kde si ľubovoľne vyberáte z niekoľkých miestnych obchodov. Logicky kliknete na ten, pri ktorom je popis obchodu súvisiací s oblečením. V predajni si šatstvo vyberáte už len podľa vášho vkusu. Keď dorazíte domov, v šatníku už máte automaticky doplnený odev, ktorý ste kúpili.

8. Ako zmeniť oblečenie pre batoľatá?
Najprv musíte mať nainštalovaný aktuálny oficiálny patch, ktorý toto zabezpečuje (patch vlastne opravuje chyby, ktoré Maxis urobil. Od datadiska Univerzita a vyššie patch nie je potrebný). Potom potrebujete prebaľovací stolík, ak ho nemáte musíte si ho dokúpiť. Je tiež potrebné si v obchode prikúpiť aj nejaké oblečenie, pretože inak batoľa ťažko prezlečiete. Ak tieto podmienky spĺňate niet žiadnych pochýb, že keď kliknete na prebaľovací stolík, objaví sa vám možnosť "Zmeniť každodenné oblečenie/pyžamo". Kliknite napr. na zmenu každodenného oblečenia a hneď sa vám ukáže tabuľka výberu všetkých možných oblečení pre batoľa.

9. Ako si zobrať dovolenku z práce?
Stačí, ak do práce vôbec nepôjdete a automaticky vám ubúdne jeden deň z dovolenky. Ak si chcete ponechať počet dovoleniek (nechcete s nimi mrhať), tak vám určite postačí, keď zavoláte do práce a ospravedlnite sa z choroby (oklamete tým vlastne riaditeľa). Ale pozor, nerobte to často, inak vás vyhodia z práce!

10. Ako mám zistiť, že môj Sim je tehotný?
Po milovaní sa ozve krátka zvučka, čo vám dá najavo, že Simka je tehotná. Už len potom vyčkajte 3 simské dni, počas ktorých bude Simke narastať brucho a za pár dní budute mať novonarodenca.

11. Prečo mi nejde otvoriť cheatovacie okienko?
Zrejme používate ICQ, alebo iné programy, ktoré máte súčasne zapnuté s hrou. Pred zapnutím hry by ste mali vypnuť všetky programy, ktoré by mohli narúšať hru. Môžete mať aj iný problém, riešenie nájdete tu.

12. Ako mám postupovať so stiahnutými vecami do hry?
Väčšinou pri každom downloade mám napísaný postup. Ak sa jedná o súbor s koncovkou package, tak všetky downloady kopírujte do adresára: Dokumenty/ EA Games/ The Sims 2/Downloads. Ak sa jedná o inštalačku (Sims2Pack), tak na súbor kliknite dvakrát a dajte inštalovať. Inštalačku majú väčšinou domy, alebo ofic. objekty vytvorené Maxisom.

13. Prečo mi nejdú žiadne downloady, hoci ich mám presne podľa postupu rozbalené a uložené do zložky Downloads?
 Ak ste si istí, že ste sa v postupe nezmýlili a stiahnuté veci ste dali presne tam, kde patria, potom je pravdepodobné, že hra požaduje najnovší CEP (347kB), ktorý môžete stiahnuť tu. Po stiahnutí nainštalujte CEP a spustite hru, či vám downloady idú.

14. Prečo mi nejdú obrazy celebrít, ktoré sú na stiahnutie na tejto stránke?
Platí to isté, čo v 14. otázke, pokiaľ ste dobre postupovali v návode a prekopírovali ste rozbalené obrazy do Downloads.

15. V adresári - Dokumenty/EA Games/The Sims 2/ - žiadna zložka Downloads nie je. V čom j problém?
Zložku Downloads si môžete vytvoriť bez problémov sami. Hlavne nespravte v názve chybu, inak vám to nebude platné. Zložka sa musí nachádzať v presnom adresári: Dokumenty/ EA Games/ The Sims 2/ a musí sa začínať veľkým písmenom - Downloads.

