Nová herná aktualizácia: Rastlinní Simovia v The Sims 4!

Na zelený štvrtok nám štúdio The Sims pripravilo zelený darček – a to doslovne. Do The Sims 4 sa pomocou dnešnej aktualizácie vracajú rastlinní Simovia, ktorých poznáme už z druhej série ako simorostov.

Rastlinní Simovia

Vaši Simovia sa s nimi môžu stretnúť. Keď to urobíte šikovne, možno sa vám ich podarí presvedčiť, aby vám dali svoje kúzelné fazule…

Viac po kliknutí

O 5 dni oslavujú Simovia 17 rokov s novým obsahom do hry

V sobotu, 4. 2.2017, budú mať Simovia už 17. výročie od svojho vzniku. Štúdio The Sims pri tejto príležitosti rozdáva darčeky už teraz:

 • Vo štvrtok vychádza bezplatná herná aktualizácia k The Sims 4, ktorá hlavnú hernú ponuku trochu premení a k 17. výročiu prinesie slávnostné tričko vo všetkých veľkostiach!
 • Denne sa budú na Twitteri rozdávať kódy k The Sims 4 – od základnej hry po najnovšie rozšírenie.
 • Zľavy titulov The Sims 4 na Origin, streamy na Twitch od členov našej skvelej komunity a pár zábavných (a skvelo vyzerajúcich) videí… Čítať celý článok »

Simovia slávia 17 rokov

Ktože to mal ešte v tomto mesiaci narodeniny? Spomenul si niekto? 😳 Áno, GAMESIMS stránky! Zrejme kvôli netypickému sledu udalostí v novom roku to vypadlo po prvýkrát aj mne, za čo sa cítim trošku zahanbene. No každopádne to ale nič nemení na tom, že si Vašu priazeň a lojálnosť vysoko cením a týmto by som sa Vám chcel za to všetko opäť poďakovať. Už po 12.-tykrát…

Batoľatá v 2 nových Let’s Play videách

Naše 2 nové Let’s Play videá sú venované práve batoľatám, ktoré v posledných dňoch prevzali kontrolu nad svetom Simov. Nezabudnite si po pozretí prvého videa rozkliknúť novinku, aby ste sa dostali aj k 2. pokračovaniu, v ktorom sa dozviete ešte čosi viac o batoľatách a psst… Aj ďalšie náznaky možných nasledujúcich dodatkov do The Sims 4.

Viac po kliknutí

Dočkali sme sa batoliat v The Sims 4: Pridajte si ich do hry zadarmo!

Včera Maxis hrdo oznámil svoju najväčšiu a zároveň najžiadanejšiu hernú aktualizáciu, na ktorej pracoval posledné roky. Do hry The Sims 4 prichádzajú vytúžené batoľatá! A ako inak, zadarmo, keďže ide o ďalšiu rádovú aktualizáciu, ktorú si pomocou Originu môžete začať sťahovať už teraz. Čakajú na vás stovky nových animácií, desiatky nových interakcií a kopa nových úborov, vecičiek a objektov týkajúcich sa batoliat.

Pripravte sa na veľa roztomilých a dojemných okamihov, kedy budú vaši Simovia pomocou kartičiek batoľatám pomáhať s rozvojom nových zručností, budú ich učiť hovoriť, tancovať alebo chodiť na nočník. Vaši Simovia sa s batoľatami môžu zblížiť tiež čítaním pred spaním, prenášaním po dome alebo pri roztomilom bľabotaní o autách… Čítať celý článok »

The Sims 4: BatoľatáThe Sims 4: BatoľatáThe Sims 4: BatoľatáThe Sims 4: BatoľatáThe Sims 4: BatoľatáThe Sims 4: Batoľatá

Navyše v tomto mesiaci na vás ešte čaká úplne nový herný balíček s upírou tematikou a čo to sa začalo povrávať aj o 4. veľkom rozšírení s domácimi miláčikmi. Podrobnejšie sa dozviete už v najbližších dňoch na našich stránkach.

Nová herná aktualizácia: Pridajte pozemkom vlastnosti

Najnovšou hernou aktualizáciou v hre pribudli vlastnosti pozemkov, ktoré sú pred-prípravou na rozšírenie The Sims 4 Život v meste. Už teraz môžete vašim pozemkom vybrať až 3 z celkového počtu 8 vlastností.

The Sims 4: Vlastnosti pozemkovThe Sims 4: Vlastnosti pozemkovThe Sims 4: Vlastnosti pozemkovThe Sims 4: Vlastnosti pozemkov

Každá vlastnosť ovplyvňuje život Simov iným spôsobom, preto si poriadne prečítajte ich popis. Či zvolené vlastnosti pozemku ovplyvňujú vašich Simov zistíte podľa zlatých žiaroviek a plusiek, ktoré sa im budú zjavovať nad hlavou, keď sa budú venovať činnostiam, ktoré sú podporované zvolenými vlastnosťami pozemku.

Čo je nové v hre?

