Generačné možnosti – Tínedžeri

Tínedžeri v The Sims 3 Hry osudu (česky Hrátky osudu) zažijú náladové a rebelské obdobie, ktoré teraz postihne každého Sima predtým, než sa z neho stane mladý dospelý. Nižšie nájdete prehľadné zhrnutie nových možností a prvkov, ktoré prevedú vašich násťročných Simov týmto búrlivým obdobím!

Lotroviny a nastražené pasce

Práve lotroviny a nastražené pasce skvele umožnia vašim Simom vyjadriť svoju vnútornú úzkosť.

The Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osudu

 • Tínedžeri teraz môžu nastražiť pascu na rôzne objekty vo svojej domácnosti, a potom sa len odpratať do bezpečia a v pokoji sledovať, ako nejaký chudák padne do ich záludnej pasce. Medzi objekty, na ktoré je možné pasce nastražiť, patria sprchy, toalety, drezy, počítače a pohovky. Tínedžeri dokonca môžu uskutočňovať aj predstierané telefonické hovory.
 • Tiež je tu možnosť použiť interakciu „Nastražiť pascu na …”, čím zostrojíte pascu pre konkrétneho Sima, ktorý sa na pozemku nachádza. Následne ho môžete zavolať a presvedčiť ho, aby daný objekt použil.
 • Okrem nastražených pascí sa môžete pobaviť aj lotrovinami, ktoré sa dajú vykonávať v meste susedom alebo ďalším členom simskej komunity. Ak chcete vyviesť lotrovinu, vyhliadnite si suseda, ktorý je doma, a kliknite na jeho dom. Po kliknutí dostane váš tínedžer na výber z celej rady lotrovín, medzi ktorými nesmie chýbať predstierané zazvonenie, zapálená taška a dokonca ani útok vajíčkami na vchodové dvere.
 • Mali ste niekedy chuť zapríčiniť, aby sa nejakému Simovi urobilo zle od žalúdka, alebo aby dokonca musel zvracať? Tínedžeri, ktorí zvládnu prácu s úplne novou chemickou laboratórnou súpravou, budú môcť objaviť nápoj Smrdiacej bomby, ktorý budú môcť používať doma aj v meste!
 • Keď sa Simovi úspešne podarí vyviesť lotrovstvo alebo niekoho nachytať na pasce, dostane náladovku Úspešná lotrovina. Tínedžeri, ktorí úspešne vyviedli veľké množstvo lotrovstiev bez pristihnutia, dostanú silnú náladovku Majster lotrovstiev!
 • Simovia, ktorí sa stali terčom lotrovstva, môžu celú situáciu považovať za veselú a v takom prípade dostanú pozitívnu náladovku Napálený. Záleží ale na osobnosti daného Sima a ak narazíte na niekoho protivného, ​​dostane negatívnu náladovku Napálený.
 • Dávajte si ale pozor, pretože vyvádzanie lotrovín a nastraženia pascí má svoje úskalia: Simov môžu pristihnúť dospelí, polícia alebo na ne môžu žalovať iní tínedžeri či deti. V takom prípade na nich čaká trest!

Trestanie

Okrem obyčajného vyhrešenia teraz na tínedžerov čaká celá rada nových trestov!

The Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osudu

 • Podľa toho, akého vážneho prehrešku sa Sim dopustil (pristihnutý pri vyvádzaní lotroviny, bitka so súrodencom, vonku po večierke a pod.), a tiež podľa toho, do čoho všetkého ďalšieho sa ešte namočil, sa môže dočkať trestu v rohu, môže dostať zákaz používať svoj obľúbený predmet v domácnosti, alebo dokonca dostať domáce väzenie!
 • Keď ho pošlú do rohu, dostane negatívnu náladovku Musí stáť v rohu, a bude tam musieť stáť dovtedy, kým si poriadne nepopremýšľa o tom, čo vykonal. Ak túto interakciu zrušíte a vášho Sima pristihnú, bude mať ešte oveľa väčší problém!
 • Pokiaľ tínedžer dostane zákaz používať jeden zo svojich obľúbených predmetov (trebárs počítač alebo videoherný systém), bude mať možnosť sa k nemu priblížiť a trochu si ho užiť. Ak vás dospelý pristihne, ako predmet používate, čaká vášho Sima ďalší trest.
 • Za najhoršie prehrešky alebo neustále problémy čaká deti domáce väzenie (je to presne ten prípad, keď vás domov privezie polícia). Keď má tínedžer domáce väzenie, dostane tiež negatívnu náladovku Domáce väzenie s trvaním, ktoré zodpovedá závažnosti prehreškov, ktorých sa dopustil.
 • Ak majú Simovia domáce väzenie, môžu sa z pozemku pokúsiť vykradnúť. To ale dokážu len tí najodvážnejší. Ak sa im to podarí, dostanú náladovku Vykĺzol. Ak sa im to nepodarí, domáce väzenie sa im predĺži.
 • Keď je váš Sim potrestaný, má možnosť prosiť dospelého o odpustenie v snahe zbaviť sa trestu. Keď sa váš Sim pustí do domácich prác, ako je varenie a upratovanie, vylepší to jeho šancu na odpustenie.

Vlastnosť Rebel

Simom teraz môžete priradiť aj úplne novú vlastnosť Rebel.

 • Tínedžeri budú mať s touto vlastnosťou väčšiu šancu, že im lotroviny a nastražené pasce prejdú. Rovnako tak bude menej pravdepodobné, že ich pristihnú pri porušení zákazu vychádzok.
 • Rebelantskí tínedžeri tiež dostanú náladovku Bojuj s mocou, keď vykonajú niečo naozaj bláznivé – trebárs si zaobstarajú tetovanie, opíšu od niekoho úlohu alebo rozbijú domček pre bábiky.

Zmeny nálady

Násťroční Simovia budú občas zažívať rôzne zmeny nálady.

 • Keď sa Sim ráno zobudí, je možné, že dostanete upozornenie, že práve zažíva zmeny nálady. Ak k tomu dôjde, takýto Sim dostane náladovku Trpí zmenami nálady.
 • Počas dňa si vaši Simovia môžu priať vykonávať bláznivé alebo rebelské veci, napríklad urážať ostatných Simov, alebo ísť za školu, čo sa ostatným Simom rozhodne nebude páčiť.

Tínedžerské párty

Násťroční Simovia teraz môžu doma organizovať divoké večierky, keď sú ich rodičia preč!

 • Počas dospievania Sima sa môže stať, že dospelí, ktorí s ním žijú na pozemku, budú chcieť vyraziť na dovolenku len pre dospelákov. Ak s tým budete súhlasiť, tínedžer zostane doma, aby sa o dom „postaral”, kým budú preč.
 • Akonáhle sú rodičia preč, tínedžeri môžu pomocou telefónu pozvať svojich násťročných kamarátov na domácu párty!
 • Dajte si ale pozor, nech sa váš večierok príliš nerozbehne. Mohli by ste tak na seba upozorniť susedov, ktorí radi zavolajú políciu. V takom prípade môžete použiť interakciu „Rozpustite večierok” a pokúsiť sa tak vypratať dom ešte predtým, ako polícia dorazí.

Mimoškolské aktivity a školské plesy

Tínedžeri sa môžu prihlasovať do mimoškolských aktivít, ako sú kluby alebo kurzy, a dokonca môžu vyraziť na školské plesy, ako je napríklad maturitný ples!

The Sims 3 Hry osudu / Hrátky osuduThe Sims 3 Hry osudu / Hrátky osudu

 • Tínedžeri sa môžu prihlásiť do mimoškolských klubov a kurzov, ide napríklad o športový alebo hudobný klub. Po prihlásení sa mladí Simovia začnú učiť zručnosť, ktorá s činnosťou klubu súvisí.
 • Počas stredoškolských rokov Simov sa budú často konať aj školské plesy. Keď taká príležitosť nastane, bude potrebné, aby ste si našli niekoho, kto s vami pôjde.
 • Keď sú Simovia na plese, majú šancu stať sa Kráľom, alebo Kráľovnou plesu, po prvýkrát sa s niekým pobozkať, alebo sa dokonca dať s niekym aj vážne dokopy.
3 585x otvorené

Pridať komentár

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.