16. Po zapnutí hry mi vypíše: Please ensure The Sims 2 (University, Nightlife...) disc in the drive, select OK and restart the application. Čo mám robiť?
Presuňte sa na otázku 3.

17. Ako sa môj Sim môže stať niektorou zo zvláštnych postáv?
V hre je niekoľko zvláštnych postáv, no nie na každú sa Sim môže premeniť. Z vášho Sima sa môžu stať tieto postavy:
Duch – Ním sa váš Sim môže sťať iba až po smrti.
Mimozemšťan –  Jednou z možností na to, aby ste mali mimozemšťana, je navštívenie susedstva Podivín, kde je hneď niekoľko rodín s mimozemšťanmi, alebo iba sledujte ďalekohľadom (tým väčším) oblohu, kým vám Sima neunesú a nevrátia naspäť tehotného, vtedy sa vám narodí malý zelený mimozemšťan.
Zombie – Aby ste v hre mohli mať zombieho potrebujete datadisk Univerzita. Tak za prácu v kariére Paranormálne javy získate ako odmenu oživovací telefón, ktorým môžete zavolať smrtke a poprosiť ju, aby oživila niektorého zo Simov, ktorý vám zomreli. Aby vám namiesto normálneho Sima dala zombieho musíte zaplatiť menej ako 1022 simoleonov.
Upír – Aby ste sa ním mohli stať potrebujete datadisk Nočný život. Potom stačí, ak v noci zájdete na obecný pozemok a pohľadáte tam nejakého upíra (pozor nie vždy sa musia objaviť, väčšiu šancu budete mať na obecnom pozemku umiestnenom v podsusedstve patriacom k tomuto datadisku). S tým upírom sa musíte spriateliť a on potom vášho Sima môže uhryznúť a premeniť ho tým na upíra.
Robot Servo – Robot je ďalšia z postáv, ktorou sa váš Sim nemôže stať. Ak máte datadisk Vo svete podnikania, takéhoto robota si môžete vyrobiť. Potrebujete k tomu iba pult na výrobu robotov a zlatý talentový odznak v ich výrobe. Potom budete mať po kliknutí na ten pult možnosť okrem iného vyrobiť aj robota Serva.
Vlkolak – K tomu, aby sa ním váš Sim mohol stať potrebujete datadisk Maznáčikovia. Postup je potom takmer rovnaký ako pri upírovi až na to, že za psom (ktorého spoznáte tak, že mu oči budú svietiť nažlto) nemusíte nikam chodiť. Takýto pes na váš pozemok príde hocikedy v noci. Ak chcete takéhoto psa prilákať, mali by ste mať na pozemku veľa stromov.
Simorost – Simorostom sa váš Sim môže stať iba ak máte datadisk Ročné obdobia. Simovia sa na simorostov menia vtedy, ak pri záhradkárčení používajú veľa chemického hnojiva.
Yeti – Táto postava je súčasťou datadisku Šťastnú cestu. Váš Sim sa ňou nemôže stať, no ak ho nájdete, tak ho môžete pozvať, aby sa presťahoval do vášho domu a býval s vašou rodinou.

18. Prečo sa môjmu ovociu a zelenine nedarí?
Je to hlavne preto, že im chýba voda, sú preliate alebo majú nedostatok slnečného ožiarenia. Ovociu a zelenine sa najlepšie darí v skleníkoch. Na vybudovanie skleníka sa v hre nachádzajú špeciálne steny a strecha, ktoré nájdete v novej kategórii stavacieho módu, ktorá je venovaná záhradkárčeniu. Po postavení skleníka doňho umiestnite samozavlažovacie zariadenia a špeciálne solárne lampy. Oboje nájdete v už spomínanej kategórii. V takomto plne vybavenom skleníku sa vášmu ovociu a zelenine bude dariť omnoho lepšie a budú i pravidelne polievané.

Ďalšie otázky >>

 

 

HLASUJTE ZA MŇA / VOTE FOR ME

Jutta´sTop SimTimes Top 100