 • K pozemkom teraz môžete priradiť pozemkové vlastnosti, ktoré celkovo obohatia hrateľnosť a príbehovosť.
  • Otvorte info panel pozemku v Budovacom režime a vyberajte z vlastnosti ako Útulnô, Rýchly internet, Skvelá akustika, Vedecký brloh, Uvoľnená atmosféra, Prírodné svetlo, Osviežujúci vánok alebo Súkromné bývanie.
  • Preskúmajte rozličné vlastnosti a nájdite si 1, 2 alebo 3, ktoré vám vyhovujú najviac!
 • Pribudla nová možnosť kopírovania pre strechy, schody a izby.
  • Kliknite na strechu, schody alebo izbu, ktorú si želáte skopírovať a vyberte Kopírovať z okna, ktoré sa objaví (ikonka v strede dole).

Jesenná výzva v The Sims 4: Deň mŕtvych

Ešte koncom minulého mesiaca ste mohli v The Sims 4 zaregistrovať novú hernú aktualizáciu. Všimli ste si však, že hru obohatila aj o novú limitovanú výzvu – Deň mŕtvych? Prečítajte si, čo nový obsah do hry prináša.

The Sims 4: Jesenná výzva - Deň mŕtvych

Viac po kliknutí

Herná aktualizácia: Do hry The Sims 4 sa vracajú aj pestúnky

Už pár dní môžete v hre The Sims 4 opäť najímať pestúnky na stráženie vašich detí. Táto možnosť, ktorú poznáme z predchádzajúcich sérií, v terajšej hre chýbala, no najnovšia herná aktualizácia to už plnohodnotne napravila.

Info k pestúnkam

Môžete si ich najať pomocou telefónu (Najmout službu v ponuke Kariéra/Domácnost). Simovia na stráženie sa postarajú o vašich najmenších, keď na nich práve nebudete mať čas vy. Budú sa s nimi hrať, učiť ich a starať sa o ich potreby. Najatí Simovia na stráženie zostanú 24 hodín alebo do chvíle, keď ich prepustíte. Účtujú si hodinovú mzdu. Prečítajte si tiež komunitný blog k pestúnkam alebo si k nim pozrite toto video.

Pestúnka v The Sims 4

Viac po kliknutí

Nová aktualizácia: V The Sims 4 na vás pod posteľou čaká príšera

Najnovšia herná aktualizácia pridáva do hry The Sims 4 príšerky pod posteľou, ktoré v noci vidia iba deti. Príšerky teda nie sú súčasťou pripravovanej detskej kolekcie, ako sme si mysleli, ale novým obsahom základnej hry zadarmo. Ďalšie informácie k nim nájdete v najnovšom komunitnom blogu.

 • Deti teraz môžu v noci prebudiť strašidelné príšerkovské zvuky niečoho, čo sa zdržiava pod posteľou. Ale nebojte sa, stačí trocha repelentu proti príšerkám a nikto už vás obťažovať nebude (repelent môžete aplikovať počas neobvyklej udalosti, ale tiež ako prevenciu).
 • Možno ani nie je dôvod na strach, berte to ako príležitosť nájsť si nového kamaráta. Deti môžu skúsiť príšerkovskú potvorku spoznať a možno sa s ňou aj skamarátiť.
 • Je ale pochopiteľné, že nechcete, aby sa vaše deti báli. V tom prípade si zaobstarajte nástenné svetlo Kolala, ktoré všetky príšery udrží v bezpečnej vzdialenosti a umožní deťom nerušený spánok. Príšerka spod postele sa navyše bojí slnečného svetla.

Príšerka pod posteľou v The Sims 4

Tranzvestita v The Sims 4? Žiadny problém, EA búra bariéry!

Najnovšia herná aktualizácia pre The Sims 4, ktorá vyšla len pred 3 dňami, búra hranice tradičných rol Simov a Simiek. Spoločnosť EA sa rozhodla podporiť LGBT komunitu a pretvorila nástroj na tvorbu Simov ako ešte nikdy predtým. Zjednodušene povedané: Vy sami si teraz zadefinujete, čo bude obnášať mužské a ženské pohlavie. Vytvoriť napr. sfeminizovaného Sima, mužatku, tranzvestitu a pod. bude v hre už omnoho jednoduchšie. Aktualizácia okrem iného prináša aj vylepšené osvetlenie v interiéroch.

Čo prináša nová herná aktualizácia?

Viac po kliknutí

Herná aktualizácia: Smutný klaun je späť

Oddnes môžete v hre The Sims 4 stretnúť opäť smutného klauna presláveného ešte z prvej série! Stačí si nainštalovať najnovšiu hernú aktualizáciu a potom mať pri hraní už len trošku (ne)šťastia. Tento tragický klaun je známy tým, že všade na vôkol šíri smútok, preto si naňho dávajte pozor. Ak by ste si ho ale predsa chceli zámerne privolať, skúste si prehliadnuť jeho obraz alebo sa oblečte do jeho kostýmu 😉

Smutný klaun v The Sims 4

Všetky práva vyhradené. Akýkoľvek vlastný obsah na týchto stránkach – vynímajúc materiálov zverejnených na stránkach TheSims.com resp. inými stranami v oficiálnej spolupráci so spoločnosťou Electronic Arts – je v plnom vlastníctve stránok GAMESIMS.sk. Je zakázané ho kopírovať.