The Sims

CD obal k hre The SimsV simulátori života od Will Wrighta, tvorcu SimCity, ste pánmi jedného susedstva a jeho obyvateľov – Simov. Vytvorte rodinu a postavte im dom. Pomôžte im, aby začali sľubnú kariéru, zarobili peniaze, našli priateľov, zamilovali sa, alebo im namiesto toho urobte zo života peklo. Nie je žiadna správna ani zlá cesta, ako túto hru hrať. Napokon sa ukáže, čo vaši „vytrénovaní“ ľudia vedia, keď sa s nimi dostanete do zaujímavých, zábavných, klasických životných situácií. The Sims lámala rekordy predajnosti až do vydania plnohodnotného 2. pokračovania – aj so všetkými datadiskami sa jej predalo viac ako 16 miliónov kópií – čím sa označila za najlepšie predávanú hru všetkých čias.

► Vlastnosti vs. nostalgia?

  • Vytváranie Sima – CAS (Create-a-Sim), nástroj na tvorbu Simov, umožňuje zvoliť pohlavie, farbu pokožky, meno, zodiak a následne vybrať oblečenie a tvár pre Sima. Na výber máte z niekoľkých druhov tvárí, takže sa dosť často stáva, že na ulici stretávate Sima s rovnakou tvárou.
  • Výber domu – K dispozícií je mapa so všetkými domami. Keď prejdete myšou po dome, ukáže sa vám, koľko dom stojí alebo kto v ňom býva. Vyberáte neobývaný dom, na ktorý máme peniaze. Dom sa spustí veľmi rýchlo a môžete začať hrať a zariaďovať ho.
  • Výber kariéry – Ak nebudete pracovať, peniaze sa vám čoskoro minú. Kliknutím na počítač alebo noviny, môžete vybrať z ponuky „Take a Job“ a prácu vyhľadávať. Po zvolení tej pravej už len musíme plniť body, ktoré sú potrebné k povýšeniu a tým aj vyššiemu príjmu.
  • Zakladanie rodiny – Keď chcete vytvoriť deti, musíte dvoch Simov dostačujúco zblížiť, a potom ich už len nechať veľakrát za sebou bozkávať („Kiss“). Po čase sa zobrazí tabuľka, do ktorej zadáte meno nového člena rodiny – chlapčenské, v prípade, že sa na tabuľke objaví obrázok muža, dievčenské, ak ženy. Dieťatko sa narodí hneď, pričom ho budete musieť kŕmiť vždy, keď sa rozplače (v opačnom prípade poň príde sociálny úrad a zoberie ho navždy preč). Po troch dňoch z neho vyrastie dieťa a dieťaťom už ostáva navždy. Ako dieťa musí Sim chodiť do školy a učiť sa pomocou počítača alebo kníh. Ak to zanedbá a známky sa mu zhoršia na F, bude musieť ísť na vojenskú školu a už ho nikdy neuvidíte.
  • Smrť nestarnúcich – Hoci Simovia v The Sims nestarnú, neznamená to, že sú úplne nesmrteľní. Je veľa spôsobov, ako ich môžete zabiť. Napr. pri požiari, ak necháte Sima bez znalosti varenia variť a nepoužijete v dome detektor dymu, alebo utopením v bazéne, ak má Sim nízku hodnotu energie a sú zbúrané všetky bazénové schodíky, či hladom.

► Obrázky

The SimsThe SimsThe SimsThe SimsThe SimsThe SimsThe SimsThe SimsThe SimsThe SimsThe SimsThe Sims

► Videá

9 018x otvorené
Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.